Мушкато (1)

Заключено
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Мушкато

Мнение от daxc »

Изображение


Мушкато от семенце - Maverick F1-Hypride Quicksilver
Израства много силно в страни , подобно на мушкато Калиопе
Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Мушкато

Мнение от дара »

Mили момичета показвате прекрасни мушката :tzvetentze: Аз имам голям проблем с моите мушката.Нападнати са от гъсеници,сиви с черни черти.Някои са големи,но има и съвсем малки.Ядат всичко-листа и цветове,след тях цветовете са като изсъхнали и се ронят.Просто ужас :o Кажете с какво да пръскам.Моля,помагайте със съвет :tzvetentze:
Аватар
laty
Kафенце
Мнения: 47
Регистриран на: Фев 18, '14, 14:46
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от laty »

Приятели, помагайте! Саксийте ми с мушката са масово с червеи, загинаха ми доста видове. Почвата, в която са засадени, е прегорял оборски тор, но явно той е причината за развитието на тези гадинки! Препоръчайте ми подходяща почвена смес за мушката и какво да направя, за да спася останалите? :(
Заповядайте в красивия свят на цветята ---> http://beautifulworldofflowers.blogspot.bg/
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от Миша »

дара написа:Mили момичета показвате прекрасни мушката :tzvetentze: Аз имам голям проблем с моите мушката.Нападнати са от гъсеници,сиви с черни черти.Някои са големи,но има и съвсем малки.Ядат всичко-листа и цветове,след тях цветовете са като изсъхнали и се ронят.Просто ужас :o Кажете с какво да пръскам.Моля,помагайте със съвет :tzvetentze:
https://www.syngenta.bg/product/crop-pr ... ticid/afrm" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от Миша »

laty написа:Приятели, помагайте! Саксийте ми с мушката са масово с червеи, загинаха ми доста видове. Почвата, в която са засадени, е прегорял оборски тор, но явно той е причината за развитието на тези гадинки! Препоръчайте ми подходяща почвена смес за мушката и какво да направя, за да спася останалите? :(

Пресади в чист торф, има време, ще се прихванат до зимата
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Мушкато

Мнение от дара »

Mише,благодаря :tzeluvka: :gush:
Мише,а колко гр на литър или на 10л.?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от Миша »

дара написа:Mише,благодаря :tzeluvka: :gush:
Мише,а колко гр на литър или на 10л.?
15 до 20 гр на 10 л с добър прилепител
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Мушкато

Мнение от дара »

:daaa: :tzvetentze:
Аватар
silviia
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Яну 28, '11, 15:16

Re: Мушкато

Мнение от silviia »

МГХ написа:Аз сега исках нещо друго да видя , но попаднах на това https://www.fibrex.co.uk/collections/pe ... 3235749518" onclick="window.open(this.href);return false;
Пише,че ще го предлагат от август."Тази нова категория Pelargonium отне десетилетия и сега е готова да се освободи. Големи единични и двойни цветя в нюанси на бели, кремави до правилни жълти, прасковени, розови, портокалови и червени във всякакви комбинации. Очаквайте скоро! Доставя се до поръчка от август 2017 г. нататък."
А иначе да се оплача. От жегите при мен нищо не върви. Жълтият листата. Не цъфтят. Но то се редуват жега-буря и т.н. торих, пръсках ....какво още.
Мише, помагай !
няма ли да има поръчка от тук
http://miranimashek.com/_ph/35/2/779722759.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Мушкато

Мнение от МГХ »

Голям съм карък. С такъв мерак си поръчах Morval и си го гледах като писано яйце, но ... нямаше ме няколко дни и полях обилно , за да не пресъхнат. Всички други са добре , а точно той се е запътил към цветния рай. :cry: Не знам защо ги моря точно тези дето съм харесала най-много , а другите си растат почти без мое участие. ;) Хайде , оплаках се и малко ми олекна. Ще го търся пак при следваща поръчка.
Заключено

Обратно към “Цветя в сандъци”