Клематис

Публикувай отговор
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Клематис

Мнение от сюзан »

Димана написа:Моля за помощ! Някъде бъркам аз, или...
На есен си взех клематис Токи от някоя от поръчките. През април си цъфна с 3 красиви цвята, пусна си клонки и, изобщо добре се развиваше. Изведнъж му виснаха клонките, паднаха листенцата. Разрових около корена-нищо обезпокоително нямаше. Същото се случи и с един Мулти блу. Много ми е чудно какво ги морѝ. Мога ли да им помогна по някакъв начин?
Димана, това е "детската болест" на клематисите. Периодично някой увисва и го режа.
Трябва да изрежеш увисналото до здраво, понякога се налага до почвата. След това поливаш с разтвор на топсин - 2 г на литър вода и пръскаш живите клонки също с топсин - 1 г на литър. Обикновено изникват след време, а може и на другата година :hihihi: .
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Клематис

Мнение от Breda »

Това е моята Хубава булка - едно стъбълце,не расте въобще,само пъпки бълва,по-малки цветове от миналата година,жълти листа,вече половината ги махнах,торен е с яра мила през март,после поливан със зелен камък и магнезий,после пръскан с инсектицид и фунгицид,поливан с топсин,пръскан с листна тор.И се изчерпах с идеите.Листата кафенеят и това си е,имате ли някаква идея защо е нещастен? :cry:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Клематис

Мнение от calico »

Първо не му давай да цъфти, махни цветовете и го лекувай.
Трябват му аминокиселини и желязо под формата на хелат, не зелен камък- поливане и пръскане и с двете.
Хортигроу 20-20-20 и хелатно желязо Тензо ще ти свършат работа.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 5091

Re: Клематис

Мнение от Deleted User 5091 »

Изображение
тези сателитни чинии не са ми по вкуса :| Седят като изкуствени цветя
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематис

Мнение от hosta127 »

calico, би написала това желязо под формата на хелат,като какво го продават в агроаптеките, това Тензо ли е препаратът ? При мен магнолията ми е така, клематисът ми се оправи с икуейшан про, но не му бяха жълти листата ,а на магнолията са , едната , на другата нищо и няма :idea1:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Клематис

Мнение от Breda »

calico написа:Първо не му давай да цъфти, махни цветовете и го лекувай.
Трябват му аминокиселини и желязо под формата на хелат, не зелен камък- поливане и пръскане и с двете.
Хортигроу 20-20-20 и хелатно желязо Тензо ще ти свършат работа.
Благодаря :tzvetentze:
Разбира се,чела съм и преди тези съвети,нашата почва е бедна на желязо и магнезий ,редовно прибавям и досега всичко се е оправяло така,само този клематис се опъва,но утре прилагам и тези мерки.А как ми е жал да махна цветовете :cry:
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Клематис

Мнение от boggy »

Изображение Изображение

покатери се на антената :))))
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематис

Мнение от hosta127 »

Много ми е мъчно да ви кажа ,че моя клематис не е вред, не знам какво му има ,уж си пусна листенца но после станаха много слаби и мънички, клончетата абсолюютно тънки ,макар и живи, но са като паяджина, цвета е .... нямям думи ,объркал се е дали да е листо или цвят, но в крайна сметка го докара на цвят, но почти като монета от 5 ст , имам един друг минало годишен също с много дребни цветове тази година и си мислех че вината е в мене ,тоест че нещо не съм им уйдисала, но като видях в друг дор ,клематис който познавам с пет пъти по-дрлебни цветове си мисля че е нещо друго ,дали не е болест, ?Пръсках го с едни препарати за цикади ,да не го изядат ,че градината ми е пълна с тях и няма оттърване , някой знае ли ефективен препарат срещу тия гадини - цикадите ?Във Варна пръскат, но в бургас правят икономии и не им пука че цялия град е побелял и всичко е унищожено

https://dariknews.bg/regioni/varna/prys ... di-1592022

Изображение

торен е два пъти за този сезон да го торя ли още или нещо друго да му слагам,

Изображение
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Клематис

Мнение от rosi-m »

Нели не се притеснявай моя клематис миналата година беше
тази се оправи и имаше повече цветчета от миналата
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Клематис

Мнение от popov »

Моят Авангард е даже по-зле тая година. Да не казвам, че от петте ми Вил дьо лиона само единия се представи горе-долу. Другите са супер нихилитетни. Ама, догодина повече. Те са си своенравни ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”