Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
GIOIA(Джоя)

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Да,става само да разбие буците.
Колкото и да я натискам в утъпканата земя,върти само отгоре,не ще да заоре.
Това за най малките фрези.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Di_Va »

aya_vhill написа:Е, вече и аз съм с нова пръскачка :dovolen: -акумулаторна. Става бързо, прави хубава мъгла, има приставка за високо пръскане, т.е. става и за високите дръвчета и не е тежка- нещо като разходка с 16л на гърба :nod: . До сега ползвах ръчна италианската Rossi- качествена, ама си е хамалогия с това помпане. Пръсках само веднъж, та не знам колко ще изтрае, ама нали има гаранция 3год.
Да питам имащите електрическа фреза...Вършат ли работа и ако да, кои модели препоръчвате. Имам голяма бензинова, обаче е много тежка и така и не можах да я използвам. Та ако една с размерите на косачка ще ми спести обръщането с бела, ще е чудесно- става въпрос само за зеленчуковата градинка.
Моля те за малко повече информация относно акумулаторната пръскачка - марка, цена, магазин, че моята на Гардена е около 5-6 литрова, добра е и си работи вече пета година ( за разликата 16-литровата ефтина пръскачка на ММ, която отдавна събира прах), но не зная кога ще се наложи да купуваме нова. Дори не знаех, че има акумулаторни пръскачки... :oops: ей сега видях акумулаторна пръскачка за 388 лв! Ако е така ще се купува пак ръчна Гардена май :)
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от maiakt »

GIOIA(Джоя) написа:Да,става само да разбие буците.
Колкото и да я натискам в утъпканата земя,върти само отгоре,не ще да заоре.
Това за най малките фрези.
И мойта е така, но е 1000 вата. Предполагам,че това има значение :hmmm: ,защото има и 1400,които предполагам са по-мощни. На мен лично ми върши работа- раздробявам,подравнявам :mrgreen: и предполагам,че като почна със сеене на тревата,ще ми е от полза.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от libra »

Съседът действа с такава машина и предизвиква откровена завист у нас,мястото му е изорано перфектно.Бел беше доволна от нейната,тя ще я каже.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

аз пък да питам какъв аератор за тревата ползвате. Явно ще се купува, ама те бая скъпи. Обаче се изкривих ръчно да грапам сухата трева тая година, наесен трябва да имам нещо машинно.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от viktoriaivanova »

В Багира - Ст.Загора, в онлайн магазина, видях
пръскачка Премиум, но не акумулаторна.
Ето такава:
http://www.bagira.bg/11527/%D0%BF%D1%80 ... tr-premium" onclick="window.open(this.href);return false;

Ще върши ли работа - за рози, няколко лози и няколко овошки.
Какво мислите?
Трябва да купувам.
GIOIA(Джоя)

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от GIOIA(Джоя) »

GIOIA(Джоя) написа:Да,става само да разбие буците.
Колкото и да я натискам в утъпканата земя,върти само отгоре,не ще да заоре.
Това за най малките фрези.
Боже,каква правописна грешка съм допуснала :ufff: "Отъпкана" е земята :oops:
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от viktoriaivanova »

GIOIA(Джоя) написа:
GIOIA(Джоя) написа:Да,става само да разбие буците.
Колкото и да я натискам в утъпканата земя,върти само отгоре,не ще да заоре.
Това за най малките фрези.
Боже,каква правописна грешка съм допуснала :ufff: "Отъпкана" е земята :oops:
Джоя,
правилно е и "Утъпкан", според https://slovored.com/search/pravopisen- ... 0%B0%D0%BD" onclick="window.open(this.href);return false;
а също и "Отъпкан", според Официален правописен речник на българския език. С., БАН, Просвета, 2012, с. 447.
Това са дублетни форми.
Преди са се използвали и двете прилагателни, пък сега едни речници казват - първото, други - второто.
Разнообразен български език.
GIOIA(Джоя)

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Ами,като го пишех не ми изглеждаше грешно,после като го прочетох се замислих :hmmm:
Сега съвсем се обърках :lol:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от мечтица »

aya_vhill написа:.
Да питам имащите електрическа фреза...Вършат ли работа и ако да, кои модели препоръчвате. Имам голяма бензинова, обаче е много тежка и така и не можах да я използвам. Та ако една с размерите на косачка ще ми спести обръщането с бела, ще е чудесно- става въпрос само за зеленчуковата градинка.
Имам такава малка фреза 1000вата,ползвам я вече 3-та година.
Откакто я имам,спести ми много време и труд.Наистина не може да я ползваш за дълбока,есенна оран,но на пролет когато още не са напълно се засушили буци,прави земята идеална и лека за работа.
Освен това с нея правя вади за домат и други зеленчуци.
Не трябва да упъваш сезал за да бъдат прави браздите.След това само леко минаваш с мотиката и дооформяш вадите.
Минавам с фрезата 2 пъти ,първо напред и после обратно назад,за да не ги утъпча.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”