Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от lenuza73 »

:potekoha: Потекоха ми лигите
Браво Марги :tzeluvka: Градината ти порасна за няма две години :liubov2: как го правиш ,незнам ,но е страхотна
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от calico »

Марги, големи поздравления от мен за прекрасната градина, която създаде така спешно и изневиделица.
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Ава_и_мама »

Привет, Марги! :liubov:
Аз пък да си призная въобще не се разхождам тайничко! Много ЯВНИЧКО се разхождам, по пътечките си трамбовам напред, назад, приклякам до всяко иглолистно и го оглеждам от горе до долу и обратно. Радвам се на всички тревички, розички. Удобно ми е, уютно ми е , приятно ми е да се разхождам в твоята прекрасна градинка. Много обичам вечерни снимки, с пуснати лампи. А шатрата е върха :potekoha: :shock:
Да сме живи и здрави да ни показваш(А и да се разхождаме) и след 10години като в градината на Тутти. Аз напоследък все си представям цветята след много години (незнам защо) :hmmm: .
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Добре сте ми дошли на гости, момичета! :tzvetentze:

Ленуз, аз нищо не правя, ама съвсем наистина...пръскам избирателно и само при необходимост, торя веднъж в годината по малко, че да не ги разглезвам, но много си ги обичам растенията, даже и тази напаст рожеца:)))))))))))))
Calico, наистина спешно се получи градина, макар и млада все още, сякаш започва да личи идеята зад посадените като гъби тук и там растения, изненадващо за мен и моите скромни възможности на градинар...по-скоро щипка вълшебство има, което изобщо не е моя заслуга!
Ава_и_мама, щом ти е приятно, разхождай се:))) скоро се чудих как да си подменя снимките от началото на темата, че нали Photobucket ни разкри, че качваме негови линкове във форума, а това било забранено, т.е. платено, ама кой да знае предварително:))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
РОУЗ

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от РОУЗ »

Марги, днес изпих с удоволствие кафето си сред твоите прелестни бодливковци, имаш страхотни растения, личи им, че са много обичани. :liubov2:

Искам да те попитам за това на преден план - като дълга саксия е, не мръзнат ли растенията тук, има ли някаква допълнителна изолация?
Margaritenia написа: Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

РОУЗ, точно такова е, дълга саксия, няма никаква изолация, широка е около 70 см и дълга повече от 2 метра, но отдолу няма дъно, само стени й изградихме навремето, които са дебели 15 см.
Растенията ги засадих миналата есен. Като се има предвид колко беше студена зима 2016/2017, нямам нищо измръзнало освен един вариегатен илекс, който не знаех, че е кека и кедърчето Golden Horizon на щамбата хич не беше златно, ами направо червено от студа, но с доста смела резитба се върна към живота.
При нас на Чавдар имаше 2 седмици, през които температурата падна до -26 през нощта. Даже и Магнолията Грандифлора ми оцеля без никаква защита, на лято цъфтя и в момента е прекрасна:))))
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
РОУЗ

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от РОУЗ »

Благодаря ти, имам едно местенце, което искам да оформя като такава дълга саксия.
Грандифлората е много красива, дори и когато не цъфти. :liubov2:
Моята е 20 см. :lol:
fani34
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Сеп 26, '16, 20:14
Местоположение: Варна

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от fani34 »

Здравей Марги. Страхотна градина!!! Добре би било първите снимки да могат да се виждат, изчела съм цялата ти тема . Покрай твоите красоти се запалих по иглолистни и реших и аз да направя нещо подобно.Имам един въпрос. Виждам , че мястото е под наклон. Камъчетата ( може би е баластра ) не се ли свличат? Става въпрос за скалният кът в края на парцела.
Още веднъж поздравления за градината!!!
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Привет, Фани, благодаря за милите думи:))
Щастлива съм, че ти харесва градината ми, а още повече, че си се запалила по тези прекрасни иглолистни, които са тоооолкова лесни за гледане, стига да им улучиш мястото и да не засадиш някой високопланински вид на 500 м надморска височина като мен:))))))))))

Мястото е с около 8% денивелация, но баластрата не се свлича...оголва се тук там понякога (най-често когато аз мина и се подхлъзна на камъните), но като цяло няма проблеми.
По принцип там долу не ми е най-стръмното място в двора, защото когато терасирахме терена, багерът го поизравни, по скоро в горния ъгъл където имам много декоративна растителност е стръмно, но и там баластрата не се свлича.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от darina1960 »

Здравей Марги,
И аз по вечеря ти "гостувах". Паркът ти е чудесен. Преписах от теб как да укрепя иглолистните на щамба.
Живот и здраве догодина група Севлиево ще ти гостува. При покана от твоя страна разбира се :dovolen:
Голяма красота. Здрави да сте да и се радвате.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”