каква я мисля и каква ще стане

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
bell

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от bell »

Ле ле Калико каква пролет е при теб :liubov2:
Какъв е този мини люляк :potekoha: При теб всяко мини става макси!
И аз питам за лилавата красота коя е?
Чудно е всичко и орехите вече имат листа. Моят едва тези дни разпука.
При теб в тази част на двора имаш поне три пейзажни картини. Преди да разлистят орехите с пролетните цветове на луковичните, после са младите сенки и уханието на розите и Дарби :liubov2: и в разгара на лятото плътните сенки с хостите и с всички сенчести красоти. Невероятно улавяш всеки сезон и преобразяването е чудно!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Ленузка, тревичката поникна за около 8-9 дни, обаче беше покрита с найлон, ей така покривам, щото площите ми са малки
Правя го за да не поливам докато покълне, и най-вече против котки :mrgreen: , но то се и затопля земята отдолу.
Изображение

на едно друго местенце сях дихондра репенс, да я видим дали ще става за зелено килимче. И тя покълна, но расте много бавно
Изображение


Мия, ми то лалетата са на 20 квадрата, под орехите, това мога да сменям. Т.е. допълвам и ги пренареждам, не всеки път успешно :mrgreen: щото то в главата ми едно, ама реално се получава друго.
лалетата отначало ми разцъфтяват предимно тези в жълто-червената гама, и като прецъфтят те, става по-лилаво-розово-бяло, него повече го харесвам :angelche:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами Белисима, този люляк е syringa miss kim, дават го малък, кълбовиден, затова го взех. Имам и syringa palibin, той наистина е по-малък, но и цвета му е много дребничък. Докато тази мис Ким е с едър нормален цвят. Може и да не я режа, да позакрие малко там парниците и натуриите отзад при съседите и моите.
а лилавкото храстче е Лунария, тя догодина няма да я има, щото е двугодишна. Ще ще самозасее, и то много, но догодина ще са само розетки, те са като малки хостички/брунери, и на следващата ще извадят цветоносите. Благодатно е, скубеш което не е на място. Сега ще ги поизскубя и ще оставя за семенца 2-3 само, че са удушили едни рози там. Ще събера семенца за който иска. Ноелка също трябва да има от него, и тя ще събира семенца, тъй че който иска ще има.
При мен, Белисима, след юли-август вече е грозно, няма нищо и никой, само орехите почват да хвърлят листа. Аз имам градина само от април до юли :angelche: , но...както се казва - берекет версин, някои и толкова нямат.

И забравих да ви покажа- новата ми литодора, зацъфтя. Невероятно сини цветчета, като тинтява е синичка. и по-дребна.
дано направи синьо килимче и да не ми умре в жегите
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4397
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2256 пъти
Получил благодарност: 733 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Emilly1212 »

Лелеее, без думи останах тия дни хора! Всеки вади страхотни красоти! :ieeee:
Ани, прекрасно е при теб! :tzvetentze: Всичко ти е красиво, днес на работа не мога да се въздържа да не влизам в хобикафе :mrgreen: То красоти след красоти се пускат! Не мога да се нагледам! :liubov:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
bell

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от bell »

От малките люляци и при мен се мъчи един от години, но все си седи нисичък и много бавно се развива. Още не е цъфнал, но той отваря по-късно. Не знам кой е, защото съм го взимала от крайпътен разсадник. syringa miss kim от тук ли ти е?
Лунарията е много красива, но хич не се наемам с тези семена. След опитите ми с лупини, дигиталиси се отказах от двугодишните.
Lois

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Lois »

Калико, неземна красота е твоят двор, по всяко време. И лалетата, и зеленичките, и лилавичките и всичките са прелест! Като направи лунарията седефените кръгчета, ще те врънкам за клонки :angelche:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Белисима, тя лунарията просто се ръси, нищо повече. Аз дори не я заривам с пръст, тя е абсолютно безгрижно растение и има задача сама да се самозасажда. и го прави много успешно, ти само скубиш там дето е попаднало семе не на подходящо място.

добре Маестра, заради теб ще оставя повече клонки, иначе ги скубя като прецъфтят. Но сега има засяти на различни места и ще има за оставяне :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4897
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 360 пъти
Получил благодарност: 302 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Di_Va »

Цвят, свежест и прелест, това е при теб, Ани!
Дано намираш време, да се насладиш на красотата около теб!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Намирам Дафе, намирам, току наобикалям, макар да е студено навън. Че те прецъфтяват, не чакат. Уж все късни лалета подбирам, а ето че вече почти всичко разцъфтя и скоро ще отмине
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от gospodinov »

calico написа:
Астилбоида, купен и засаден преди месец, вече изкара листа, растат с бясна скорост. Сега са около 25 см, чакам ги да станат до 70 см :angelche:
Изображение
Calico, това става огромно...... :shock:
Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4897
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 360 пъти
Получил благодарност: 302 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Di_Va »

Ми то седи ли се вътре при такава хубост навън, пък нека да е студено!
После, като се разлистят орехите, пак ще е хубаво, но с друга хубост ще е тогава!
Леле, това нещо верно ли ще достигне такива размери :?:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”