Овошки - плодни дървета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от hosta127 »

wrong dreamer, не го знаех че са кекави райските ябълки, тук при нас има огромни дървета до 6 тия етаж, аз също имам една от около 5 г нищо не съм и правила освен да и бера ябълките, нито я поливам ,нито торя , от две години насам само и слагам шума на корените че взеха да излизат над земята , мързи ме да и донеса малко пръст , освен че и висят клоните които са по дълги и не могат да станат много високи защото падат и ги подпирам друго не съм забелязала да капризничи , дава си доволно много плодове...даже не съм я рязала щото не знам как и кога сигурно пак на пролет , но си направи хубава корона , купих я от пазара в бургас

а това хелатно желязо от къде да купя , дали ще и докарам цвета на листа , щото те май започнаха да падат , пък нови едва ли ще идзкара тази година :idea1: ще се пробвам да я спася , дано да има шанс но върха на крона ми се вижда изсъхнал утре пак ще направя снимка дали е от пресушаване, поливам я през ден два , но е много горещо другата въобще не я поливам и нищо и няма а са на 5 метра растояние
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от apis »

wrong dreamer ,
Джиро има един леторасъл 50 см. от миналата година и от върха на който изкара един от 50 см. това лято. Какво да режа ?
Хана Фую това и е трета година,дойде една клечка на 50 см.(а Джиро дойде три пъти по висок,но изсъхна)
и от нея изкарва по някое клонче - в момента са пет. Да отрежа четири и да оставя едно клонче,което е най високо стоящото ?
С тези темпове на растежа кога ли ще раждат ? Прекопани,наторени,поливани,напръскани.Но казваш да не се прекалява.

hosta127 ,
растенията са купувани от български разсадници.
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от naska50 »

Имам лешник, който прави много лешници, но като дойде август и. почва масово да капе. Като счукам, вътре има ядка, та, питам -
на какво може да се дължи, искам да бера, а не само сянка да ми прави.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от apis »

naska50 , някои сортове лешници са узряли (щом е изпълнен с ядка) през август и естествено почват да падат от дървото.
И плодовете от други дръвчета са по същия начин - орехи , кестени.
Събери и разстели , за да не се появи плесен.
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от naska50 »

Миналата година го обрах по това време, и като го изсуших, при счукване,се оказа, че ядката е съсухрена, все едно че. няма ядка
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от hosta127 »

naska50 написа:Миналата година го обрах по това време, и като го изсуших, при счукване,се оказа, че ядката е съсухрена, все едно че. няма ядка
значи не си го поливала достатъчно , лешника расте по реките и обича много вода :D
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от apis »

Лешника изпълнен ли е с ядка, или има само зачатък на ядка ?
Иначе при сушене няма как да се свие толкова ядката.

Да не би да е нещо с опрашването,има ли наоколо други лешникови храсти ?
Като се садят,трябва да са поне два един до друг,най добре три.
И при кестена е така - трябва да са 2-3 дървета,защото в кестена няма да има ядка.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от kim »

Ябълко-крушата :dovolen:

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от Daniela Pargu »

Кимче, колко ти е год. яб.-крушата? :daaa: С възрастта увеличи ли размера на плодовете? :hmmm:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Овошки - плодни дървета

Мнение от apis »

При сорт Чоджуро плодовете са по едри от тези на сорт Хосюи.
Не е задължително да се засаждат два сорта ябълкокруша. Опрашват се от попска круша.
Чоджуро тази година имаше 16 плодчета,наложи се да се подпре,защото дървото се приведе.
Но при буря подпората падна,цялата коронка на дръвчето се счупи.
Плодовете бяха почти узрели,обелих и замразих,ще правя сладкиша на wenche.
Дано от ствола да покарат нови клонки,че миналата година Хосюи изсъхна,без поражения по дървото.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”