Голямото дистанционно форумно джамборе 2020

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5050
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 932 пъти
Получил благодарност: 1736 пъти

Re: Голямото дистанционно форумно джамборе 2020

Мнение от мечтица »

Еличка написа: Ное 10, '20, 14:37 Ако знаете кой ми звънна преди малко :woooow: ! Брус , бе, да Уилис. Чул за партито и казва: "Ей, вий пък да не видите нещо от мен и Деми, ама нейсе!". Побъбрихме малко и човекът ми даде съвет ей такива прибори да си взема:
Изображение
Елич,послушах съвета на твоя приятел,ще домъкна тази лъжица ,мъмммм...за телешка глава в шкембе. :zazaazaz:
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Голямото дистанционно форумно джамборе 2020

Мнение от milena02 »

Бе, то и на мен ми се видя малко кичозен тоз дизайн на възглавниците, ма си викам: я да питам аз... Отивам да си гледам работата, права си, Гео! На следобедната планьорка се отчитам. Ицето ще дойде. Смирненски. Наш човек. Знае що е то "Цветарка". Той освен в стихове не знае как да говори, затова си потвърди поканата така:

Тази вечер ще е толкова загадъчна и нежна
като теменужки пръснати от пролетни води,
и над короната, над глупостта ни безнадеждна,
ще осветят купона бледи есенни звезди.

И от маса на маса своя вълнен чорап ще показва
откачена девойка с поглед блеснал от смях,
а грамаден и мощен, скрил в цветарската пазва
стотици души градинарски, пие форумът с тях.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Голямото дистанционно форумно джамборе 2020

Мнение от Еличка »

мечтица написа: Ное 10, '20, 16:01 Елич,послушах съвета на твоя приятел,ще домъкна тази лъжица ,мъмммм...за телешка глава в шкембе. :zazaazaz:
:bzzzz:
Ей, това е! Оленка, ти грабна приза ми за изпълнително другарче :worship: .
Направо ти връчвам награда!
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31849
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1198 пъти
Получил благодарност: 2989 пъти

Re: Голямото дистанционно форумно джамборе 2020

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Ей я моята възглавница! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Но ще я ползвам не за главата, а за...
Бре, как тъй до сега никой не е измислил точното име за такова ползване! :o
Казва се поддупница, :swait: когато сядаш върху нея.
Въпроси?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Голямото дистанционно форумно джамборе 2020

Мнение от milena02 »

Чакай, Мери, пак да туря очилата... Дааа.. въз главе - стара форма, демек главата ти е отгоре... "Въз" в случая се отнася до съществителното тука, не до действието. Значи няма как да стане "поддупница". Коректно ще е да е "въздупница". :nod:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Голямото дистанционно форумно джамборе 2020

Мнение от milena02 »

Абе, Оля, не му е тук мястото на този въпрос, обаче отдавна искам да те питам нещо (понеже тук с Мери си обсъждаме някакви лингвистични тънкости за окологъзия, та се сетих). Ти как научи български език в такива детайли? Аз претендирам руският ми да е добър, обаче абсолютно не мога да се меря с теб. Кажи как стана номерът? Кажи, че съм го закъсала с английския, наскоро преведох Snowdrop (кокиче) като "снежна капка" та ми се смя една колежка, но аз се измъкнах с номера, че това е поетична метафора и нарочно така съм го превела. :ovtza: Аз на купона ще седна до Мери и Уили, че белким прифана нещо от него.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Голямото дистанционно форумно джамборе 2020

Мнение от Гео, граф »

На митичния форумски Шести рожден ден (24 ноември 2015г.) всичките нови баби получихме едни зелени неща, които така и не разбрах как се наричат, ползват се когато садиш да не се пльосваш по колене в калта, а културно да си сложиш нещото под клекавиците - хем сухо, хем меко, хем топли. До ден днешен активно си ползвам нещото, когато работя в градината, посядвам връз него на стълбите пред входа за по фас, даже напоследък го ползвам да пълзя по пода и да рисувам по плочките (ще покажа резултата, когато приключа). Би могло да е поддупница или поддупник, или въздупник, няма значение, но е изключително практично! Изрових снимка от събитието и много се умилих :slove: ! Това е КГБ, Клуба на готините баби :lol: :lol: , само Ноелка и Лаленце не са в него, но те са млади :nod:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Голямото дистанционно форумно джамборе 2020

Мнение от milena02 »

Какви времена бяха, Графиньо... какви времена... на шик, класа и светски живот... а сега сме някакви жалки емигранти, немили и недраги.... Ще се разрева! Що ги показваш тез работи? :cry:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Голямото дистанционно форумно джамборе 2020

Мнение от Гео, граф »

Налегнаха ме спомени, Миленски, трябва да се помни и приказва :nod:

Търся-ровя из албумите, не мога да открия онези снимки от Чифлика (28-30 март 2014г.), когато в басейна бяхме Тити, Деничка и аз с бяла плувна шапка, та Мерка се чудеше каква е тая шамандура във водата... Аааа, намериииих :ieeee: :ieeee:

Изображение

Изображение

Ами конгреса в Гърция (април 2017г.)... еееех, пак ще изгрее слънчице и на нашта улица!!!

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5050
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 932 пъти
Получил благодарност: 1736 пъти

Re: Голямото дистанционно форумно джамборе 2020

Мнение от мечтица »

milena02 написа: Ное 10, '20, 17:47 Абе, Оля, не му е тук мястото на този въпрос, обаче отдавна искам да те питам нещо (понеже тук с Мери си обсъждаме някакви лингвистични тънкости за окологъзия, та се сетих). Ти как научи български език в такива детайли? Аз претендирам руският ми да е добър, обаче абсолютно не мога да се меря с теб. Кажи как стана номерът? Кажи, че съм го закъсала с английския, наскоро преведох Snowdrop (кокиче) като "снежна капка" та ми се смя една колежка, но аз се измъкнах с номера, че това е поетична метафора и нарочно така съм го превела. :ovtza: Аз на купона ще седна до Мери и Уили, че белким прифана нещо от него.


Миленке,приседни,(ама за малко,че е опасно)може и да приФанеш нещо,аз тъй на младини приседнах ,че се засидях и приФанах :lol: :lol: :lol:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”