Ще бъде пак градина...

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Изображение
На тази камбанка се радвах най-много! Като върнах лентата назад- трябва да е подарък от Ноел, мислех, че е загинала и сега хоп - Изненада! :ieeee:
Явно е достатъчно сухоустойчива и е оцеляла без специални грижи.
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

[quote="sofy"...За Salvia officinalis ....Сега след цъфтеж ще я поорежа повечко - искам да ми седи на стегнати туфички, а не да поляга. Бях оставила една салвия и напролет я рязах -тази част,която рязах, не цъфтя. Мисля, че цъфти на презимували стъбла :hmmm:[/quote]

Тук съм сгрешила. Силно подрязаната пролетта салвия не цъфтя, но направи хубави стегнати туфи. Тази, която подрязах само по върховете - цъфти и сега. Няма презимували стъбла - те са грозни и опърпани и инстинктивно ги премахвам, когато видя, че салвията се е събудила.
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Маковете вече прецъфтяха ,но бяха голяма радост :dovolen:
Изображение
Perrys white и Patty plum от белгийската поръчка
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Изображение
лалесъм

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от лалесъм »

Софи, градина е :daaa:
Орязаната салвия ще зацъфти по-късно :nod:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Дано :dovolen:
Много работа има още докато стане градина - засега това , което трябва да е ниско, от дъждовете е избуяло, а това което трябва да е високо- расте по-бавно от колкото ми се иска. Доволна съм, че съм подбрала подходящите растения, всички добре се справят в адският пек през лятото.
Първоначалната ми идея за ливада с диви цветя се сблъска с необходимостта от някаква структура, та сега се опитвам да съвместя хаоса и реда.
И да си призная ,май розите са в повече :angelche: (ама пуста лакомия, харесвам си ги всичките :D .Ще бъде ливада с рози :angel2: )
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Едно по-подредено кътче:
Изображение

и малко неподредени :dovolen: :angel2:
Изображение

Изображение

Изображение
Розата е Docteurs Massad. Местена е есента, защото беше на лошо място и си отиваше. Две клечки са, но цъфна. Цветовете са големи и прекрасни,
май трябваше да ги отрежа, за да не и тежат :hmmm:,ама не можах.
лалесъм

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от лалесъм »

Софи, и подредените , и неподредените кътчета много ми харесват :nod:
Ти така ни наплаши с неблагоприятните условия в градината си, че чак ми е чудно колко много растения имаш и колко добре изглеждат :nod:
Само иглолистните, или поне аз за такива ги виждам, някак си не ми се вписват :hmmm: Може би не трябва да се поединично, а по няколко в група...Но това е традиционното виждане ;) Може пък, като поотраснат при теб, да изглежда по друг начин общата картина :daaa:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Иглолистните са хвойни от колоновидните(Juniperus communis Arnold),още са много малки -от есента са.Идеята е да се затвори видимо пространството на полянката(пада се в ляво и не е в кадър), така че там да се получи по-уединено и защитено от погледи място.
Живот и здраве да е. За всичко си трябва време. Ще нарастнат.Добре преживяха зимата, сега да видим 40-те градуса ,които ни чакат.
Иглолисното на преден план е тис, колоновиден,чувства се добре там вече трета година.
Структурата ми липсва, Лаленце,там е, но много бавно нараства и едва се вижда от многогодишните :D
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Ще бъде пак градина...

Мнение от sofy »

Ето една снимка от пролетта - прозира някаква структура ;)
Изображение
Това е долната част от мястото. Има повече вода, все още почвата не е пресъхнала, до миналата седмица валя.
Голямата част от розите са тук и определено се чувстват по-добре от тези на опеченото.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”