Здравейте аз съм Бони

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
bonny_s1
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Ное 9, '19, 19:02
Местоположение: Пловдив

Re: Здравейте аз съм Бони

Мнение от bonny_s1 »

благодаря Гео шашната съм много объркана и много развълнувана но имам спирачки на пролет ще се работи с багери и ще правим плочата септичната яма и чак след това съм аз.
Шами(дано го чета правилно) и аз откачих поръчах една камара луковици :) които ще посея във сандъчета в двора на майка и после ще прехвърлям в моята градина но като дойде моя ред сигурно и аз ще откача :) и откакто чета форума съм сигурна че не съм единствената :hihihi: мила изчетох много форуми от както купихме мястото а и от преди това чета защото обожавам цветя и градинки (аз нямам дори тераса :cry: и това изказване за розите много ми хареса, защото и при мен е нещо подобро толкова цветя харесвам толкова неща искам да опитам, че започвам да се оплитам в моите мисли хи хи хи :hihihi: Но наистина се забавлявам и нямам търпение
- Защо ли нещата трябва да се променят? - прошепна Прасчо.
Пух помисли, помисли и каза:
- Така имат възможност да станат по-добри!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте аз съм Бони

Мнение от calico »

Бони, помисли си - не искаш ли нещо да ти пратя сега да засадиш? Есента е топла, земята също, ще стане.
имам разни многогодишни за сянка- ажуга, пахисандра, малко вероника, здравец много, физостегия- все прости неща, но куче-марка. Имам и за слънце, пак непретенциозни - розов равнец, кореопсис портокалов цвят, алстромерия, имам доста от простите сини и жълти ириси, сибирска непета, и разни такива, ще ти пратя с коренища ако искаш :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
bonny_s1
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Ное 9, '19, 19:02
Местоположение: Пловдив

Re: Здравейте аз съм Бони

Мнение от bonny_s1 »

calico написа: Ное 19, '19, 20:19 Бони, помисли си - не искаш ли нещо да ти пратя сега да засадиш? Есента е топла, земята също, ще стане.
имам разни многогодишни за сянка- ажуга, пахисандра, малко вероника, здравец много, физостегия- все прости неща, но куче-марка. Имам и за слънце, пак непретенциозни - розов равнец, кореопсис портокалов цвят, алстромерия, имам доста от простите сини и жълти ириси, сибирска непета, и разни такива, ще ти пратя с коренища ако искаш :daaa:
:liubov: много благодаря мила но на пролет ще влизат камиони багери и ще досипва още пръст да се изравни едната площадка и не мога да предвидя къде няма да газят но наистина ще се възползвам от съвети и предложени цветя но догодина :) когато свършим с допълването, обаче въпроси имам гледам много много рози но аз не държа да са най красивите искам да са ароматни ако можеш да ми предложиш имана на такива сортове ще съм много благодарна Че бях купувала едни за подарък на майка но само едната мирише много слабо а и двете ги взех за силно ароматни :) :liubov2:
- Защо ли нещата трябва да се променят? - прошепна Прасчо.
Пух помисли, помисли и каза:
- Така имат възможност да станат по-добри!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте аз съм Бони

Мнение от calico »

О, Бони, за розите тук ще ти изсипем маса съвети, как няма.
Обаче трябва да ти е готов терена и тогава , нали?
Не е добра идея да се садят рози напролет, но всички го правим, ако има поръчка от Холандия, добре ще е да са от там, щото са добро качество за цената си.
трябва да кажеш какви рози обичаш, освен да са ароматни, щото нали - има и до коляното ароматни, има и по 10 метра.
Класика си остават английските рози на Остин, те всичките са ароматни, някои са особено силно ароматни, най-прекрасните храсти за градина :potekoha:, с тях никога не можеш да сбъркаш
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
bonny_s1
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Ное 9, '19, 19:02
Местоположение: Пловдив

Re: Здравейте аз съм Бони

Мнение от bonny_s1 »

:dovolen: да Калико няма да садя, преди всичко да е готово. Много харесвам катерещи и увивни рози а и храсти може предпочитам бели жълти, оранжеви а синьото ми е любимо като цвят не за рози завсичко :tzvetoman:
- Защо ли нещата трябва да се променят? - прошепна Прасчо.
Пух помисли, помисли и каза:
- Така имат възможност да станат по-добри!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2621
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 790 пъти
Получил благодарност: 800 пъти

