Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Миша написа:......да не говорим пък за нещото, наречено старост, я вижте таз бабушка

[video][/video]
Sie ist deutsche Grossmutter :D По-скоро даже е russisch Deutschefrau :dovolen:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

По-старите хора миришат лошо - миризма на старост и лоша хигиена. Поетите биха казали, че това е миризма
на отчаяние, копнеж и самота... Виждаш срещу себе си спретната, симпатична баба, а в същото време от нея се
излъчва някаква не много приятна миризма...
Изображение

...Кожата става по-тънка и количеството мазнини намалява, става суха и свръхчувствителна. Много от възрастните
хора избягват къпането, тъй като след прилагането на сапун от кожата изчезва защитния липиден слой, който
допълнително е изтрит от годините. Тази липса оставя у възрастните хора усещане за стягане и болка и при най-
малкото докосване. Лекарите препоръчват къпане през ден, макар и само за 5 минутки.
На пазара има и щадяща бабешка козметика - обработват се само сгъвките на ръцете и краката, и гетиталите.И да
не се използват по-грапави средства по време на къпане. Ако не са в състояние да вземат душ - мокри кърпички за
бебета, след това лосион или масло за тяло. По-възрастните и неволно се изпускат - обикновени, дамски превръзки...

Изображение

Трудно им е да поддържат и реда в къщата - нужна е помощ от роднините. Неприятната миризма може да се излъчва
и от дома - есенции от етерични масла, пакетчета билки, ароматни сапуни. Тя пряко е свързана с домашния прах,
който се формира от мъртвите кожни люспи. Ето защо е необходимо да се почиства, и дрехите да се сменят редовно.
Възрастните хора често са досадни, задават много въпроси, опитват се и да се налагат...

Изображение

Но това не означава, че трябва да ги избягваме или изоставим. Един ден и ние също ще имаме нужда от подобна помощ...


Изображение
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Аз си мисля, че староста е като парите.
Не мирише!
А инак всички хора миришат. И млади и стари. Просто на младите рецепторите са много по-неизносени и по-старите им миришат много силно. Същото е и с дом, в който живеят само възрастни хора. Не е много чисто, щото не видят баби.
И чиниите са почти умити.
А не е проветрено, щото изобщо не мирише, а от течението само някоя болест можеш фана.
Манджите готвени от възрастни са много по-подправени.
Старите хора, които ги гледат и обслужват млади са си много чисти и не миришат.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Специалистите твърдят, че щастието след пенсиониране зависи не от вида на досегашната ви работа, а
от това с какво ще се занимавате оттук нататък. Всички хора имат нужда да споделят с някого радостите
и мъките в живота, което е важно условие за щастие, независимо от възрастта...

Изображение

Останете млади за дълго като намалите стреса, поставете си нова цел и я следвайте, направете си градина
или си вземете домашен любимец. Наспивайте се добре за възстановяване на силите, поддържайте здрави
връзки със семейството и приятелите, за да изпитвате повече радост от живота...

Изображение

4 лоши навика, които отблъскват другите - гарантирано ви прави отблъскващи клюкарстването, твърдото
мнение за всички и всичко и несклонността ви да чуете различно мнение, дори и най-деловия професионален
разговор ще тръгне по-добре, ако успеете да го разчупите с шега, без излишни подробности, и не задавайте
отново въпроси и след дори всичко да ви изглежда ясно...

Изображение

Мислете позитивно, за да бъдат стъпките ви към целта по-лесно постижими.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Не забравяйте, че въпреки, че остарявате може да останете физически активни и продуктивни. Физически,
умствени, социални и духовни дейности могат да забавят, дори да обърнат процеса на стареенето, правилно
хранене, профилактични медицински прегледи...Животът е низ от възможности, когато приключиш с една
свършена работа, просто се прехвърли на следваща...Има връзка между физическата активност и стареенето.

Изображение

Стареенето е съпроводено със загуба на физическа издръжливост. Ако обаче организмът притежава ресурси и
съумява да компенсира тези загуби, старостта се отлага за по-късни времена.

Изображение

5 тайни на щастливата старост - здравословно хранене, спортуване, незлоупотреба с алкохол, никога пушене
и пазене от наднормени килограми. Не само ще удължат живота, но ще гарантират и доброто му качество в
старостта Така и след 80-те години няма да ви пречи да се наслаждавате на живота. Физическата активност
предпазва от рак. Ако е активна рискът пада с 40%, което се дължи на повишеното ниво на хормона естроген.
При всеки човек се наблюдават, свързаните с остаряването промени. Успешният подход е да се примирите и
да поставите под контрол, тези които можете...
Изображение
Времето не прощава...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17040
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

