За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5040
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 910 пъти
Получил благодарност: 1661 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от мечтица »

Ей,щурчо,не съм толкова нежна душица :lol:
Разгледах паяка(дори увеличен),еми красавец е,кат на картинка,иначе не бих искала да го видя в градината. :hihihi:
И пак ме усмихна,знаеш ли искам да имам всичките ти раскази в една книга.
И когато ми е гадно и депресивно(а това понякога се случва в дългите зимни вечери) да отворя книгата и да се посмея .
Е,то и тук може,но друго е с книга в ръцете и в леглото :liubov2:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15939
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 934 пъти
Получил благодарност: 1822 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Окт 5, '20, 16:57 :hmmm: Да са женски е напълно възможно, ама това за цвета веднага го подлагам на съмнение... За пръв път го чувам и ще го проверя!
''Котките, чиято козина е с три цвята, са почти винаги женски. Затова не е необходимо да се чудите какъв е полът на трицветното коте - едно на 2500 трицветни котета е мъжко, и в повечето случаи то не може да има поколение, което се дължи на особености в броя на хромозомите на животното.
Генетиката на трицветните котки е период на научни изследвания от четиридесетте години на миналия век. Така е установено, че трите цвята на козината на котката гарантират, че тя е женска. Женските имат две Х хромозоми, мъжките имат една Х и една Y хромозома. Генетичното кодиране за черен или оранжев цвят се намира в Х хромозомата, а кодирането на белия цвят е съвсем отделен ген.
При бозайниците от женски пол една от Х хромозомите се дезактивира във всяка клетка. При трицветните котки се получава случайно съчетание на гени, които отговарят за цветовете, и така се получава комбинацията от три различни цвята.''


Цитирам от ТУК. Освен твоите приятелчета да са 2500-то и 5000-то 8-) :lol: ...

А паячко е сладурче :nod: ! Да го нагушкаш от мен :hihihi:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2614
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 783 пъти
Получил благодарност: 792 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

vanina_g написа: Окт 5, '20, 20:47 Ох, Лече, при мен е същата пустиня, то с поливане веднъж в седмицата едвам ги спасихме растенията, ама около тях е ...
:(

vanina_g написа: Окт 5, '20, 20:47 ...за паяка да ме извиняваш, ама ми е гаден, направо ... :eeeh:
Ми кво да те извинявам - то и на мен ми е гаден, много гаден даже, направо едва ли има друг, на който паяците да са му толкова гадни!
Аз затова го крия - арахнофоби да не надничат там :)
Гео, граф написа: Окт 6, '20, 10:14 Да го нагушкаш от мен :hihihi:
Гео, да ти го пратя по Еконт, кака? Да си го гушкаш на воля!
Той още си е в буркана - като отивам утре да си взема лалетата, мога да ти го метна, хем и с 3-4 бебчета на гърбинката :mrgreen:
мечтица написа: Окт 5, '20, 21:08 ..искам да имам всичките ти раскази в една книга...
Мечтателко, да ме оставите на мира с тая книга! :lol:
Книгата ще я прочетеш и какво - свършва - край, няма повече. Освен да я повтаряш или да си запалиш печката с нея, за друго не става. А тук можеш да четеш винаги прясна информация (хихихи). Какви патила патят лудите градинари, какви нови гадини са напъплили по градините ни и какво ли още не :hihihi:

__________________________________

:ovtza:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: За една голяма уста

Мнение от Силвия »

Да се включа и аз в купона :lol: Няма да те оставим на мира, Лече, щото колкото и да се опъваш, талант си имаш. Всеки може да напише някакъв текст, но в повечето случаи този тест се възприема като информация, докато при теб звучи като интересна история. Не съм сигурна, че успявам да се изразя правилно, не съм от пишещите :lol:
С твоите паешки истории ме подсети за "моя" паяк, та ми отвори работа да му търся снимката - страхотен екземпляр е, но не искам да сънувате кошмари. Беше в една тоалетна, добре, че го видях следварително :lol: Стоеше на стената над главата ми :lol:

Ти да поздравиш от мен котаците и кравичката, направо е като от реклама :lol:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2614
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 783 пъти
Получил благодарност: 792 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Силвия написа: Окт 7, '20, 22:36 ...С твоите паешки истории ме подсети за "моя" паяк, та ми отвори работа да му търся снимката - страхотен екземпляр е, но не искам да сънувате кошмари...
Aaa, ти ся таквиз фитили няма да пускаш и да бягаш - ИСКАМ СИ СНИМКАТА НА ПАЯКА!!! :svekurva: :svekurva: :svekurva:

Силвия написа: Окт 7, '20, 22:36 Ти да поздравиш от мен котаците и кравичката, направо е като от реклама :lol:
Котаците ги поздравявам редовно, ама кравичката - чак догодина - тя е в северния див край :)
Да е жив и здрав стопанинът й, че нещо напоследък не е добре, операции преживял човека, ей така си отиват един по един, а селото опустява и ми е голяма мъкааа :cry:
Да, има все повече граждани, които си поддържат имотите там и уикендите ходят редовно, но си е друга атмосферата на селските дворове от едно време - с добитъка, балите сено и слама, купчините тор дори... :snif:
Зимната тишина и пушещите коминчета, вечерното блеене на прибиращите се стада... ох, ох, мъка, мъкаа... :cry: :cry: :cry:

Де са запратих и аз!
_________________________________________

:ovtza:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: За една голяма уста

Мнение от Силвия »

Да, наистина е много тъжно.

