Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Di_Va »

Бел, сайта на Таралас погледна ли?
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от greeneyed »

За боровинките, bell, откъдето и да ги вземеш, хммм, все не вървят. :hmmm: Искат си кисела почва, влага, хладен климат. За малините подкрепям с две ръце- имаме вече 2ри сезон целогодишни, разкош невероятен. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Di_Va »

Грийни, от къде са ти целогодишните малини, че и аз търся такива? А за боровинките си права, но маже при Бел почвата да е подходяща.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от greeneyed »

От пазара ги е купил ММ, даже вече ги размножи и в момента някои от тях, новите са вързали и узрели. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
bell

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от bell »

Мерси, Грийни :tzvetentze: Знам, че едва ли ще вървят боробинките, ама пусто много ги харесваме и ми се иска да опитам :hmmm: Тази пролет садих един корен и гледам добре се развива, но какво ще бъде след време не знам. Искаше ми се и от други сортове бели, червени да пробвам. Сега направих бърза консултация и със Сашето, та и тя ми даде ценни съвети.
Дива, не съм се сетила за Таралас, тя и Сашето ми обърна внимание ще видя и там :tzvetentze:
greeneyed написа:От пазара ги е купил ММ, даже вече ги размножи и в момента някои от тях, новите са вързали и узрели. :dovolen:
Въх, къде го този пазар, тук по нашите само праз лук на връзки :hihihi:
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Cando »

Skio написа:но обърни внимание, че в горен ляв ъгъл (жълта саксийка-- :lol: обичаш ги значи) ти е коледниче и трябва да ти цъфти след два месеца.
Може би не искаш да пропускаш.
Благодаря Skio, то това коледниче и без това не иска да цъфти, имам го поне от 6 години и видях цвят 2 пъти по едно цветче като втория път падна преди да се е разтворило добре. Аз затова реших, че тук му е много топло и реших да го командировам на вилата.
А да попитам все пак как се казва цветето на преден ляв ъгъл и онова в оранжевата саксийка /знам, че има тема за това, но тъй като вече съм постнала снимката тук, та да се възползвам/.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 2919

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Deleted User 2919 »

Миша написа:
Ава_и_мама написа:Привет,alina!
Искаш да кажеш, че си я насадила в градината? А зимата?
Реших моята да я преместя в по-голяма саксия, да сложа малко пясък в почвата(нали пише по-бедна, дренира). И зимата при нас в София на топло.
Няма да оцелее в градината, зимата оцелява в прохладно (до 2-3 градуса минимални темп.) и много светло помещение, желателно плътно до прозорец, с оскъдно поливане
:tzeluvka:
Сега намерих:
//Многогодишно ,издръжливо на слънце и сухи ,бедни почви ,не изисква подхранване с торове.Височина 20-30 см и издържа до -2 градуса ,затова трябва да се прибира през зимата //
Ще прибера за вкъщи след топлите дни.Нека сега да се покраси до розата.. :dovolen: Пролет пак е там..прикопана саксийка.
Deleted User 2919

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Deleted User 2919 »

Купих пролет от , не помня от кой разсадник :nod: , Тайбери, но понеже видях, че с бодли, не посмях да сложа в градината , сложих в саксия.Расте, на вид като къпини, Тайбери имат ли бодли?!, аз мислих че нямат бодли.. :hmmm:
https://www.24info.co.uk/%D0%BF%D0%BE%D ... %B4%D0%B8/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Миша »

alina написа:
Миша написа:
Ава_и_мама написа:Привет,alina!
Искаш да кажеш, че си я насадила в градината? А зимата?
Реших моята да я преместя в по-голяма саксия, да сложа малко пясък в почвата(нали пише по-бедна, дренира). И зимата при нас в София на топло.
Няма да оцелее в градината, зимата оцелява в прохладно (до 2-3 градуса минимални темп.) и много светло помещение, желателно плътно до прозорец, с оскъдно поливане
:tzeluvka:
Сега намерих:
//Многогодишно ,издръжливо на слънце и сухи ,бедни почви ,не изисква подхранване с торове.Височина 20-30 см и издържа до -2 градуса ,затова трябва да се прибира през зимата //
Ще прибера за вкъщи след топлите дни.Нека сега да се покраси до розата.. :dovolen: Пролет пак е там..прикопана саксийка.
-2 градуса едва ли ще издържи, може би съвсем краткотрайно , по-добре да не замръзва
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 2919

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Deleted User 2919 »

Миша написа:
-2 градуса едва ли ще издържи, може би съвсем краткотрайно , по-добре да не замръзва
Добре, като ходя, ще прибера: за да го имам пак.. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”