Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от dar »

shoshy написа:Незабравка, благодаря за съветите. Дано се съвземат :stiskam: .
Шоши и моят Pinus mugo Ježek (Pa) така пострада уж изгорял от слънцето. Пръсках с инсектицид и фунгицид, но след няколко дни като почнах да махам уж изгорелите иглички и то почти нищо не остана от него- изкорених го и така си умря за съжаление. Не мисля, че е от слънцето и за това го махнах да не пострадат и околните. Късмет
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Неделя »

Молба за съвет.. - трябва да скрия шахтата на водомера, намира се в края на една бъдеща цветна леха. Решила съм да е с иглолистно, представям си го ниско, стелещо се, да не е много бодливо, че внучето ми е малко още. Предпочитам да е в сивата цветова гама, но може да е и зелено. Въпросът ми е какво да е това иглолистно? :hmmm:
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

Неделя написа:Молба за съвет.. - трябва да скрия шахтата на водомера, намира се в края на една бъдеща цветна леха. Решила съм да е с иглолистно, представям си го ниско, стелещо се, да не е много бодливо, че внучето ми е малко още. Предпочитам да е в сивата цветова гама, но може да е и зелено. Въпросът ми е какво да е това иглолистно? :hmmm:
Лъжекипарис Булевард расте бавно , сиво сръбристо, меко..Сложи две , ще скрият и красиво.
Изображение
http://voodland.club/khvojnye-rasteniya ... j-bulevard" onclick="window.open(this.href);return false;

Ако купиш 3 то сложи под ъгъл
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Последно промяна от Deleted User 2919 на Юли 21, '17, 12:32, променено общо 3 пъти.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от libra »

Имаш предвид,че ще го сложиш отпред да не се вижда ,а до шахтата на практика да си има достъп от някоя страна?
Юниперусите са стелещи,с времето се вдигат и във височина.За сиво не се сещам ,но има с жълтеникави и вариегатни листа.
Булеварда го имам,сив е ,но е по-бодлив от юниперусите.
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

libra написа:Имаш предвид,че ще го сложиш отпред да не се вижда ,а до шахтата на практика да си има достъп от някоя страна?
Юниперусите са стелещи,с времето се вдигат и във височина.За сиво не се сещам ,но има с жълтеникави и вариегатни листа.
Булеварда го имам,сив е ,но е по-бодлив от юниперусите.
Моите са меки и сръбристо-зелени.Сега ще го снемам на фото
Изображение
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от shoshy »

dar написа:
shoshy написа:Незабравка, благодаря за съветите. Дано се съвземат :stiskam: .
Шоши и моят Pinus mugo Ježek (Pa) така пострада уж изгорял от слънцето. Пръсках с инсектицид и фунгицид, но след няколко дни като почнах да махам уж изгорелите иглички и то почти нищо не остана от него- изкорених го и така си умря за съжаление. Не мисля, че е от слънцето и за това го махнах да не пострадат и околните. Късмет
dar, благодаря за споделения опит. :stiskam: дано да оцелее.
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Неделя »

Благодаря ви Алина, Либра за съветите!
Моята ситуация е следната:
Изображение
идеята ми беше иглолистните да са ниски и стелещи се, за да покрият по-голямата част от шахтата, а това което остане да го скрия със саксии или сандъчета с цветя
Вероятно юниперусите ще са подходящи или в някаква комбинация с някое подобно по-височко
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от greeneyed »

Неделя, не знам къде е градината ти, искам да ти кажа , че имам лъжекипарис Булевард, на около 520 м н.в. съм в Средна гора, и той страда от горещината- освобождава се от иглички във вътрешността. Освен това е около 2,5 м висок , може би това ще му е максимума, но не е стелещ в никакъв случай. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Breda »

Предстои ми засаждане на около 100 туи -жив плет.Колебая се между Брабант и Смарагд все още - 1-1,20 м.Бихте ли ми препоръчали производител?Има голямо предлагане в нета,но ми се иска препоръка от опит за здрави и хубави растения,с доставка и засаждане .Благодаря предварително :tzvetentze:
Grace
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Юни 12, '17, 14:32

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Grace »

На какво разстояние една от друга тряБва да се засаждат туичките Смарагд /с цел жив плет/? Също и горе долу колко да са изнесени пред мрежета? Просто не знам колко място да предвидя.
Благодаря за всеки съвет предварително :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”