Kоледна звезда, поинсетия (Euphorbia pulcherrima)

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11911
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 323 пъти
Обратна връзка:

Re: коледна звезда

Мнение от johnstalker »

denitsavm написа:ти пък сега съвсем ме разби - моята я орязах още през фефруари пак според съвет в списание, до май поливах много рядко и като взе да пуска листа си я изнесох навън и си я поливам и торя - бая е наддала
Ами аз се мъча да я цъфна за коледа :) а ти явно за 24 май. :hihihi:
dal

Re: коледна звезда

Мнение от dal »

denitsavm написа:Дал, ти правила ли си го? Аз така си мислех да направя, но наскоро четох някъде, че сега е момента, когато залагала цветните пъпки, понеже и Водолеиката така е писала, че ще почва съм в чуденка :hmmm: , ще взема и сега и през октомври да я затъмнявам - 20 дена ли беше?
октомври я забивам на стълбището за тавана :D
е , оцветява се чат пат , и разбира се купувам от магазина нови , тя коледната звьозда е създадена за да я купуват от магазина хората... :angelche:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: коледна звезда

Мнение от vodo-leika »

Значии аз режа на пролет, през лятото торя листно( тор на Гама заради молибдена) и със син кристалон и от септември започвам да затъмнявам за около 8-9 часа на ден( от 17.00 единия ден до към 8-9 на другия, зависи в колко стана :dovolen: ). Така около месец- два, докато не се появят първите червени листенца.
Това е. Според мен най-важен е сегашният период, тъй като сега усвояват всичко най-нужно за цъфтежа. Освен това когато затъмнявате в важно да й е топло, до колкото помня. Аз ги вкарвам в стаята.
denitsavm

Re: коледна звезда

Мнение от denitsavm »

Решението е, че ще взема да затъмнявам сега и както Водолейка е написала, голям зор ми е да се оцвети при мен :D . Пък като взема да ги прибирам отвън, ако не се е оцветила, ше я мисля
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: коледна звезда

Мнение от vodo-leika »

В смисъл - да я затъмниш сега, за да цъфне септември-октомври например ли?
Не съм сигурна дали ще стане, все пак и те си имат някакъв жизнен цикъл, но пък нищо не пречи да пробваме на твоята и да видим какво ще стане :lol: :twisted: !
Аз лично ще започна от първи септември. :dovolen:
denitsavm

Re: коледна звезда

Мнение от denitsavm »

Е не сега, ти като свирнеш почвам и аз, ще преписвам, какво да правя :dovolen:
dal

Re: коледна звезда

Мнение от dal »

ей ги моите две краставици-една бяла и една червена , които сега са зелени :D

Изображение

Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: коледна звезда

Мнение от vodo-leika »

Супер, много добре изглеждат! :daaa: При мен до сега нищо друго освен червена не е оцелявало...
denitsavm

Re: коледна звезда

Мнение от denitsavm »

Водолейче, чакам те да свиркаш :dovolen: за старт на завиването. И тъй като няма да мога да спазя точните часове и ще седи май повече на тъмно, нали това е по-важно :hmmm:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: коледна звезда

Мнение от vodo-leika »

Аз ще започна от 13ти, тоест от средата на септември, пък да видим. Торя все още със синьо кристалонче, пръскам с Гама :dovolen: .
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”