Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

Ето тук как подготвят леха,засаждат и берат.
[video][/video]
На японците не им пука,че клечат,ама аз не искам и затова си направих инструменти. :dovolen:
Последно промяна от Краси Лазаров на Ное 30, '18, 10:13, променено общо 1 път.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Благодаря, Краси! Продължавай да ни държиш в течение.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Търсих, но не открих тема, в която да се дискутира карфиол, освен в кулинарната, но това е друга работа. По-скоро в нашите по-стари доматени теми се споменава нещо от Ния. Искам да попитам някой ако има опит, да каже - кога се сее, кога се разсажда. Четох, че расте добре и прави глави при много тесен температурен интервал - 15-22 градуса. Моля ви, който знае, отговорете бързо - докато не са се разсърдили съфорумци, че не е по темата. :hihihi:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

ivko69 написа: Ное 30, '18, 11:51 https://semenata.com/Karfiol-otglejdane-praktika

https://fermer.bg/%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0 ... ip493.html

Достатъчно бързо ли беше... :lol:
мхм, ма пак си на топа на устата :snif:
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Благодаря ти Ивко - със сигурност по-бързо от очакванията!
Но аз имам предвид и ако някой има личен опит. Защото се чудя ще успея ли въобще с моя климат и дали да започна рано напролет или да садя в края на юли. Та ако някой има опит с карфиола и прочете това, може и по-нататък да пише. ;) :dovolen: :dovolen:
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от vlax »

MotacillaAlba написа: Ное 30, '18, 12:34 Благодаря ти Ивко - със сигурност по-бързо от очакванията!
Но аз имам предвид и ако някой има личен опит. Защото се чудя ще успея ли въобще с моя климат и дали да започна рано напролет или да садя в края на юли. Та ако някой има опит с карфиола и прочете това, може и по-нататък да пише. ;) :dovolen: :dovolen:
Аз имам личен опит,миналата година-несполучлив. :D
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

А, видях една започната твоя тема, в която никой не е отговорил...
Искаш ли да опишеш в нея в какво се състои несполучливия ти опит?... или пък на лични, но по-добре е да е в темата, защото ще бъде полезно и за други, които се интересуват. И аз мога да пиша там, каквото си мисля да направя за догодина, пък може и някой знаещ да се появи :D .
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MitkoGeorgiev »

MotacillaAlba написа: Ное 30, '18, 11:34 Търсих, но не открих тема, в която да се дискутира карфиол, освен в кулинарната, но това е друга работа. По-скоро в нашите по-стари доматени теми се споменава нещо от Ния. Искам да попитам някой ако има опит, да каже - кога се сее, кога се разсажда. Четох, че расте добре и прави глави при много тесен температурен интервал - 15-22 градуса. Моля ви, който знае, отговорете бързо - докато не са се разсърдили съфорумци, че не е по темата. :hihihi:
Аз го гледам есенно т.е садя го края на юни. Един месец преди това-разсад. Не обича пикиране, затова всяко разстение в отделна кофичка. Не се повтаря мястото поне 4 години.
При мен основни врагове като разсад - гъсеници, като разстение - нощенка. Вирее си добре. Тия температури, които цитираш, са при залагане и растеж на главите, което става септември октомври. Тая година го държах допреди една седмица. Но като му е студено не расте бързо. Ако нещо друго те интересува питай. :dovolen:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

MitkoGeorgiev написа: Ное 30, '18, 14:24 Аз го гледам есенно т.е садя го края на юни. Един месец преди това-разсад. Не обича пикиране, затова всяко разстение в отделна кофичка. Не се повтаря мястото поне 4 години.
При мен основни врагове като разсад - гъсеници, като разстение - нощенка. Вирее си добре. Тия температури, които цитираш, са при залагане и растеж на главите, което става септември октомври. Тая година го държах допреди една седмица. Но като му е студено не расте бързо. Ако нещо друго те интересува питай. :dovolen:
Благодаря ти, ще питам. Ако искаш обаче, ето една започната тема от Vlax -
viewtopic.php?f=57&t=7158 -
може да пишем в нея, за да не смесваме зеленчука. ;)
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”