Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от katia »

Тя тупалката по главата е за мен, че ме домързя да проследя търсиш или си намерила сапунерка.
Шкафа от контейнера го качих преди няколко страници в оригиналния му вид. Ама ето
преди


Изображение
сега


Изображение

В момента в който си намеря от дървените первази на лявата вратичка, ще преработя дясната.
Нямаше въобще да лепя дъски на вратите, шкафа беше в отлично състояние щом свалих боята, но при свалянето на вратите едната панта се беше изкривила не успях да я изправя и запратих чука по лявата вратичка и я пробих :katericka: като слязох от метлата съжалявах ужасно за пораженията. Имах купени тези дървени первази, залепих ги с епоксидна смола, но не успях да намеря още и за другата вратичка
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15923
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 908 пъти
Получил благодарност: 1799 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

katia написа: Авг 25, '20, 13:58 Тя тупалката по главата е за мен... но при свалянето на вратите едната панта се беше изкривила не успях да я изправя и запратих чука по лявата вратичка и я пробих ... като слязох от метлата съжалявах ужасно за пораженията...
:ssmiah: :ssmiah: :ssmiah: ... човек да го е страх да се навърта около тебе, когато работиш :helllp:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5155
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 246 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mileni »

Браво Гео!
Важното е, че си започнала.
Много ми хареса отпечатъка, от малкото ти шаблон че.
Аз още не събирам смелост да започна.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7747
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2496 пъти
Получил благодарност: 1381 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от pepelqshka71 »

Гео, граф написа: Авг 25, '20, 11:42 Взела съм си от Стерадо чугунени държачи за етажерка, 30 см декоративен ключ-закачалка и сапунерка пак от чугун, замислила съм други красотички, НО :swait: ...
Такъв ключ ли? Щото и аз съм си взела :D
Изображение

И такива глупотевини. Не знам защо събирам непотребни неща, но като ги видя и съм като с цветята - искааам :nod:
ИзображениеИзображение

Изображение

Сега по темата. Гео, верно задобряваш, но и мен ми боде очите шарката да е само отляво. Поне направи едни от ляво едни от дясно, щом не искаш симетрия. Иначе се получава супер. Аз си купих светло синя тебеширена боя за едно скринче, но още не му е дошло времето. А и не съм сигурна, че ще пасне на интериора. Ще чакам да оправим другото и тогава ще решавам дали да не сменя цвета.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15923
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 908 пъти
Получил благодарност: 1799 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

pepelqshka71 написа: Авг 25, '20, 17:33
Такъв ключ ли? Щото и аз съм си взела :D

Ей такъв е ключа, Пепеляш, почти същия като твоя

Изображение

Обаче съм се угледала и в едни други закачалки, дали няма да прекаля :hmmm:


Изображение

Сега по темата. Гео, верно задобряваш, но и мен ми боде очите шарката да е само отляво. Поне направи едни от ляво едни от дясно, щом не искаш симетрия...

Ооофф, всички сте против мен начиии :snif: . И мъж ми, и син ми, и майка ми, и Елчо, и ти ми мрънкате, че не трябвало да са само от едната страна, пък мен така ме кефи (не разбрахте ли, че все съм на въпреки на всички :twisted: ). Ще помисля...
Ама ключовете ти са един път :omgoo: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Гео, граф написа: Авг 26, '20, 09:13 Ооофф, всички сте против мен начиии :snif: . И мъж ми, и син ми, и майка ми, и Елчо, и ти ми мрънкате, че не трябвало да са само от едната страна, пък мен така ме кефи (не разбрахте ли, че все съм на въпреки на всички :twisted: ). Ще помисля...
Ама, глей ся, тази красота ти ще си я гледаш, не ние. И то на теб трябва да ти харесва. Аз също не обичам симетрията, но пък ненавиждам дори лееееко крива картина на стената :wooooowz: . Случвало ми се е в заведение да стана от масата и да ходя да оправям някоя по стените. Не мога, дърпа ми главата на една страна. И понеже и двете ти шарки са отляво, в мен се създава същото това усещане. Тъй, че може и да е от моята глава :lol: :lol: :lol:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7374
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 825 пъти
Получил благодарност: 1579 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Чак се връщах да гледам какво е това ляво дето ви вади очите :D Друго си е да ни е питала предварително къде какво, но сега пред свършен факт няма смисъл да го чоплим. Всяка сътворена от нас за нас вещ трябва да носи индивидуалност, нека си има нещо лично и различно. ;)
(мен не ме смущават)

В тази връзка да разкажа, как едни приятели много дълго гледаха гредите пред кухненската част, и ме питаха нямало ли начин да го избегна. А всъщност не само че имаше начин, ами те са слагани с декоративна цел да отцепят някак кухнята от дневната част, и аз специално го исках! :lol:
https://lh3.googleusercontent.com/pw/AC ... authuser=0
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

ljuboznatelna написа: Авг 26, '20, 15:00 но сега пред свършен факт няма смисъл да го чоплим
Аз пък винаги се радвам на критики, Люб, дали ще се вслушам е друг въпрос, хахаха. По този начин ми става ясно точно това, че всички сме различни. Представям си иначе какво ще е - във всеки двор по една чешма със сини чекмедженца.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Я да ви видя, че днес ми е ден за мързел и висене във форума.
Това е старата машина, тя ще си стои в този вид някъде, но се чудя какво мога да направя с капака :hmmm:
Изображение

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Силвия »

Ей, много ме е яд така, точно вчера гледах една яка идея с капак на машина, но не я "заковах" и хей на - на Елчо и трябва :evil:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”