Лесно и бързо размножаващи се растения

Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Deleted User 2919 »

Shami написа:Мище едни от тях бяха от твоята поръчка ,доидоха прекрасни растения, преместих ги в по големи саксийки, но не и прекалено големи ,по самички да са.Не съм ги торила ,само поливах.Пръстта е градинска.
Като виждах че не вървят почвах да местя,ту на слънце ,ту на сянка :lol: С други купувани от градинските центрове положението е същото.Абе невървят и това е.Кретат едва,едва,няма ги онези облаци дето ги искам,нещат и да попровиснат даже. :lol:Изложението е източно,слънце ги пече до обед някъде и край.В долната част на градината е по слънчево но нали трябва да са на первазите,пък ми и писна да ги разхождам.Теменужките засега вървят по добре от останалите китки,а иначе в двора се шири брунерата обикновената и момини сълзи.Гледам че и седума и астрите се чувстват добре.Това е.А и ягоди са плъзнали ,някакви саморасляци.
Градинска почва е тежка, слепва се..Струва ми, че камион с пясък и дъждовни червеи ще свършат добра работа.. :stiskam:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Миша »

Shami написа:Даже и енотерата жълтата и розовата едва кретат в градината.
Имаш ли възможност да дъждуваш? С най-обикновена пръскачка от 2-3 лв от строителните магазини и с маркуч от чешмата? Дъждуването обикновено решава много проблеми -подобряваш микроклимата в градината
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 925 пъти
Получил благодарност: 697 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Shami »

Да почвата е гадна ,сбита е ,сигурно от там е проблема.Ще пробвам с купешка и по големи саксий ,пък да видим.Но слънцето им е прекалено малко майче :hmmm: ,ще взема да пробвам друг тип тази година.Например ипомея. :hmmm:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Миша »

Shami написа:Да почвата е гадна ,сбита е ,сигурно от там е проблема.Ще пробвам с купешка и по големи саксий ,пък да видим.Но слънцето им е прекалено малко майче :hmmm: ,ще взема да пробвам друг тип тази година.Например ипомея. :hmmm:
Не, ипомеа не, щом не са се развили гореизброените недей!

Вземи чист торф, ако нямаш откъде аз ще ти пратя и ми звънни да ти обясня как да ги гледаш, като си говорим по-лесно ще се разберем, отколкото да пишем реплика-дуплика :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 925 пъти
Получил благодарност: 697 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Shami »

От време на време ги дъждувам с градинския маркуч :lol: ,докато поливаме доматите и другите разсади из градината.Обаче листата на енотерата се петносват.Появява се брашнеста мана и бегонии не гледам вече,отказах се.
Значи шампион съм по умаряне на китки :lol: ,виж с розите е друго, те са добре,верно че боледуват от черни петна и сега нещо им съхнат клоните ,но са по добре от останалите китки.Абе и рожеца ще уморя.Здравеца обаче е прекрасен.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Миша »

Shami написа:От време на време ги дъждувам с градинския маркуч :lol: ,докато поливаме доматите и другите разсади из градината.Обаче листата на енотерата се петносват.Появява се брашнеста мана и бегонии не гледам вече,отказах се.
Значи шампион съм по умаряне на китки :lol: ,виж с розите е друго, те са добре,верно че боледуват от черни петна и сега нещо им съхнат клоните ,но са по добре от останалите китки.Абе и рожеца ще уморя.Здравеца обаче е прекрасен.
Не, имам предвид наистина дъждуване, не мокрене, да речем поне по един час ситен дъждец

Към бегониите за сега не поглеждай, имаш много да учиш докато стигнеш до тях, има-няма за един сезон може да се справиш :dovolen: само потай , експериментирай и ще налучкаш верния отговор
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 925 пъти
Получил благодарност: 697 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Shami »

Даааа ,експериментирам,опитвам различни растения и така докато се науча на правилно отглеждане.Сега се замислям че и при съседките си не съм видяла по разцъфнали сандъчета,а и те купуват.Чудна работа. :hmmm: Само при една всичко расте по добре ,но там е шарена сянка под голяма лозница,,но и изложението вече е друго.
Не съм се отказала ,ще намеря подходящите растения за мен,затова си търся и по лесни де ,от тези неизтребимите. :lol:
С охлювите сме тандем ,каквото аз не съм успяла да уморя,те го довършват . :lol:
Темата е много добра и интересна ,показват се доста растения . Аз съответно точа лиги :potekoha: ,охлювите ми също :shock: .Ох с това мое чувство за хумор :lol: ,спирам,край. :hihihi:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2563
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1174 пъти
Получил благодарност: 1718 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от gevkati »

щом вирее брунера и момина сълза, ще успееш с хойхери / те внасят цвят и без да са цъфнали/, тревите хаконехлоа, геум, здравец
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 925 пъти
Получил благодарност: 697 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от Shami »

Много добро предложение gevkati,може би трябва да опитам с растения , които освен да цъфтят да имат и шарени листа.
Така дори и цъфтежът да не е обилен ,листата ще вършат работа.Май има доста такива растения,мисля си и че от тях има бързо размножаващи се , трябва да поогледам.Благодаря за идеята. :daaa:
А и за охлювите ми ще има лек намек ,с горчив привкус. :lol:
Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2563
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1174 пъти
Получил благодарност: 1718 пъти

Re: Лесно и бързо размножаващи се растения

Мнение от gevkati »

Успех!
и една снимка от тази есен - тъмнозелената ми е гордост! Установила съм, че тъмнозеленото е голяма рядкост сред растенията.
Мога да ти дам офиопогонче , ако искаш
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”