Марго, всичко, което си написала се свежда до едно- много излишно време за философстване, като се разфилософстваш и едни черни мисли ти идват в главата :eeeh: :eeeh: , а то е просто, каквото е писано, това ще стане, рано, късно, както и когато дойде, пък моя старец все казваше, че нищо не може да ти повдигне настроението като работата :twisted: , работиш толкова, че да няма време да мислиш :hmmmmmm: , ако не можела тя, той щял да се погрижи :mrgreen: Или казано на шопски- Побуял народ, пусто дЪрво неокастрено.... :sboi: :angel2:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Миша, вярно е, съгласна съм, но като се понатрупат годините, не се усещаш как в теб започват да се прокрадват и такива мисли. И аз гледам все да си създавам работа, боря се живота,
още не му се давам и с настроение отклонявам лошите мисли. С баща ти може би сме на една възраст и не ми се вярва и на него да не му минават подобни мисли, макар и за миг, но
едва ли ще сподели, защото родителите предпочитат да дадат на децата си кураж, а не да ги товарят със страховете си. Моите деца са на твоята възраст, и те не говорят за старостта,
и аз на техните години не съм се замисляла за нея, но времената се менят и щем не щем отиваме към залеза... Пък и нали си говорим за стареенето,... всеки да сподели как го вижда...
Откакто се отвори тази тема, поизчетох доста за нея и с други очи вече, позамислих се... и реших да споделя... Прилагах и радостни снимки, за повече настроение и действителността
да изглежда по-оптимистична...
И хич не е излишно "философстването", след пенсионирането, време има за всичко... :lol:
Миша, може би съм ти прозвучала песимистично и се опитваш да ме разсееш и повдигнеш духа,...благодаря ти,...но това е действителността, мила...няма как да звучи по друг начин...
Освен на не говорим за нея... За младите е по-лесно, ама за тези наближили прага... все по-често ще се замислят,... колкото и да го прикриват някои...Възрастта променя човека!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17040
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

Знаеш ли, Марго, не си права, не се опитвам да ти вдъхна оптимизъм, не ми гледай годините, изгледах двама старци , последните години единия беше на легло/3 години/, свекърва ми си само 3-4 месеца, преди това старата баба, знаеш как е в селски дом, няколко поколения под един покрив, и виждаш, и усещаш много неща, сега като се замисля май всичките около твоята възраст бяха обхванати от подобни мисли , сигурно това е физиологически период от остаряването :mrgreen: , не бой се, бързо минава :tzeluvka: , стига да не му разрешиш да те победи, шегувам се , не ми се сърди :tzvetentze:, баща ми като мина 70-те и каза, всяка година над 70 е дар и той се радва на този дар :D Залезът е далече, щом и днес си отворила очи, остави твоя залез да настъпи, когато той реши сам, не бързай към него, той ще дойде както си му е редът, сега се радвай на всеки изгрев и бъди благодарна на всеки един ден , независимо какъв е бил :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5659
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1819 пъти
Получил благодарност: 2080 пъти

Re: Старост

Мнение от Тутти »

Попаднах на тази тема сега и я изчетох цялата. Да споделя и аз какво мисля за старостта.
Винаги не съм помнела и не съм се интересувала кой на колко години е, като ме питат за мои близки винаги смятам от годината на раждане, защото ми е неудобно да кажа, че не знам. И забравила съм на колко съм аз, но не от суета, наистина не ме вълнува, никой не може да познае, а аз не обявявам.
Преди време попаднах на три много ценни книги и видях в тях опорна точка, в която повярвах, приложих и какъвто и е крайния резултат, засега работи. "Звездни знаци" на Линда Гудман, мисля, че темата беше за дъгата, не е при мен книгата, но прилагам написаното. Работи.
Другата е "Влизане в кръга" от една руска писателка за опитите, които са правили в Урал, черпейки знания от местните възрастни, без външно проявление на старостта. Там също се прилага подобна по смисъл техника.
Силвия Браун и всичките й книги, които вече са издадени у нас ми подреди всичко преди, сега и след раждането ни и това ме лиши от страха от старост и смърт, когато и да е. Както и страха при загуба на близки. И за какво да си мислим за старостта, мислите я викат. А тя може да настъпи красиво, ако определим, че това може да стане и когато ние определим.
Една моя приятелка сутрин мислено се подмладява докато е под душа и изглежда като на тридесет, и ако не ми беше съученичка, нямаше да знам истинската възраст. Представя си как няколко дни, седмици или колкото си вярва дни изтичат с водата. Мисълта е огромна сила. Поискайте и ще ви се даде.
Дори да нападат мислите за старостта, може да се споразумеем с тях, че в момента нямаме време да им отделим, и ще ги поканим след известно време, така че засега им казваме "Чао".
Като си правя поръчките към Вселената на почти всяко новолуние, в първите осем часа, задължително включвам нещо за подмладяването и други странни на пръв поглед вълшебства. Важното е аз да си вярвам, и да имам доверие на Вселената.
Такива ми ти работи.... :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: Старост

Мнение от Shami »

Преди два дни баща ми навърши 78 години.С Паркинсон е в последен стадий и лекарствата не помагат вече ,а откак почина и майка ми съвсем се е отчаял,Аз го нахъсвам да се бори за всеки един ден от живота и той се бори,Ръце треперят ,краката тътри ,кръвното е в небесата ,а той чисти бараките и канала отвънка.Намира си работа за да не мисли и да се чувства полезен.
Мама беше много по млада от него и ме можа да се порадва на староста дето се вика:eeeh:
Така че радваите се на староста ,особено ако е с по малко болежки и за всеки е различно ,Някои са по жилави и борбени ,други по кекави и склонни към депресивни състояния.Каквито и да са ,всеки ден ,минута си заслужава .
Независимо как изглеждат ,миришат дали са физически активни и всичко останало.
Според мен най добре на старите хора се отразява ,близоста на децата и приятели ,ако има останали.
А това за черните мисли е вярно.Особено ако си стар и болен.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”