Re: Здравейте аз съм Бони

Мнение от Lalel4e »

Йеййй - ново другарчеее :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Звучиш малко като мен - сбъркана от ентусиазъм и без нищо зад гърба :stongue:
Само не сФанах упражнението с луковиците..
bonny_s1 написа: Ное 12, '19, 21:50 ... поръчах една камара луковици :) които ще посея във сандъчета в двора на майка и после ще прехвърлям в моята градина..
Кога смяташ да ги прехвърляш и какво помагат сандъчетата?
Не знам дали си чела по-специално за луковичните, но те не се чувстват добре в саксии и сандъци. Освен в наистина огромни. Аз започнах с лудостта да набуча 200 луковици в саксии, сандъци и кофички от кисело мляко, та като я "свърших" едно хубаво тая работа, после седнах да чета и се започна едно пресаждане и местене...
Искат си място луците и не разбирам защо не ги бучна направо в твоята си градина. Някъде покрай оградата - все ще оцелеят - напролет ще те радват, лятото ще ги извадиш и ще пренареждаш.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте аз съм Бони

Мнение от calico »

bonny_s1 написа: Ное 23, '19, 10:15 :dovolen: да Калико няма да садя, преди всичко да е готово. Много харесвам катерещи и увивни рози а и храсти може предпочитам бели жълти, оранжеви а синьото ми е любимо като цвят не за рози завсичко :tzvetoman:

"катерещи, увивни рози" - ооох, Бони, говори ми, говори

зимата е време за четене и планове
виж сега, розарската секция по индекс на темите viewtopic.php?f=25&t=6378

уфффф :ufff: :ufff: :ufff: индекса не работи,, Джони трябва да го оправи, че е важен

ще ти пусна линкове за рози катерачи
сега, сини рози няма, няма и да има, ген някакъв нямат.
розовите рози са около 80% от всички рози, и някои от най най прекрасните са в този цвят, никак не се лишавай от тях.

Питай като избираш рози. Не че знаем много, но много сме бъркали, и сме понаучили кое що за сортове и пр. Никога не избирай роза по картичката на цвета, нито от сайта на търговците, само от енциклопедиите

ще ти кача и 2-3 снимки от моите рози, щото прочетох че не се виждали, само да те зарибя :lol: малко

покрай огради:

Изображение

Изображение

в зеленчуков двор

Изображение


перголи:
Изображение


има и арки, и масиви, ама да не прекалявам.
а ти дай снимки на очистеното място
мисли за поливане, трева за фон (без нея не става градина), за конструкции, че катерачите си искат опори някакви
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Здравейте аз съм Бони

Мнение от mariyanag »

След форумния празник съм заредена с енергия и якъл :D . Проговорете си какви дръвчета биха ви радвали, плодни?, самоопрашващи се? или ще ви са нужни мъжко и женско- това е място. Ще мимате ли дръвчета за удоволствие - магнолии, люляци и ред други радващи окото. Наплануваш ли си дръвчетата - идват пътеките, а според короните им и китките. Сянка? - ако искате, но си помисли къде ще си пиеш кафето. Подсещам, че орехите са много вкусни, но и защитени - рязянето им на по - късен етап би било проблем. Калико има опит. Това е вашата мечта и решете какво искате да гледат очите ви. Цветарската лакомия е заразна, а картинките и снимките на приказни градини и китки я увеличават. Искаш всичко и го искаш сега, бодваш го някъде и после ти дърпа дрехите и дере лицето. Демек гледай наистина колко големи стават твоите желанки и си спази отстоянията. В началото може да ти е малко голо, но се запълва от едногодишни, докато наголемеят самите растения. Сега си ентусиазирана и не ти пречи да плевиш, режеш, ограничаваш, но минава време и от шетане по градина не ти остава дъх да й се порадваш. Та мисли в период какво ще ти е по - малко трудоемко в бъдеще. Това от личен опит с непрекъснати размествания на китки и целодневни борби със стърчащите клони. Стана дълго, но ... ако имах този опит и бях открила форума по - рано щях да си спестя много труд и много средства по неподходящи китки. Приятно планиране. :tzvetoman:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Здравейте аз съм Бони

Мнение от tili »

