Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Това е идея,аз мога да сканирвам и копирвам в къщи,но трябва да се сдобия с време... :hmmmmmm: .Стига да има желаещи наистина да се занимават с нещата,ще го намеря :dovolen: !
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
mama_li

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от mama_li »

Ида, има желаещи, има! Трябва да се взема в ръце и с помощта на мудрите и повече движения и упражнения (като стане малко по-голям денят) трябва да вляза малко във форма. :oops:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Крачка по крачка,бавно,но славно се движа в книгата и с книгата напред...Много ми е трудно да откъсна съзнанието си от реалността на мен,но постепенно почвам да го правя...
Още не съм стигнала до нивото да използвам и уча Мудри,те са така да се каже последното стъпало...Първо трябва да се научим да прочистваме чакрите си от негативна енергия,да ги заредим с нова и положителна такава,да се научим да я движим по цялото си тяло правилно и в правилна посока,да се научим да контролираме подсъзнанието си да изпълнява нашите команди-то е нашия войник и ние трябва изцяло да го подчиним на себе си,защото само тогава той изпълнява командите ни точно и безпрекословно.
Ок,отивам в банята,във ваната,където ще се отпусна най-добре и ще взема още една порция знание и познание...
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Titi »

Не знам с Мудри и лежане във ваната дали ще отслабнете, човек практик като мен гледа дълбоко скептично на това. Затова ще ви дам друга идея за влизане в отлична форма. Най-често срещаните оправдания да не се спортува е липсата на време. Особено на нас жените то ни е много ценно и след работа всеки бърза в къщи, където го чакат куп задължения. Ето един начин да спортувате, без да излизате навън. Нужно е само да живеете в блок, който има поне пет етажа. Ето какво мислят специалистите по въпроса, цитата е взет от тук http://lubomirivanov.com/2323" onclick="window.open(this.href);return false;

"Качването по стълби е сред най-добрите варианти кардио тренировка изобщо.
Първо, не нужно да инвестирате средства в закупуването на кардио уред, който след втората употреба се превърща в закачалка. Необходимо е просто да живеете в блок или наблизо да има такъв, чието стълбище може да ползвате. Второ, качването по стълби е достатъчно интензивно т.е. ще получите много по-голям ефект за кратко време. Не на последно място, ако го изпълнявате правилно, стресът върху ставите ви в сравнение с бягането е много по-малък, а и не зависите от атмосферните условия.

Темпото на качването по стълби е умерено, аз използвам пет етажа за целта. Изкачвам стълбите през една, като тежестта на тялото се поема преимуществено от петата. Това е правилният начин, тъй като така крачката е по-дълбока, ангажира се повече мускулатурата на седалището и натоварането върху коленните стави е по-малко.

Слизането е в същото темпо, каквото е и изкачването, но стъпвам на всяко стъпало, иначе има опасност да стъпя накриво. Въпреки че надолу по стълбите е доста по-лесно и според някои би се загубил ефекта, аз не съм на това мнение. Изкачването е било достатъчно трудно, за да имам нужда от тази активна почивка. По този начин се получава интервална кардио тренировка - високо интензивния интервал е при изкачване, а ниско интензивния при слизане."

Тази сутрин си направих половинчасова кардио тренировки по стълбите, чувствам се прекрасно.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Satori »

Тити, принципно стълбите не са лош вариант, но проблемът е, че повечето стълбища са много прашни и мръсни и просто няма никакъв смисъл да диша човек с пълни дробове там :mrgreen: Според мен много по-добър вариант е да се направят каквито и да е упражнения у дома, ако няма възможност да е на открито. Дето се вика, много по-полезно е да се направят няколко тегела спортно ходене или просто разходка с бърз темп по кварталните улици - хем не се натоварва сърцето и ставите, колкото при стълбите /изкачването на стълби е само за хора в добра форма и които не се задъхват лесно/, хем си на открито, хем правиш упражнение.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Вече от почти седмица си имам велоергометър в къщи! :ieeemyzh:
Имах желане за него от над година,но все не съумявах да изрека гласно желанието си...При това аз не мога да карам дълго,ако колелото е без облегалка-почват болки в кръста ми :hmmmmmm: .
Е ,след като в Бенсхайм фитнес студиата се оказаха безбожно скъпи,аз подхвърлих идеята веднъж...,после втори,та и трети път. И не само това,почнах да се ровя в нета за информация,кои уреди са добри,какви цени за какви възможности.Разбира се,листите с копираната информация бяха из цялата къща... ;) .
Ето го моя красавец:

Изображение

Изображение

Марката е "LifeFitness".Ще се изплати за около 20 месеца от таксите за фитнес тук,които разбира се не е нужно вече да давам.Имам си и гирички,постелка ,ластично въже.Сега остава да се мотивирам достатъчно и...старт! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Иде, честито :ieeee: ситскам палци за мотивацията, тя е най-важната :stiskam: :stiskam: :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Благодаря Блу! :tzeluvka:
За сега мотивацията ми е на ниво!
Най-ми е хубаво,че и Вилфрид като си дойде от работа се качва на колелото и го кара,каза,че се чувства много добре :dovolen: !
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Titi »

Честито Иде, да си го ползваш с кеф и редовно, и след 20 месеца като го изплатиш, да си кажеш: "Това е една от най-добрите покупки, които сме правили"!
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от vodo-leika »

Честито и от мен, Иде! :P Много е хуабва и със сигурност е чудесна инвестиция в здраве! :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”