СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Публикувай отговор
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Бобсъна »

Изображение
Изображение
лалесъм

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от лалесъм »

wenche написа:
stefan_doc написа: С декоративни ябълки цялото село ще ми се смее - това е все едно да си купиш декоративно прасенце - не е ли за ядене, не се признава, а собственикът се обявява за малко чалнат...
Това ми напомни как свекър ми изскуба чери-доматите, че били голям резил :srofl:
лалесъм

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от лалесъм »

Re: Роза - търси се сорт
Мнениеот Lilly » Сря Авг 16, 2017 9:18 am
Lilly написа:ABSOLUTELY FABULOUS (JULIA CHILD)

моля за мнение - искам да си поръчам ето тази роза
в момента в моята градина все едно някой е минал с горелка - всичко е изгоряло и петнясало
и на тоя фон - Джулия изглежда невероятно - много красив симетричен компактен храст, лъскави листа, цъфти, нищо не я яде, няма едно петънце или засъхнало листо
От предишните поръчки една част ще извадя, за да не ми вадят очите и искам да ги заменя с Джулия и GOLDELSE / тя също изглежда супер, като изключим , че нещо й яде пъпките/
Въпрос - наистина ли тия две рози са толкова изключителни или е някаква случайност при мен в тоя сезон?
Lilly написа:
apis написа:Lilly , може би има доста изключителни рози,които не са дошли и харесали твоята градина.
Или ти искаш всички да са ти напълно еднакви ? Или всички да са жълти ? Или просто да са в една гама ?
основно изискване - да са хубави здрави храсти 60-80 см
слънчевата част на градината е един скат , който е огрян от слънце от изгрев до залез
закътано е , малко в ниско, няма полъх на ветрец
абсолютна отрова откъм жега и суша
и розите - торени, пръскани, окопавани, поливани - са с изсъхнали листа, петнясали, акарясали, изгорели цветове...
и логичният въпрос е - какво правя всъщност и какъв смисъл има в цялата тая хамалогия :snif:
А Джулия в момента изглежда изключително - и ако има гаранция , че ще дойде същото растение, ще заменя с нея всички тия, които ми вадят очите
Въпросът ми беше свързан с едни мнения, които съм прочела във форума, че различните подложки дават много големи отклонения в сортовете
Та аз питам дали при мен това не е просто щастливо стечение на обстоятелства.
Нямам проблем с това , че ще имам 20 рози от един вид, стига растенията да са красиви. Ааа, за цвят ще си поръчам CELEBRATION TIME (CINCO DE MAYO) - и тя е горе-долу добре.
Не искам да експериментирам повече
Lilly написа:
Nini написа: 100 е оптималната бройка за разумен слугинаж :lol: :tzvetentze:
няма да се съглася с теб за разумния слугинаж :lol:
разумните жени са по моловете и фризьорските салони - да се правят на красиви за вечерните заведения ;)
или пък на море/планина/езерце .... такива неща
нищо разумно няма в това да се чудя как да си извадя тръните от ръцете и как да намеря време между 100 други задачи за градинарската хамалогия :snif:
Lilly написа:
apis написа:Lilly , на този скат засади безбодилести шипки,има различни сортове.
ако знаеш колко зор беше да изчистя шипките , хич нямаше да ми предлагаш такъв вариант :lol:
имам много цветя / центрантуса се чувства супер на тая жарава, сантолини, салвии, цитизус, бербериси , маргаритки , евонимуси, треви, кученца, астри .... - една е шарения, не е за приказване
И розите трябва да са черешката на тортата, не просто шипки :lol: - шегувам се, не ги зная тия шипки
zeleno написа:оооооооо , даааааааааа
ругозите са твойте рози , но не смея да ти ги предложа
селектирани специално за немските магистрали ;)
аз сложих такива на оградата на лозето , дори майка не можа да ги умори
Nini написа: :lol: :lol: :lol: Лили, развесели ме :tzeluvka: Сигурна съм, че ако две седмици те турят да молуваш като някоя разумна женица, на третата ще търчиш в ужас, развила синдром на остра градинарска недостатъчност. На мен лично ми се образуват нерви само като завия по улицата към Мола, влетявам, купувам за секунди някои пиезокристални гащи и бързо бягам. :lol: Фризьора е неизбежен щото не мога да се стрижа сама. Виж за море, планина, всеки намира време :daaa: И да не е съвсем спам :nod: Всичките ти рози ли са първи сезон :hmmm: ако е така, бива да им дадеш шанс - поне две три години, за да покажат потенциал. Аз чакам 4 години един Елф и Цезар рози да станат, те са с по две пръчки и три цвята на сезон. Не ми се споменава за Короната на принцеса Маргарита, която пети сезон е висока 70-80 сантиметра, а трябваше досега да е чудовище. Но розата е от Петрович, а от него всички остинки са ми голяма мъка.
Lilly написа: За мола и фризьора - очевидно , че и аз ги заобикалям отдалече :D В мола поне можеш кафе да пиеш, но от задушевните разговори във фризьорските салони пъпки ми избиват :lol:
За розите - първа и втора година са, но и Джулия е втора година , пък е роза - слънце, goldelse - то се уби да цъфти /първа година му е/, балерините са здрави, ама не ме радват особено...
Сали - то - Зеленко , като каза , че цъфти нейната, аз погледнах моята - вярно е , че цъфти, ама всички цветове са едни мръхляви и опърлени - голяма работа , че цъфти :snif:
Но нека бъдем философки - това да са ни проблемите :D
лалесъм

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от лалесъм »

zeleno написа:айде сега-то на този пек ние как изглеждаме ...
днес бях на фризьор , страх ме хвана да се гледам половин час в тяхното кристално огледало :lol:
направо се комплексирах тотал
Lilly написа: Мдаааа... освен споменатите обекти, отдалече заобикалям и огледалата :lol:
А за визията - а бе ... не е точно така :hmmm:
Мен никой не ме ухажва и не се грижи за мен , както аз за градината. Така че имам право да очаквам повече от нея :lol:
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от d_vitanova »

Бреей, къде съм ги изтървала тези диалози?
Отивам да чета :lol: :lol:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от ToBo »

Абе аз нали не познавам ни мол, ни фризьор и много съм изостанала :oops: Какво е пиезокристални гащи :hihihi:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от kim »

ToBo написа: Какво е пиезокристални гащи :hihihi:
И аз имам същия въпрос. Нещо модно ли е? :D
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13710
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 380 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от zeleno »

пиезокристалните гащи са нещо като розата Бидермайер
Дал я беше охарактеризирала абсолютно точно , но сега нямам време да ровя и да търся сентенцията ....
Deleted User 1445

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Deleted User 1445 »

ToBo написа: Какво е пиезокристални гащи :hihihi:
Е как какво бре, необикновени, съвършени, несъществуващи просто :hihihi: Тобич, семеен хумор с нецензурно продължение, ще разкажа на живо :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15876
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 1695 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Гео, граф »

:ssmiah: :srofl: :ssmiah:
лалесъм написа:... На втората снимка различава ли се гинкото - върви като сурвачка :D - не зная дали мога да го оформям с рязане някак :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”