Добре дошла и от мен, Бони! Много обичам да следя нещата от начало, вълнуващо е. Снимай всяка стъпка, защото е важно за историята ;) След време ще се убедиш.
Две нива - видях вече един хубав каменен зид с почвопокривни розички и цветя, падащи надолу. И т.н. до края на света. За нова градина те съветвам да надникнеш при margaritenia. Там е нещо грандиозно, но растенията са изцяло върху онова (забравихмуимето :( почвопокривно против плевели) и няма грижа за тях. Ако започвах сега, щях да направя същото, защото ще имам време да се люшна с питие в хамака понякога, а не да търча след плевели и всякаква гадост, прехвръкнала незнайно откъде.
Казваш - вода от съседите? Така започнахне и ние - с вода от бунара на комшиите, от които купихме мястото. После те остаряха и продадоха тяхната част на едни много неприятни хора и забрави за вода от съседи! Изкопахме си собствен, не можеш да си представиш каква свинщина беше из понаправената вече градина! Та, съветвам ви от опит, да биете една сонда за вода над септичната яма сега, докато нещата са в суров вид. Със своя вода можеш да си направиш и поливна система и много други неща, без да се съобразяваш с другите.
И поговори с Таралас за овошките. Разсадникът му е в Куклен. Снощи, на срещата си говорихме за червенолистни и вкусни ябълки и сливи. Хем красиво за душата, хем полезно за снагата :) А за разни иглошироко и всякволистни - море от избор и съвети.
Успех, всичко ще стане, щом има мерак и сили! :tzvetentze:
Аватар
bonny_s1
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Ное 9, '19, 19:02
Местоположение: Пловдив

Re: Здравейте аз съм Бони

Мнение от bonny_s1 »

tili написа: Ное 24, '19, 12:07 Добре дошла и от мен, Бони! Много обичам да следя нещата от начало, вълнуващо е. Снимай всяка стъпка, защото е важно за историята ;) След време ще се убедиш.
Две нива - видях вече един хубав каменен зид с почвопокривни розички и цветя, падащи надолу. И т.н. до края на света. За нова градина те съветвам да надникнеш при margaritenia. Там е нещо грандиозно, но растенията са изцяло върху онова (забравихмуимето :( почвопокривно против плевели) и няма грижа за тях. Ако започвах сега, щях да направя същото, защото ще имам време да се люшна с питие в хамака понякога, а не да търча след плевели и всякаква гадост, прехвръкнала незнайно откъде.
Казваш - вода от съседите? Така започнахне и ние - с вода от бунара на комшиите, от които купихме мястото. После те остаряха и продадоха тяхната част на едни много неприятни хора и забрави за вода от съседи! Изкопахме си собствен, не можеш да си представиш каква свинщина беше из понаправената вече градина! Та, съветвам ви от опит, да биете една сонда за вода над септичната яма сега, докато нещата са в суров вид. Със своя вода можеш да си направиш и поливна система и много други неща, без да се съобразяваш с другите.
И поговори с Таралас за овошките. Разсадникът му е в Куклен. Снощи, на срещата си говорихме за червенолистни и вкусни ябълки и сливи. Хем красиво за душата, хем полезно за снагата :) А за разни иглошироко и всякволистни - море от избор и съвети.
Успех, всичко ще стане, щом има мерак и сили! :tzvetentze:
няма как на Гълъбово на склона да бием сонда(комшия е бил всички казват че е дал маса пари а вода не е изкарал) всичката вода за вилната зона идва от изворите горе много на горе по баира :) и независимо че, водата ще я вземем от мъжа на майка ще го направим така че дори и да продаде вилата по скоро новите ще останат без вода отколкото ние :) Защото вече сме го играли филма със споделената работа :) затова само от извора ще е обща нататък и тръбата и трасето ще са си наши :)

Калико розите ти са страхотни.Аз много обичам всякъкви цветове и въпреки че розовото не е моя цвят това не важи за цветята има много цвятя в розово които харесвам. А оградата и аз си я представям така обсипана с рози :) и ухайна :) разбира се че ще поискам съвети когато трябва да си купувам защото и от поръчки не разбирам четох форума но си мисля като дойде времето да питам какви и тн.
- Защо ли нещата трябва да се променят? - прошепна Прасчо.
Пух помисли, помисли и каза:
- Така имат възможност да станат по-добри!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”