Деси, приятно ми е!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от dung »

Добре дошла, Деси! :tzvetentze:
Брех, че е интересно при теб - естествено езеро, патици за домашни любимци!!! И аз завидях малко... :dovolen:
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

dung написа:Добре дошла, Деси! :tzvetentze:
Брех, че е интересно при теб - естествено езеро, патици за домашни любимци!!! И аз завидях малко... :dovolen:
Благодаря, Дунг!

Случайно се случи това с езерото, то пък (напълно естествено) си поиска патици и така... Дано не свъртя някоя палма, щото ще се видя в чудо с маймуни :)))
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Diadolin1975 »

Добре дошла в нашето общество на запалени цветари, коткари, кучкари и всякакви живи твари.Не се притеснявай да питаш за всичко , а ние очакваме от теб да показваш снимки.И на мен ми е околна мечта да си имаме естествено езерце в двора за да си отглеждаме лебеди ,патета и водни лилии. Може и едно извито мостче за финал и ето ,че се размечтах.На моята вила имам едно подобие на фонтанче и бяхме пуснали един вид златни рибки за езеро за голяма радост на децата,а баща ми все им се канех че ще ги изложи с въдицата и в тигана после.И ние си бяхме взели гъски за да играят ролята на еко косачка,обаче ни посети една нощ кума лиса и ни ги отмъкна и затова командировахме мини пинчерите си на село и даже ни пазят от къртици и плъхове.Ако имате и други птици показвай и питай.Аз отглеждам и гълъби,кокошки,канарчета,кучета,котки.
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Няколко изгледа от задната част на парцела. Вижда се и непосещаваната къща на патиците :)

А имам един наболял проблем - те са много де, ама тоя като че ли не търпи отлагане:

Имам едни иглолистни неща, дето съм ги купувала като коледни елхи в саксии и съм си го садила из градината. Едното от тях взе да покафенява на втората година:

Изображение

Ето го и отблизо:

Изображение

Та - някакви идеи какво да го правя?
Писах в темата за иглолистните, но няма отговори там :(
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от calico »

Я да ги обърнем, че такава футуристична къща и патки, много ми стана интересно

Изображение

Изображение

Изображение

оооо, наоколо има гора? Много хубаво, дай още гледки и градина
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Diadolin1975 »

Изображение
Мисля,че може да е това заболяване
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

Благодаря за това, че го погледна. Не изглеждат май така признаците при мен. Игличките имат някакви кафяви петънца в средата на дължината си, не в основата - ако съм разбрала правилно. Също така развитието като че ли е равномерно, не е от върха надолу или обратно... Днес в Елин Пелин е пазарен ден, там има едни младежи, които са завършили нещо свързано с агрономия май (може и ландшафтен дизайн да е ;)) Ще ги питам и тях на база снимки. Дано го спася тва борче, защото ще ми е второто. Иначе имам 3, които са със сходна съдба - от саксии в земята след Коледа - първото е вече към 5 метра! :)
Dessi2026
Kафенце
Мнения: 27
Регистриран на: Май 17, '17, 09:53

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Dessi2026 »

calico написа:Я да ги обърнем, че такава футуристична къща и патки, много ми стана интересно


оооо, наоколо има гора? Много хубаво, дай още гледки и градина
Странно, като ги качвах от телефона, си ми излизаха на прегледа правилно :)
От телефона пък твоите са ми обърнати :))))

Ще се науча де, дайте ми малко време. Ти как ги обръщаш - да си го правя сама?

Гора точно няма, има просто съседен парцел, който е обрасъл малко. Иначе се вижда върбата над езерото, която като я посадихме, беше може би към 1,5 метра и дебела колкото китката ми. Имам и пауловния, много й се радвам. Точно е започнала да вади листата си, които стават едни кадифени и огромни. Не знам само кога ще започне да цъфти. Сигурно е много красиво с тия огромни гроздове лилави цветове. Ама може и да не цъфне при мен, каквато съм разбирачка :)
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Daniela Pargu »

Деси, пусни снимката в темата за елите.нашият незаменим Мугофродо ще го види и ще те посъветва -винаги намира верния отговор!
:stiskam: Страхотен човек е и винаги намира начин да помогне!
Аз опитах да разгледам , но ми е далечна снимката- снимай в по-близък план болното място! :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Деси, приятно ми е!

Мнение от Гео, граф »

Dessi2026 написа:... Днес в Елин Пелин е пазарен ден...
Аха, значи си наблизо, разкрих те :sitwasntme: ! Днес в Елин Пелин май има събор, да не се заигаеш много там, ей :swink: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”