За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Публикувай отговор
bell

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от bell »

clock написа:Споделете вашите как са? Май имам и проблем с листата долу в основата. Някой ако знае какво им е, моля, нека подскаже как да лекувам.

Изображение
уф, че хубава снимка и кът :liubov2:

Нищо й няма на розата ти, изглежда си супер свежарка. Моят муск е чуден бодил с дълги клони, свеж и наперен. Клокче, и на мен ми струва малка конструкцията за тази роза :hmmm:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1465
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от vanina_g »

clock написа: ...

24.09.2017г
Изображение
Аууу много ми харесва това местенце - и къщичките за птици и шевната машина.. представям си когато отгоре се покрие с cwetowe ot рози :potekoha:
Много хубаво Clock!
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от clock »

Момичета, благодаря ви!
Либре, Бел, в представите ми розата трябва да тръгне и да покрие покрива. Вече има няколко клончета, които са се насочили към билото. Може би трябва да пренасоча и тези от подпорите (сега като ми подсказахте май така и ще направя) докато още са млади и все още могат да се контролират. А ако в бъдеще подпорките и умалеят просто ще създам още малко работа на ММ :dovolen:
Благодаря ви! :liubov:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Светката »

vanina_g написа:
clock написа: ...

24.09.2017г
Изображение
Аууу много ми харесва това местенце - и къщичките за птици и шевната машина.. представям си когато отгоре се покрие с cwetowe ot рози :potekoha:
Много хубаво Clock!
bell написа:
clock написа:Споделете вашите как са? Май имам и проблем с листата долу в основата. Някой ако знае какво им е, моля, нека подскаже как да лекувам.

Изображение
уф, че хубава снимка и кът :liubov2:

Нищо й няма на розата ти, изглежда си супер свежарка. Моят муск е чуден бодил с дълги клони, свеж и наперен. Клокче, и на мен ми струва малка конструкцията за тази роза :hmmm:
Абе жени млади :D какво хубаво видяхте вие в този кът и тая снимка.Направо се учудвам :D
Жива нагледна мизерия е.Каква грозотия,как ще кажеш хубаво на това.Бъдете истински.Бъдете себе си. :daaa:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
bell

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от bell »

Светката написа:
Абе жени млади :D какво хубаво видяхте вие в този кът и тая снимка.Направо се учудвам :D
Жива нагледна мизерия е.Каква грозотия,как ще кажеш хубаво на това.Бъдете истински.Бъдете себе си. :daaa:
От таз мизерия, Светка във френския прованс не можеш и тухличка да извадиш, а в Тоскана за такваз стара, дървена вратичка не може ти стигне годишната заплата :hihihi: А, дървата, а сеното, а обръчите, а гредите.... а, ние си имаме Йовков.

Та, Клокче не размествай розата преди пролетта. Сега само можеш да я привържеш, за да не я съборят и изпочупят снеговете. Фризиране, подвеждане чак март.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от dar »

От кога чакам някой да пише за тази роза.Голяма грешка направих като я засадих отпред пред оградата.Постоянно я пасат крави и кози независимо, че е оградена с телена мрежа. Поради тази причина е висока около метър.Най- вероятно ще я подаря на приятел. Толкова я исках, но не мога да я опазя.Чакам вашите снимки.
Клонче много ти е хубава розата.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10120
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 379 пъти
Получил благодарност: 1066 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от МГХ »

Моята я загубих из тръните до оградата. Вчера изрязах един три метров, тази година поникнал, салкъм и зад него се показа и розата. Без нито една поливка , без светлина даже , около 2 метра нежни клонки. Обещах й да се погрижа за нея и пролетта да я насоча по дувара. Ще изчистя и корените на салкъма и дивата лоза наоколо . Такива ми ти работи.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от clock »

Бел, благодаря ти! :liubov: Така ще направя!
Дар, измисли и местенце. Не бързай да я подаряваш!
РОУЗ

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от РОУЗ »

Много ми харесва тази Scarman's Himalayan Musk, клоните изглеждат меки и лесни за повеждане, а и толкова бърз растеж :potekoha: ...само зоната 6 b ме притеснява за при мен. :hmmm:
Ще следя как зимува при вас.

Clock, тази конструкция е много декоративна за такава роза, трябва да сложиш ребра с по-голямо сечение и да ги подпреш добре с дървени колони, както и да обработиш много добре дървото, после ще ти е много трудно, като се качи чудовището. :liubov2:
Кътчето ти е от любимите ми, много ми допада, толкова е автентично :liubov2: и е себе си :hihihi:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5277
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 109 пъти

Re: За розите гиганти над 5 метра с любов и респект!

Мнение от Daniela Pargu »

Клокче ,страхотна идилия си създала!Прекрасно е това местенце!
Представям си и розата по покривчето- мечтание :tzvetentze: :tzeluvka: :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”