Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от renimoss »

mugofrodo8 написа:Проблема е ясен с климатически характер и промяната ще настъпи ако държавата наистина вложи средства за справяне с емисиите. Останалата част незабавно трябва да се заемат организации за засаждане с растителност и нови гори.БАН и другите горски дружества да участват активно.Това са климатични периоди които може би имат цикъл и периоди на промяна .Това е мое мнение и предполагам и вие имате подобно.
Е как, нали новият Министър на околната среда каза, че няма такова нещо като климатични промени и всичко е манипулация, целяща източване на пари :twisted: :twisted: :twisted:
И др. Тръмп така мисли.
Докато хората разсъждават като тях и им вярват нищо няма да се промени към по-добро. Но природата си знае работата ...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

Колко си прав и как държавнически мислиш...
Лошото е ,че който трябва не мисли за ново залесяване!Хич не им пука!Някъде по Пирин залесяват доброволци. :sbow: :sbow:
А ние -да се оглеждаме за маслинови овошки :mrgreen: :lol:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

А, министро е прав , то няма клим. промени - има изсечени горски масиви :twisted: То е друго ...
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от shoshy »

Моля, помагайте! Пръсках с куадрис и топсин, но стават по-зле :snif: .
Изображение
Изображение
Изображение Това изглежда като слънчево изгаряне. Кафява е частта, която е открита.
Как да ги спасявам?
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от сюзан »

При мен има такова покафеняване на Picea glauca Daisy 's White, но не е от слънцето. Не го огрява слънце изобщо.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
незабравка

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от незабравка »

Шоши,първото Tani Mano Yoki ли е,или друг сорт японски бял бор?Прилича малко и на някакъв strobus с изкълчени иглички-Torulosa или Tiny Curl?Който и от тях да е и парвифлорите и стробусите при нас не издържат на слънце,прави бързо някакво засенчване. :nod: .Аз имам Тани Манона сянка под асмата-добре изглежда.
Второто е някакво компактно топче сорт Picea pungens-те са за слънце,но на дребните сортове им пречи сух и горещ въздух-изрежи сухите клонки,поддържай равномерна почвена влага-без засушаване и без преполиване,опръсквай коронката сутрин или вечер.Последното ако е Dendrofarma Gold -при него сигурно е от слънцето-засенчвай го и него.
незабравка

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от незабравка »

сюзан написа:При мен има такова покафеняване на Picea glauca Daisy 's White, но не е от слънцето. Не го огрява слънце изобщо.
Огледай му добре клонките дали изглеждат бледни и леко жълти преди да покафенеят-кониките са склонни да хващат акари през сухи и горещи периоди,поливайте ги с опръскване на коронките.Маслото от нийм е добро срещу акари.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от shoshy »

Незабравка, благодаря за съветите. Дано се съвземат :stiskam: .
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Dewina »

Мога ли да засадя през юли малки иглолистни от контейнер в градината? Или не трябва през летните месеци да се садят?
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Светката »

Dewina написа:Мога ли да засадя през юли малки иглолистни от контейнер в градината? Или не трябва през летните месеци да се садят?
Не ,не може.Към средата на септември :dovolen: да
И Ваня :dovolen: дай по-вечко парички за по-големи размери на иглолистни.Че,толкова бавно растат.
В градински център ЕРИКА Варна има убийствени кедри,убийствени сини иглолистни.Пожелавам ти да ги имаш в твоята градина :ieeee: :ieeemyzh: :daaa:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”