Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Светката »

Кокошарника става трепач.Мога да ти уредя кокошчици и петленца Джинки,много са хубави :daaa: но са декоративни.
А и оранжерията ви много ми харесва.Твоят мъж каквото пипне и се получава страхотнооо :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Уредете ме be, Светка, за кокошчици - не декоративни, за яйчица - по-засукани да са , красавици да са ...си мечтая.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от greeneyed »

Леле, какъв музикант! :shock: Европейски кокошарник скова, без да му мигне окото и даже се усмихва! :daaa: Късметлии ще са тез кокошки, които ще се населят там!
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Ава_и_мама »

Привет, Dewina!
Дано да ти бъда полезна с информация-като напишеш в Гугъл:
Кокошарник- селски живот със стил
:gush: :tzeluvka:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

"Cелски живот със стил"...Това ми е мечтата за следващите 50 години. :daaa: Ще чета, благодаря, Aва _и_ мама!

https://krasivdom.com/2011/12/15/%d0%ba ... %b8%d0%ba/" onclick="window.open(this.href);return false;
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Deleted User 2919

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Deleted User 2919 »

Dewina написа:"Cелски живот със стил"...Това ми е мечтата за следващите 50 години. :daaa: Ще чета, благодаря, Aва _и_ мама!

https://krasivdom.com/2011/12/15/%d0%ba ... %b8%d0%ba/" onclick="window.open(this.href);return false;
Пожелавам ви всичко да се получи. И да живеят твоите родители дълго-дълго , защото те ще се грижат за кокошките и двора, докато ви няма на селото. Успех!
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

незабравка написа:Що си губите времето с амониевата селитра не знам.Първо,като не уцелиш дозировката или не полееш-гориш тревата,второ за 15-тина дена се отмива.Има на пазара хубави торове с голям процент азот в тях-капсулите са направени така,че освобождават чат от азота веднага за бърз старт на тревата,останалата част от N-P-K се освобождава постепенно и храни тревата около 3 месеца.Осводождаването зависи от температурите,а не от поливането.
Polysport- на Organic Solutions или Изображение от Мивена-в сайта на Херман Майер го предлагат,правя поддръжки с него и резултатите са отлични.Торя с него веднъж пролет,веднъж лятото.
Купих тoзи тор GRANUPERMANENT CRF universal, която незабрaвка препоръчва за зелени тревни площи.
Да сложа ли по една шепа от тази тор и на розите? :hmmm: Как мислите?
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 941
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от hrissi2009 »

Лелее, ми това си е кокошарник "РИЦ" при това пет звезден. Ирисите са невероятни... :sheart: :sflower: :ssun:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Кокошарник Europa :lol: е готов. 7 кокошки и 2 петела са в новия си дом. Вчера са снесли 5 яйчица.

Изображение

За разлика от типичните български кокошарници, в този дизайн е предвиден удобен достъп до яслите за снасяне, за да може снесените яйца да се вземат лесно, без да се влиза в курника. От двете страни на яслите има поставени дървени летви, за да не изпадат яйцата и да се счупят.

Жилищната площ за кокошките е разделена на две части. Горната е отделена от земята, за да бъде винаги суха и да осигури място за спане. Предвидени са летви, на които кокошките да кацат и да отпочиват. Осигурен е и достъп до яслите за снасяне.
Долната част дава достъп на кокошките до земята, където могат да човъркат за червеи и насекоми.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от rosi-m »

Браво Dewina е такова красиво нещо не бях виждала
:tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”