Лалета

Публикувай отговор
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 364
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Лалета

Мнение от utro77 »

Малко лалета от Фестивала на лалетата в Истанбул преди 2-3 години. Паркът Емиргян :

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Айде и моя милост на фона на прекрасните лалета! Бях там за рождения си ден през април!

Изображение
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2188
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 19 пъти

Re: Лалета

Мнение от Nevita »

Отново прекрасни снимки, Utro77! Вярвам, че е било страхотно изживяване!
Deleted User 4608

Re: Лалета

Мнение от Deleted User 4608 »

Най-после цъфна! :dovolen: :ieeee:

Изображение
Deleted User 5091

Re: Лалета

Мнение от Deleted User 5091 »

чудя се с какви други лалета да ги съчетая:
Изображение и
Изображение- това второто не мога да го разпозная от списъка на СС кое е. Много високо и стройно, но искам или да добавя или да го съчетая с друго.
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2188
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 19 пъти

Re: Лалета

Мнение от Nevita »

Aquilla трябва да е това жълтото
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Лалета

Мнение от Denis »

Извадените стари луковици тръгват - някои са със зелено връхче вече, макар и малко.
Иначе са в мазето - на хлад и проветриво, досега все така съм ги съхранявала.
Предполагам, че е заради това, че ги извадих доста рано - юни, но вече бяха пожълтели листата /не съвсем изсъхнали/,
защото беше топло. А прогнозите, поне за 2 седмици напред са за доста топло време :hmmm:
А иначе за това доколко късно можем да садим лалета, ще се опитам да кача снимки за миналогодишното ми късно садене.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 547 пъти

Re: Лалета

Мнение от Lalel4e »

Здравейте!

Гледах, гледах, прехласвах се, та даже и някои сортове си набелязах вече.

Момичета (и момчета май има тука - не съм ориентирана още), пълна съм с въпроси, засега ме интересуват само луковичните поради липса на място за други градинарски дейности, но няма да се обяснявам дълго тук - достатъчно прекалих в представянето :D
Та в тази тема ли да питам или някъде другаде се обсъжда отглеждането и т. н.

Любопитно ми стана - чета че поръчвате от Евробулб (и др. подобни сайтове) - там се предлагат цели пакети и миксове също, които пък са по 50-100 бр, и въпреки, че цената на луковичка е ниска, все пак като се събере количество... хем става скъпичко ако човек иска да вземе повече сортове, хем пък то и ако нямаш много място... та питането ми е организирате ли общи поръчки или всеки се оправя поединично.
А купували ли сте от български вносители и доволни ли сте? Аз намерих едно магазинче тук в Пловдив с холандски луковички. Купих една кесия най-различни и ще докладвам напролет. (Само дето ако не се получи вината може да не е тяхна :oops: :lol: )

Ако не ми е за тук въпроса, насочете ме, че аз рових, рових, ама... :ovtza: засега ми е малко джунгла. :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Лалета

Мнение от libra »

Имаме поръчки от Сортови семена и Fluwell ,виж темите, в момента са активни.Големи пакети делим.Луковиците от бълг .магазини са холандски и са същите ,които ние поръчваме.
Бих ти препоръчала ,вече ,само картинки да гледаш.Разбирам,че си взела доста луковици ,виж как ще ти се развият на балкона .
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 547 пъти

Re: Лалета

Мнение от Lalel4e »

libra написа:Имаме поръчки от Сортови семена и Fluwell ,виж темите, в момента са активни.Големи пакети делим.Луковиците от бълг .магазини са холандски и са същите ,които ние поръчваме.
Бих ти препоръчала ,вече ,само картинки да гледаш.Разбирам,че си взела доста луковици ,виж как ще ти се развият на балкона .
Да, не смятам повече да купувам тази година :) Просто исках да се ориентирам, да знам как да мечтая за следващата :lol:
Но ме интересува и къде се обсъжда отглеждането, размножаването и такива неща. Някой беше публикувал една цяла статия с лилав текст, но не успях да я открия повторно. Гледах, гледах - само красоти тук без обяснения :)
А мисля че беше в тема за лалета...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Лалета

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Но ме интересува и къде се обсъжда отглеждането, размножаването и такива неща...
На прима виста намерих тази тема, Лече. Само 48 страници е :sgiggle: , но в началото има добра информация :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”