Търся рецепта

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от Гео, граф »

Защо всички "лесни" рецепти започват с думите: "Вземете килограм свинско, авокадо, перо от задника на полярна сова, три очи от динозавър и киноа"? Откъде, мамицата му, да търся свинско? :o ... :lol: :lol: :lol:

Това май беше за тема Смешки :swink:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Търся рецепта

Мнение от bibi »

:srofl: :sgiggle: :ssmiah:
Аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Авг 19, '15, 18:28
Местоположение: Sofia

Re: Търся рецепта

Мнение от patrisiq22 »

Михаела, много ти благодаря. Направих и станаха страхотни.
kertura

Re: Търся рецепта

Мнение от kertura »

Дайте, моля, рецепта за "социалистически" толумбички, че ме изядоха вече в къщи за пусти толумби! "Социалистически" ще рече "онези, дето като ученици ги ядяхме за по 9 ст. в сладкарниците" - цитирам ММ. Правила съм толумби по поне 5 различни рецепти, все нещо не им е ОК. Та ми трябва технология най-проста, предполагам без масло (не вярвам по сладкарниците да са слагали таквиз скъпотии), но може пък и с масло, с една дума - стара, многократно изпитана рецепта за толумбички.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от ln_none »

Аз толумби не правя, но имам една стара тухла рецептурник на заведенията за обществено хранене. Мисля, че би трябвало да е тази, която търсиш, но не мога да гарантирам ;)

Изображение

Изображение
Аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Авг 19, '15, 18:28
Местоположение: Sofia

Re: Търся рецепта

Мнение от patrisiq22 »

Великден наближава, а аз все още не знам какъв козунак да . Моля ви, дайте ми някоя рецепта, която сте пробвали.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Търся рецепта

Мнение от Албена »

Помагайте ,моля! Вчера си закупих семена специално ,за да направя от хляба на Тити и не мога да намеря рецептата. :ufff: Изръчках цялата тема и не попаднах на нея, та ако някой си я спомня ,да подскаже! :nod:
Deleted User 2919

Re: Търся рецепта

Мнение от Deleted User 2919 »

Албена написа:Помагайте ,моля! Вчера си закупих семена специално ,за да направя от хляба на Тити и не мога да намеря рецептата. :ufff: Изръчках цялата тема и не попаднах на нея, та ако някой си я спомня ,да подскаже! :nod:
Рецепта не видях, но подскажа как се търси.Спомни няки думи от текста на Тити, напиши ги, като контролни думи, добави Тити и сложи в търсачката на форума..Може да и стане :stiskam:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Търся рецепта

Мнение от Албена »

Благодаря ,Алина! Успях да я намеря в темата за хляб на 17 стр. :nod:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от Lizi »

Titi написа: Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)
Мнениеот Titi » Пон Фев 09, 2015 11:07 am

Ето как направих вчера хляба /машината ми е Мулинекс и спазвам рецептата дадена в книжката й, за пълнозърнест хляб/
За 700 гр. хляб

1 ч.л. сол
1 с.л. тръстикова захар
1 с.л. зехтин
200 м.л. вода
200 гр. брашно от лимец, 200 гр. пълнозърнесто брашно от това на снимката по-долу, 50 гр. тиквени и слънчогледови семки
1ч.л. суха мая
чубрица
сусам за поръсване

Трябваха ми няколко опита, за да уцеля точното количество на водата при тези брашна. В рецептата е дадено 450 гр. брашно, когато слагам семена намалявам грамажа за тяхна сметка. Когато се слага ръжено брашно, се увеличава количеството на маята.
Обикновено смесвам лимеца с друг вид брашно, защото е много скъп и ми е нерентабилно да използвам само него.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”