Пиете ли достатъчно вода?

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
tihomira.markova
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Окт 22, '15, 08:47

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от tihomira.markova »

За съжаление, не мога все още да се науча да пия достатъчно вода. На ден ми се насъбира 1 литър най-много. :hmmmmmm: :hmmmmmm:
Karla11
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Окт 22, '15, 11:52

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от Karla11 »

И аз преди не пиех капчица вода, но със самоналагане...всичко се постига. Та в момента даже май пия доста повече от колкото е зададено като минимум.
curly
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Юни 11, '17, 16:01

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от curly »

Наистина е много много важно да пием вода! Преди години пием вода само с кафето или по-точно само тази, с която е направено кафето. После покрай някои проблеми набързичко се научих да пия вода. В крайна сметка нашето тяло преработва и изхвърля много токсини и начинът да ги махнем от тялото е с приема на вода и естествено с ходенето до тоалетна. Дори се чудя на хората, които не пият вода, както аз бях преди, как издържат....
mincho
Kафенце
Мнения: 33
Регистриран на: Окт 6, '17, 20:13

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от mincho »

Аз пия по максимум 2 чаши на ден, това е много лошо, но не изпитвам жажда. Не мога да си обясна причината.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от calico »

mincho написа:Аз пия по максимум 2 чаши на ден, това е много лошо, но не изпитвам жажда. Не мога да си обясна причината.

Има една книга - "Ти не си гладен, ти си жаден".
ако често похапваш през деня между основните хранения, значи ти се пие вода.
опитай, всеки може да изпие една чаша вода дори когато на му се пие. 8 чаши на ден е минимума.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mincho
Kафенце
Мнения: 33
Регистриран на: Окт 6, '17, 20:13

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от mincho »

Ще пробвам, доста често съм гладен.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от Светката »

Водата е, за миене и пране Минчооо :D
Ракията е за пиене бе човекоо :D :D :D
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от ivanina »

ivan1 написа:Литрите вода зависят от това колко вода отделяте (потите се) ако цял ден сте на слънце и се потите постоянно, и 3 литра няма да ви стигнат, зимата 1,5 литра е достатъчно, но аз лично пия много повече
Абсолютно вярно!
...и аз съм тук от малцината споделили, че пият вода "като жадни" и то в големи количества.
Причината е точно в обилното потене от най- малкото физ. усилие и мисля че благодарение на него ,
успявам да контролирам и теглото си. :nod:
Не съм от хората , с изграден навик тръгвайки от къщи да пъхат шишенцето с вода в чантичката си , но
след всяко хранене , дори и след ядене на плодове пиенето на по 2 до 3 чаши 200мл. чешмяна филтрирана вода са си в реда на нещата- пълна необходимост! :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от Shami »

Аз много малко пия вода ,даже съм се улавяла ,че има дни когато и чаша вода не съм изпила.
Не пия кафе ,отскоро ,някъде два месаца спрях и газираните и негазираните напитки.Като съм жадна само вода минерална или от чешмата,но пак пия по съвсем малко.
А задържам течности.За да ги разкарам,четох,че трябва да пия повече вода,но хич не ми се пие насила.
Има дни пия по две три чаши вода и това е.Особено като е студено времето изобщо не ми се пие вода ,нищо не ми се пие.
А пък се потя и аз обилно,чак да се чуди човек .Имам усещането че хем съм като плондир ,хем не пия течности.
petura

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от petura »

Имаше някаква пропорция спрямо теглото. Каква беше тя ?
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”