Росянка – Drosera. Отглеждане. Размножаване

lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Росянка – Drosera. Отглеждане. Размножаване

Мнение от lila »

Митко, поздравления :tzvetentze: пафчето е великолепно :tzvetentze: в чист сфагнум ли го гледаш?
:hmmm: Баба събираше утайките от кафе и ги слагаше в саксиите като бях малка. Ама едни бози се точеха после оттам :nod: какво всъщност съдържа кафето?
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Росянка – Drosera. Отглеждане. Размножаване

Мнение от dimitar »

Лиле, благодаря! :tzvetentze: Старая се колкото мога и аз да подражавам на вас, които имате огромен опит с орхидеите за разлика от мен. Дано се справя :eeeh: Иначе да, само в сфагнум е и живее като кактус :mrgreen:
Днес доста си поговорихме с един спец по непентесите и точно за кафето. Обяснението му беше, че коефинът действа изключително благоприятно на непентесите и те от своя страна оценяват това.Сгафнума също много добре се повлиявал от това торене.
В момента даже тече дискусия на тази тема...
Не става въпрос обаче за утайки, а за сварено и прецедено черно кафе с дъждовна или дестилирана вода. Охаладено в хладилнк и след това се използва за торене...
momfilio
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Май 31, '11, 15:57

нов фен съм на drosera :)

Мнение от momfilio »

Здравейте,
От скоро съм се запалил по тези растения и можеби ще имам нужда от малко помощ за да отглеждам здрави и мн хищни такива :) . Имам една drosera aliciae и като цяло ми изглежда добре. Изкарва нови листета (цъфти) и има перли по нея, цветът и е зелен с червено по края, а не жълто като преди умирачка. Странно ми е само защо не си свива листата като се залепи някоя мушица на тях. голяма е около 3 - 4 см в диаметър и е от скоро (4 дни) в нас. Дали това че не се е адаптирала я кара да не изпитва апетит към мушиците? Почвата и е достатъчно влажна, само дето не съм я сложил в аквариум. Преди 3 дена си засадих около 30 семена от същия вид. Може ли някои да ми каже особенности за израстването им. Всичко което пише по форумите и това което ми е написал човека от които ги взех за засаждането и отглеждането на растенията съм го направил. И моля Ви дайте ми информация какво да правя ако ги нападнат някакви въшки. Разбрах че тези растения въобще не понасят каквито и да е химикали. Благодаря пресварително за отзивчивата помощ която може да ми дадете! Лека за сега на всички
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Росянка – Drosera. Отглеждане. Размножаване

Мнение от botan »

http://forum.petpitcher.com/showthread. ... 886&page=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Нагледно как става размножаването с листни резници.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Росянка – Drosera. Отглеждане. Размножаване

Мнение от dimitar »

Мда, има нещо вярно, ама не съвсем :mrgreen:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Росянка – Drosera. Отглеждане. Размножаване

Мнение от botan »

Какво имаш предвид?
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Росянка – Drosera. Отглеждане. Размножаване

Мнение от dimitar »

Ами, че бая неща като захар, стимулиращи хормони, хранителна среда и т.н. са пропуснати да се споменат в темата. Инак само с водица, можеш да пиеш една студена водица с D. paradoxa. :mrgreen: Но спор няма, капенсисът може да се вкорени във вода, дори от "стигма" :dovolen:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Росянка – Drosera. Отглеждане. Размножаване

Мнение от botan »

Капенсис ми се е размножавал от скъсан корен... :lol:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Росянка – Drosera. Отглеждане. Размножаване

Мнение от botan »

Ред теменужки, ред росянки, ред теменужки, ред росянки....така ги виждам аз нещата за в бъдеще. :lol: :lol: :lol: ИзображениеИзображение
Истински хищник, цяла муха и то от почвените. :mrgreen:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
liubo
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Яну 31, '14, 18:49

Re: Росянка – Drosera. Отглеждане. Размножаване

Мнение от liubo »

Здравейте
Торенето с кафе благоприятства ли при други видове росянки? Например Drosera capensis и Drosera burmannii.
Разбира се в малки количества смесено с водата.
Публикувай отговор

Обратно към “Насекомоядни растения”