Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
Публикувай отговор
bell

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от bell »

Е, прекрасни, ми повече от прекрасни сте :liubov2: :ieeee:
Чета, разглеждам, чета и пак разглеждам снимки :liubov2:
Толкова настроение и емоции. Знам, че всяко описание бледнее пред реалността.
И ми е тъжно, че не можах да бъда с вас.
Дал фурия си, много те прегръщам :gush: и на тоз Спиро ли, Сотири ли съседа с лалетата много се смях :lol:
Значи да обявяваме лалеена офанзива за късната есен и залесяване на площите с луковици, а :angelche: :ieeee:
mama_li написа:
iv.tarlen написа: Този бодил, аз го чистя, а те го продават.Сигурно е полезен, който знае да каже.
Изображение
Тоз бодил и мен ме впечатли. По спомен от детски години му казваха "паламида", не ме питайте защо, нямам спомен.
Ето какво изскочи от чичко Гугъл Sonchus oleraceus.
Така е, това е Sonchus oleraceus
ζοχια χορτα или Хорта, сварена зелена салата, която се поднася топла изцежда се лимон и сол. Много вкусен и полезен трън, ама дали е същия като у нас :hmmm:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от ToBo »

Вие, освен че сте весели и доволни, сте и прекрасни екскурзоводи :daaa: :lol: Аз Кавала някак съм го пропуснала, но ако отида сега, знам къде да ходя :nod: ;)
Никога не е късно да засадиш клематис...
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от iv.tarlen »

Обещаните снимки.Ема,Гео,Либра,Тутти,Милена 02 и НЛ, от другата страна Калико и мама Ли.
Изображение

В дъното е Нини.
Изображение

Галин,Джулс,ПолиБС,ММ,Деси_Слава,от другата страна Владо и Дар.
Изображение

Това не е поетесата, а поетът Виктория Иванова.Тя държи така да и се казва, а защо, нека тя да ви обясни.
Изображение

Освен поетеса, Джулс може и да рецитира.А да знаете как ММ и се радва цяла вечер.Аз гледах колието, а той под колието.
Изображение

Галин защо ли се почесва?А Джулс?
Изображение

Моите красави души Гео и Магдалена.Зад Гео е Ди_Ва, а зад Магдалена е bettym.
Изображение

Julieta7777 е голям пич.
Изображение

Нашата цветна фея Калико
Изображение

Саша и Латоя.Саше, с тази усмивка едва ли си отишла на спинкаш!
Изображение

И като се почнаха едни пияни сиртакита, така се казва танца, а не че нашите хора са пияни.Минахме в другия ден!
Изображение

Изображение

Светли празници приятели, бъдете щастливи!
dal

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от dal »

искам да кажа за червеното вино - направо е извънземно! Върховно и плътно и страшно вкусно
също и за ракията - тя обаче е страшно яка и трябва да се разрежда - но качеството е върха
какви таланти дремят тука Брейййй....мисля че има спецове във всички насоки
обичам ви :liubov2: :liubov:
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от JuliS »

уДЖас, Тарлева... Така да ме излагаш.... :oops: ще видиш ти, като оздравея, и като си върна здравият вид и лъчезарен поглед , ще си върна да знаеш!!!! :mrgreen:
Хубаво мислех да си облека официалната рокля с пачка...ама не ми ходеше на патериците!!! ...и на червените шушони...

и да ви кажа, добре че беше Вики /Виктория Иванова/ , защото тайно бяха скрили рожденият ден на г-н Динко Тарлев, та тя спаси положението с подаръка, и то доста сполучливо и на място. Определено го изненадахме!
Вики Благодаря! :tzvetentze:
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от iv.tarlen »

Джулс закачка закачка, ама наближава да стане плачка.Хубаво, че г-н Вълев не чете в форума.
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от viktoriaivanova »

JuliS написа:уДЖас, Тарлева... Така да ме излагаш.... :oops: ще видиш ти, като оздравея, и като си върна здравият вид и лъчезарен поглед , ще си върна да знаеш!!!! :mrgreen:
Хубаво мислех да си облека официалната рокля с пачка...ама не ми ходеше на патериците!!! ...и на червените шушони...

и да ви кажа, добре че беше Вики /Виктория Иванова/ , защото тайно бяха скрили рожденият ден на г-н Динко Тарлев, та тя спаси положението с подаръка, и то доста сполучливо и на място. Определено го изненадахме!
Вики Благодаря! :tzvetentze:
Зарадвах се, че можах да зарадвам рожденика и да спася положението. А аз обичам да се наричам поет, а не поетеса. Ами по примера на Анна Ахматова.(хоп, потупах се по рамото ) За нея са говорили в мъжки род : " Първокласен лирически поет" "Истински поет". Самата тя е харесвала това.

Стихотворението "Рожден ден", което се заблудих, че е влязло в книгата, но не е. Публикувам го тук за Динко Тарлев.
РОЖДЕН ДЕН

От старото вино налей
за младите твои години
и нашата песен запей.
Остави болката да премине.
Наздравица вдигам във чест
денят ти рожден да пребъде!
С клони маха зеленият кестен –
цветовете си за тебе събудил –
да напомни за онова светло момче,
дето винаги можеше всичко.
Ръждавее гласът на звънчето,
но недей и за миг да отричаш,
че към заник на дните човекът
не приема лесно раздяла,
и че пътища с радост пресечени
още иска главата му бяла.
Иска и още бели недели,
иска любов срещу всичко в замяна.
Сърцето е без възраст и без предел –
още звъни тая стара камбана.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от iv.tarlen »

Виктория този рожденик не е Динко Тарлев, а е Динко Вълев.Аз съм Тарлева, а той Вълев.Имахме си закачка, която продължи доста дълго.Нека я продължим, когато отидем отново на Кавала.Джулс ти тогава какво чете бе мила?Да не би, "Друг ще заобичам" или "Тази позакъсняла любов", о не сигурно "Трима души в една лодка". :hmmm: , :o , :daaa:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от dar »

Много си готина Джулс! Тъй като гледам повечето мъже около теб бяха. Пък и ние женките ти се радвахме :gush:
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Среща в Кавала , Гърция - края март начало април

Мнение от JuliS »

iv.tarlen написа:Виктория този рожденик не е Динко Тарлев, а е Динко Вълев.Аз съм Тарлева, а той Вълев.Имахме си закачка, която продължи доста дълго.Нека я продължим, когато отидем отново на Кавала.Джулс ти тогава какво чете бе мила?Да не би, "Друг ще заобичам" или "Тази позакъсняла любов", о не сигурно "Трима души в една лодка". :hmmm: , :o , :daaa:
Четох Рожден ден. Но беше друго, не точно това. Виж го в книгата - има го!
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”