Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

И днес много снежно на наше село :( Много студено, много лед :( Скоро не я виждам тази пролет там :( Поне розите изглеждат добре. Както казва Зелено трябва да режа тази година,ако не ще идва подкрепление :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:

Изображение Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Взе,че дойде пролетта и при нас :)
Вчера и днес много работа, много нещо :) Прекопах всички рози, всички лехи от бурени , всичко свети.
Посадих макар и малко рано, но днес в Брикото попаднах на петунии 6бр за 2,99 и неможах да не ги взема. Та сложих и тях, сложих и теменужки :) Турта и невен заложих.
Дано всичко стане.
Вчера сложихме мрежи по вратите отвън за клематисите, та ако не ми ги откраднат ще станат две арки на двете врати с клематиси :) По правило и по един хемораклис в краката им.Та да видим.

Всички рози са тръгнали, коя повече, коя по-малко.

Интересно, че къртицата не е копала нови дупки.Взехме от Лидл преди 1 седмица някакви соларни устройства.Незнам дали е от тях или просто е посетила долната градина сега :)

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Златка Трънова »

Много красиво при теб Боги! Прекрасно кътче ти се е получило на последната снимка!
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Моля Ви за мнение !

Изчистихме ъгъла горе, отрязохме джанката и сега съм засадила някои неща от композицията.
Като най- отзад в ъгъла при тубите съм сложила две лилави будлеи, на дясно след будлеята хортенизя голяма дървовидна бяла, след нея червен берберис, жълт берберис, хоста и червена дива лоза, коят да им покрие мрежата отзад дефакто.
Пред тях съм приготвила няколко 5-6 иглолистни различни имам и червен Ацер и него ще сложа. И няколко вида ниски декоративни треви съм взела.
На дървената ограда има роза бяла / пусто ми изкочи от главата името й / - Голяма бяла огромна.....сраммммм :evil: :evil: :evil:

Идеята ми е да сложа защитна покривало срещу бурени и над нея светло кафяв мулч. И една пътечка към оградата от камъни .

Та въпроса ми е този дънер, който е от ляво виждате ли го в цялата работа или да го махна?Замислих се да го боядисам, после пък да го махна.Ако може нещо интересно да се направи с него,ако не го махам от там.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Според мен този дънер трябва да се изкорени, защото ще се бориш с милион издънки от него.
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от zeleno »

тя пита за легналото дърво / ствола / според мен , пише "от ляво" :hmmm:
иначе , дънера от сливата се маже , още докато е пресен / влажен / отреза , с неразреден раундъп
аз поне така уморих една постоянно въшлясваща слива
от иглолистните виждам едно , което ми прилича на "Булевард" / на трета снимка / и ако е той - става голямо дърво
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Да, от ляво ствола! Но май ще го махам.

А това третото е булевард да, четох за него че става голям и вече ми се чудя дали да го слагам. :( Уж четох и преди това, но на места пише 2м на др по-малко...А ао го стрижа може и да не стане :P голямо :)

Някой ми беше казал да сложа моркска сол на дънера и така умирал, но нещо не стигам до там от копане и проектиране на схеми :)))
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

За сега това успях да сътворя.Трябват ми бели камъни,за да направя пътечка посредата :)
Незнам този найлон под мулча трябва ли да го закрепя към земпта с някакви пирони или мулча му е достатъчен отгоре?
Другата седмица ще отрежем още от джаната над този ъгъл, за да има максимално светлина и слънце. Дано им хареса там на иглолистните :) Не се вижда от поляната, но пък ако отидеш до там е много красиво :)

Има две лилави будлеи, една дървовидна хортензия бяла все по оградата отзад.До тях чевен и жълт берберис - ако се хванат и като пораснат би трябвало да стане хубаво. По оградата е Гирляндите на Амур и от ляво на пътечката 2бр леонардо :) Мкар,че като се замисля Леонардото ще скрие всичко :( ще видиммм

Изображение Изображение Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Изображение Изображение

Вчера бяхме за малко на нашата вила :) Розите са започнали да цъфтят и май пак ще ги изпусна :( Хортензиите са ми най- хубави от всичко тази година :)

Нещо не ми дава да прикачвам снимки :( Пак ще се опитам по-късно :)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

Страхотно ти е лятното кътче!
На предните снимки - ако има достатъчно мулч, няма да имаш проблем с найлона. А той има ли някакви дупки?
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”