Какво е това цвете/растение?

Публикувай отговор
Аватар
green fairy13
Кафевар/ка/
Мнения: 756
Регистриран на: Дек 17, '13, 00:25
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 31 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от green fairy13 »

Няма страшно, зора му е веднъж да поникне. Спомням си, че от пакет с 5 луковички само 2 поникнаха. На източен прозорец го отглеждах и си цъфтеше, но снимките в нета са пресилени. 4-5 години го отглеждах и не бях особено впечатлена - кривеше се настрани и цветчетата са дребнички. Сигурно цяла шепа луковички трябва да има в саксията за ефекта от рекламните снимки. Размножи се, но слабо . Миналата година извадих за лятото луковичките да видя колко са станали и забравих къде ги прибрах, та вече го нямам, но и няма да си взема отново. Мина ми мерака :D
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1930
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 292 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от miltonia »

Spoiler
green fairy13 написа: Окт 17, '20, 02:38 Държа ги на хладно през студения период и на 2 седмици поливам по малко. Може и на тъмно - опадват листата, но напролет живва, като види светлина. Едната ми от този вид е на светло и хладно (температура от 8 до 20, според слънцето навън) зимата. Там са и другите ми дуранти, плумбагото, хибискусите, цитруси, циклами, коледничета ( за ориентир за условията ги споменавам). Другата от тоя вид я прибирам в мазето с олеандрите - там в най-студеното е към 6 градуса, но светлината е доста оскъдна. Издържат и минуси (поне за кратко съм ги тествала и не замръзнаха), но не знам за цяла зима навън с някакво укритие дали ще издържат. Края на Март - началото на Април ги изнасям, пресаждам и са на слънце до обяд. Поливам наред с маркуча. След цъфтеж се подрязват клоните наполовина и отново цъфтят. Размножих ги от клони тия при мен, но съм сяла и семена и поникнаха. Подарих ги по приятели и им цъфтят, точно като семената от които съм ги сяла (имам от тази, бяла и Гейша гърл). Семената по спомен Февруари ги сях и доста добре и бързо поникнаха - от любопитство дали ще стане нещо си експериментирах. Не бяха проблемен разсад, дето да му трепериш и да го обикаляш постоянно, но се маха оранжевата обвивка и вътре има по 2-3 семенца. В общи линии не е особено претенциозно растение. Из Фейсбук твърдяха, че цветчетата имали аромат, но сигурно е слаб, защото така и не ги помирисах специално, а отдалеч като поливам не съм го усетила.
Благодаря ти! Много подробна информация! :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31780
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1137 пъти
Получил благодарност: 2778 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Мария Николова »

Може да се експериментира за зимуването на олеандръра.
Заедно със съда, в който живее, се слага легнал на земята в градината. Ако има храст да пази завет, още по-добре. :daaa: В планини и на местата, където зимата е очаквано студена, няма да се получи. :snif:
Вероятно идеята е да не влиза дъжд и сняг в саксията, а корените да останат сухи. И в ниското ветровете не са така силни като по-високо. Уморени са от преодаляване на дървета и храсти.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2560
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1157 пъти
Получил благодарност: 1707 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от gevkati »

Това растение се появи миналата година : не съм го садила, просто си порасна ;)
Казвам му буренчето, но си заслужава да го запиша с истинското му име в домовата книга :lol:
Моля, помагайте!
Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5075
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 302 пъти
Получил благодарност: 1386 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Lilly »

https://worldofsucculents.com/euphorbia ... le-spurge/
това ми се струва най-подходящо
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2560
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1157 пъти
Получил благодарност: 1707 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от gevkati »

Не е точно тази :hihihi:
Накоя нейна братовчедка ще да е
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5075
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 302 пъти
Получил благодарност: 1386 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Lilly »

gevkati написа: Окт 21, '20, 11:02 Не е точно тази :hihihi:
Накоя нейна братовчедка ще да е
твоето буренче е толкова уникално, че енциклопедията не го лови :D
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5021
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 889 пъти
Получил благодарност: 1583 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от мечтица »

Не мога да кажа името на ''буренче'',но много ми харесва,страхотно е и добре се пасва с камъчета! :daaa:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от elitka »

Имам нужда от разпознаване на това цвете 🙂. Незнам как се казва и как да се грижа за него.
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5285
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Daniela Pargu »

Някоя от пеперомиите е :daaa: :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”