Разпознаване на болести и вредители

Модератор: Миша

Публикувай отговор
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от alexalex12 »

Някой може ли да каже какво е това
Изображение
Изображение
В корените на един карекс и лизимахия. Някаква гъба е, но каква :hmmm:
Не е оформено като типична гъба, но мирише на такава!
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от сюзан »

Някаква плесен се е завъдила.
Пробвай да я затрупаш с пръст. Плесените са аероби - имат нужда от кислород за развитието си.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от alexalex12 »

Благодаря Сюзан! :dovolen:
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Таралас »

shoshy написа:Поствам и тук молбата си.
shoshy написа:Моля за помощ :cry: :cry:
След като наторих ( комбиниран NPK) и добавих торф магнолията ми изглеждаше така
Изображение
След още една седмица
Изображение
Изображение
Листата са сухи и трошливи. Пръсках и полях с топсин. На другите магнолии след същата процедура няма такива повреди.
Какво й е и с какво друго мога да я лекувам? Помагайте, моля :snif: !
добре де, толкова пъти сме коментирали темите за торовете, внасянето им и опасностите от "опасните торове" и преминаването към по висок клас "безопасни" Има вече четвърто и пето поколение безопасни комбинирани торове, разгледайте и внасяйте такива. Защо винаги сме на светлинни години от европейците по всякакви показатели що се касае храненето на растенията.
Откакто преди 5-6 години похабих стотина цитруса , си закачих една обица на ушото и повече не повтарям грешката си, никога.
Огъвай с пръсти клонките и виж на какво дередже са, нищо не можеш да направиш освен да чакаш, като окапят листата късна есен, пак провери клонките, това е.
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Deleted User 2919

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Deleted User 2919 »

shoshy написа:Поствам и тук молбата си.
shoshy написа:Моля за помощ :cry: :cry:
След като наторих ( комбиниран NPK) и добавих торф магнолията ми изглеждаше така

Листата са сухи и трошливи. Пръсках и полях с топсин. На другите магнолии след същата процедура няма такива повреди.
Какво й е и с какво друго мога да я лекувам? Помагайте, моля :snif: !
Като спешна помощ:
Поливаш с престояла вода , с душ отгоре, много .Предварително да се изрежат изсъхналите листата с ножица до пъпката(само да не дърпаш листата, защото можеш да отчекнеш пъпката случайно), пъпката да се запази за ново листо..Така реанимирах магнолия Джин.Можеш да сложиш и малко Топсин, в водата, като застраховка. Важно клонките да са гъвкави и точка на ръст да е запазена. Между другото: торф изсушава почвата и в него почти няма полезни вещества..Написах отначало да подкиселиш водата за да отнеме излишна твърдост(основност), но понеже вече имаш торф, то това става излишно:торф има повишена киселинност.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Lilly »

Прочетох, че при високи норми на фосфорни торове , растенията не успяват да усвоят медта от почвата и се получава лятно изсъхване .
При меден недостиг - пръскане със син камък - веднъж в началото на вегетацията с 3-4% бордолезов разтвор /оз ползвам бордомикс / , после още 2 пъти с 1% р-р - това би трябвало да осигури необходимото количество мед.
Накратко - Мечо Пух и девизът "колкото повече-толкова повече" не е добро пожелание при торене и пръскане в градината
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от shoshy »

Таралас, Алина, благодаря за съветите.
Магнолията остана без листа, всички изсъхнаха и паднаха, но пъпките изглеждат живи. Надявам се да преживее грижите ми :stiskam: .
РОУЗ

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от РОУЗ »

Имам спешна нужда да покажа тук пердето си на пеперуди! Градината ми е нападната от тези пеперудки, дали не е онази чемширената и ако не е тя, коя ще да е, какво да очаквам и как да я боря този сезон?
Десетки са по къщата накацали.
Това е малка част от онова, което заварих вчера.
Някой може ли да я разпознае?

Изображение
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от calico »

Роуз, аз не знам, ама ми прилича на чимширената :ufff:
ако имаш чимшири, завий ги спешно с найлон докато ти кажат какво да правиш.
:snif:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от РОУЗ »

Имам, нападнати бяха, пръсках ги три-четири пъти и мислех, че съм ги отървала за тази година, но откъде се пръкнаха тези!?
Сигурно долитат от съседите, всички се изнесоха за зимата и само пред нас свети в радиус от километър, де що има гад наоколо е решило да домува пред вратата ми, под лампата.
Дали са снесли яйца, дали яйцата ще презимуват в растенията, да пръскам ли и сега с нещо, не знам? :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”