Ето ти едни паек, да не кажеш, че си го пазя само за мен :lol: :dovolen:
Трябваше да ме видиш как изфърчах да си взема фотото :lol:
Spoiler
Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2614
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 783 пъти
Получил благодарност: 792 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Оле майкоооооо! :sooo: :sooo: :sooo: :sooo: :sooo:
Кво фото, бе??! Грабвай пушката!!!
В кой край на българия се е открило това чудовище и колко е голямо?

(Между другото, първият път когато видях онзи паяк с бебетата на гърба на вилата, си помислих, че никога повече няма да стъпя там доброволно... На какво съм способна за едните лалета!... ц ц ц)

___________________________________

:ovtza:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: За една голяма уста

Мнение от Силвия »

На почивка бях, Лече, не си я носех пушката :lol:
На око около педя беше :dovolen:
На Тасос го видях.. нали си представяш, човек блажено хапнал, пийнал :lol: Тя, таверната, малко открита такава, тоалетните бяха в една пристройка.
Какво да правиш, природа :D
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2563
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1177 пъти
Получил благодарност: 1719 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от gevkati »

Lalel4e написа: Окт 8, '20, 14:41

(Между другото, първият път когато видях онзи паяк с бебетата на гърба на вилата, си помислих, че никога повече няма да стъпя там доброволно... На какво съм способна за едните лалета!... ц ц ц)

___________________________________

:ovtza:
за едни лалета или за едни 14 килограма лалета? ( това в една друга тема го пишеше) :hihihi:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2614
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 783 пъти
Получил благодарност: 792 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Силвия написа: Окт 9, '20, 13:31 На око около педя беше :dovolen:
:chchaa:
Педя??! :eeeh: Изпразвам...
Кво говориш бе, жена?! "Природа"!
Малеййй, при това толко близо - веднага обследвах Тасос колко е далеч от Пловдив - ми то ей го де й! След гадните нилски водоплавки кат нищо ша на налазят и тия паяци... :eeeh: :eeeh: :eeeh:
Малеййй, тва ако ми са случи, ще съм премного щастлива че съм го видяла след като съм вдигнала гащите обратно, щот с тях и без тях, пийнал не пийнал, скачам в колата и беж обратно до Пловдив с поне 120 км/ч!
gevkati написа: Окт 9, '20, 17:46 за едни лалета или за едни 14 килограма лалета? :hihihi:
Е, ся.. подробности... пропуснала си, че това е по-малката част :hihihi: Другата "половина" е по-голяма...
Ако ММ нявгаш му дойде на акъла да ми дири сметка за лалетата, ще му кажа че с тях боря арахнофобията :lol:

* * *

Днес (то аз докато го напиша ще стане утре, т. е. "днес" ще бъде вече вчера.. абе както си искате го четете!)
Та днес хлътнах с още две хризантеми и три теменужки.. :oops: Ми страхотни цветове, кво да направя! Все си викам ще стоя далеч от тоя магазин, ама на - влече си ме - мина, не мина и хоп, айде пак нещо отнеса.

А сутринта имах странно преживяване:
Влиза ММ в стаята и задава следнияТ въпрос: "Какво означава "bulb"? :shock:
Гледкам си го аз, скляпам и викам "Аа??" Сериозно ли?? Да не би и той да е почнал да рови по сайтовете?? :hmmm: (Малко е закъснял за есенните луковици :lol:) А той повтаря "Bulb, бе, bulb - с българско "и" се пише!" (Знам аз много добре как се пише и ме е страх да кажа значението на думата). Накрая се престраших с започнах с оправдание "Виж кво, може да ме смяташ вече за напълно изперкала по темата, ама това означава луковица! ЛУКОВИЦА!" Той започва да скляпа на свой ред - не му се връзва нещо. :hmmm:
Хрумна ми великата идея да прегледам Google-преводача. Отварям, гледам - ми луковица си е, чиста луковица! По-надоле пишеше "light bulb - ел. крушка" Ааа! Викам "Да не би да е електрическа крушка?"
Това било :lol:

Ама че хубаво щеше да бъде ако вместо "крушка" казвахме "луковица" :smmm:
"Изгоря ми луковицата" :lol:
"Скъпи, ще вземеш ли десет луковици навръщане?" :lol: :lol: :lol:


П. П. И без пушка никъде не мръдвам южно от Родопите!!
___________________________________

:ovtza:

П. П. П. Бе ква ти пушка... с пуша и без пушка - не мърдам!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”