Алоказия (Alocasia)

Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Алоказия

Мнение от Satori »

Пък аз ще си я поливам, както си зная, умерено към засушително. Пък да видим. :dovolen:
dal

Re: Алоказия

Мнение от dal »

Satori написа:Пък аз ще си я поливам, както си зная, умерено към засушително. Пък да видим. :dovolen:
никой не може да ти даде съвет-никой не знае колко точно жегава ти е терасата , варовита ли ти е водата и ледена ли или не от чешмата , какъв ти е холът и дали го пече и къде ще я туриш колко е топло колко е влажно зимата , просто на капризите растения някой им улучват условията , а други по често не успяват -така че аз ти желая късмет и ако не стане работата , не се отчайвай и толкова :stiskam:

има си хора, дето имат условия и гледат алоказии , камелии , азалии , разни рододендрони , цикаси ,разни други екзотични красавци - най често това са добре уплътнените остъкления като зимни градини с частично отопляване и осветяване слънчево зимата ,напомнящи оранжерии като условия ...
аз си мислех че имам ,че съм направила такова , обаче тази зима падна вътре на 5 градуса и всичко набра листата на плисирано...
т.е. 5 градуса е ок за повечето растения , обаче като им ливнеш канчето с водата щото са се ошмулили -и ето ти го загнило и заминало...

проба грешка и така :D
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Алоказия

Мнение от Satori »

Да, именно. Това имах предвид. :nod: Трябваше ми съвет най-общо какво се прави с тях. При мен капризни неща или не виреят, или престават бързо да са капризни :dovolen: Надявам се да се погодим с алоказийката :dovolen:

Ето я и нея:

Изображение
dal

Re: Алоказия

Мнение от dal »

искам да допълня , защото снощи ми попадна информация :
1. сложете в подложната чиния материал задържащ влагата на въздуха около растението
2.не пипайте ако можете изобщо листата му
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Алоказия

Мнение от maili »

Аз успешно уморих две,едното съвсем наскоре.Успех ти пожелавам и честито-много ги харесвам тез с големите шумки :D
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Алоказия

Мнение от Arida »

Няма мищо по лесно ототглеждането на Алоказията!Аз лично я гледам вече две години и то доста успешно!Купих я почти умряла от едно изложение.А сега върви и пуска нови листа.И не е капризна!!!
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Алоказия

Мнение от Satori »

Arida написа:Няма мищо по лесно ототглеждането на Алоказията!Аз лично я гледам вече две години и то доста успешно!Купих я почти умряла от едно изложение.А сега върви и пуска нови листа.И не е капризна!!!
Ако пък и беше дала нишан как точно я гледаш, щеше да ми е много по-полезно. ;)
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Алоказия

Мнение от Arida »

:dovolen: Сложила съм я в торф примесена с малко пясък на източно изложение върху цветарник за цветя. :dovolen: Мястото е много светло и сутрин даже я грее слънцето. :dovolen: В началото я поливах само в подложката на саксията,но като избиха първите листа,започнах да сипвам вода и в самата саксия.Първо торях с жълт кристалон-за коренова система,а сега и слагам МАСТЕРБЛАНТ-тор за декоративно листни растения. :dovolen: Не я пръскам с вода.Поливам веднъж седмично,според зависи.Нищо сложно. :dovolen: Когато я купих беше в много окаяно положени.Аз също се учудих като започна да върви и да изкарва нови листенца.Зимата почти не я поливам. :dovolen:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Алоказия

Мнение от Satori »

Arida написа::dovolen: Сложила съм я в торф примесена с малко пясък на източно изложение върху цветарник за цветя. :dovolen: Мястото е много светло и сутрин даже я грее слънцето. :dovolen: В началото я поливах само в подложката на саксията,но като избиха първите листа,започнах да сипвам вода и в самата саксия.Първо торях с жълт кристалон-за коренова система,а сега и слагам МАСТЕРБЛАНТ-тор за декоративно листни растения. :dovolen: Не я пръскам с вода.Поливам веднъж седмично,според зависи.Нищо сложно. :dovolen: Когато я купих беше в много окаяно положени.Аз също се учудих като започна да върви и да изкарва нови листенца.Зимата почти не я поливам. :dovolen:

Мноооого ти благодаря, Арида :tzvetentze:
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Алоказия

Мнение от Arida »

За нищо!Искам да ти кажа,че алоказията цъфти!!!Моята мина и през това.Цвета е много грозен,но леко ароматен!!!Дано съм ти помогнала с нещо и дано да тръгне да се развива.И аз съм чела,че е много капризна!!! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”