Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Skio »

Cando написа:Много благодаря на всички за отговорите, точно това е цвететео - еписция. Цъфти с розови цветчета, но някак си дръжките им не са толкова дълги и остават полускрити от листата. Дори мисля, че и другото в оранжевата саксийка също е такова, само дето листата му не са такива мъхести и са шарени. То още не е цъфтяло, за да съм сигурна, но иначе изглежда по същия начин.
Кандо, добре че си отговорила и най-вече благодарила на момичетата. :dovolen:
Аз дори не успях да си създам мое мнение дали би било еспиция, но за другото ти растение погледни
дали няма да се окаже Plectranthus ciliatus. :hmmmmmm:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от elmaz »

Искам да преместя една роза, но тя още цъфти.
Какъв е варианта - да и подкъся клоните и да я вадя или...?
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Deleted User 1445

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Deleted User 1445 »

Елмаз, набери си букет и мести, аз от седмица разхождам рози из градината, махам цветовете и противно на правилата, местя с пръст, много пръст, да не се вижда корен по възможност. Затъпкване, поливане и напролет да цъфтят :lol:
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от wrong dreamer »

"alina"]Купих пролет от , не помня от кой разсадник :nod: , Тайбери, но понеже видях, че с бодли, не посмях да сложа в градината , сложих в саксия.Расте, на вид като къпини, Тайбери имат ли бодли?!, аз мислих че нямат бодли.. :hmmm:


Тайбери е май най-най- бодливото от всички. Освен ако не са създали
и негови безбодилни сортове.[/quote]

Според мен трябва да го насадиш в градината. Изкарва шишове, които ще закрепиш на нещо като ограда, кол или каквото сметнеш за необходимо. :tzeluvka:[/quote]
Смятах да видя отначало плодовете му :hmmm: .. :dovolen: но като подготвя
мястото за малините и тайберито , за да не пълзят навсякъде, ще слагам
ограждение с поцинкована тенекийни листа и оградка, тогава и него ще засадя там..Бодлите му не толкова големи и остри, като на дивата къпина.[/quote]


Има Тайбери Медана, което е бодливо, а има и Тайбери Бъкингам, което е без бодли. Последното зрее почти 2 месеца и става малко по едро, но съм чувал, че Медана е по вкусно. Засади го на слънчево място и поливай обилно. Ще ти се отблагодари.
Deleted User 2919

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Deleted User 2919 »

wrong dreamer, мерси бокур!. Купих с етикет Тайбери, друго име нямаше. Важно да не е къпина.Харесвам дивите къпини, имам предвид на вкус, окултурените не ги харесвам. :dovolen: Засега подготвям място за малините и Тайбери.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от elmaz »

Nini написа:Елмаз, набери си букет и мести, аз от седмица разхождам рози из градината, махам цветовете и противно на правилата, местя с пръст, много пръст, да не се вижда корен по възможност. Затъпкване, поливане и напролет да цъфтят :lol:
Благодаря,Нини :tzvetentze:
Така ще направя
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от maranta »

От сутринта се мотая из форума(с прекъсвания де) и мрежата и се опитвам да се ориентирам за височината на Blue for you и Eyes for you.
Ми не е еднозначно инфото, не мога да разбера :cry:
По-точно ме интересува коя от двете става по-висока, коя е е по-разлят храст :hmmm: Искам да ги засадя в ъглите на един триъгълник, но ме устройва идеално, ако едната е по-ниска, та ми е важно де :eeeh: Блуто трябва да я засадя довечера, значи освен важно ми е и спешно да разбера. :snif: :?: :snif:
Ръснете, моля, малко акъл за поредната want to be-розарка :angel2:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2210
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1321 пъти
Получил благодарност: 509 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от daneda »

http://www.rosebook.ru/roses/floribunda/blue-for-you/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rosebook.ru/roses/hulthemia- ... s-for-you/" onclick="window.open(this.href);return false;

При мен лично, Блу-то е по-разперена, но пък Очите ми беше останал един клон само и вървеше право нагоре. Но според мен в различните градини/ по географско положение ;) / по различен начин си вървят розите!
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2210
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1321 пъти
Получил благодарност: 509 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от daneda »

Ето я моята BLUE FOR YOU - това и е 3-ра година и определено надминава метър височина
Изображение

Това е Eyes for You - тя определено расте много по-бавно - садена е есента на 2014
Изображение
/снимките са от юни месец/
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от libra »

В наше село е обратното-Очите са към 160 поне ,изправен храст.Другата кокона,даже не мога да разбера каква е .Едва крета,разхождана е из градината.Ако пусне един клон,пак добре.През 1 метър са.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”