На диета съм

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: На диета съм

Мнение от Миша »

Не мога да гладувам,прилошава ми и се разтрепервам ,а пък съм и анемична.
Ходи си измери инсулина , щото да не се окаже като при мен , колкото повече пазиш диета, толкова повече дебелееш въпреки стриктните правила, дето ги дават по-горе :eeeh:
Смяна на режима спрямо изследванията, май само това е решението, диети напосоки водят до много неприятности :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Shami »

Покраи тия проверки на кръвта за анемията ми гледаха и инсулина,бил в рамките на нормалното.Питах личната лекарка, как може да съм хем дебела, хем анемична,защото според мен само слабите са анемични.
Ми можело :hihihi: Пък и кръвното ми играе доста.Досега не съм спазвала никаква диета ,освен едно гладуване по принуда заради тежка алергия към лекарства и перилни препарати. :cry: Имаше опасност да се прехвърли и към храните които консумирам в момента.Затова личната отсече ,да карам три дни на хляб и вода докато ми се успокои алергията.Е изкарах цяла седмица така,
после постепенно се захранвах и бях поотслабнала доста.Представяте ли си ,на хляб и вода и гледам черешката на тортата. :lol: Чиста проба мазохизъм Ама така ми се ядеше ,че ми се виеше.Но издържах :daaa:
Мише ти пробвала ли си някоя диета,нещо много ги хвалят тези двете .Имам предвид зоната и разделното хранене.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: На диета съм

Мнение от Миша »

Шами, изследванията ми бяха в референтни граници, но се изчислявало по някаква формула, която включва пол, раса и не знам какво още, оказа се , че инсулинът ми е почти 3 пъти над норма, пиша ти го това, защото минах през не помня колко доктори и всеки свива рамене и не ти вярва, че хляб не съм вкусвала от не помня колко години, да не говорим за сладко и т.нат, а пък за да увелича още малко движението направо трябва да се изстрелвам в космоса :hmmmmmm: тъй че тия съвети "ограничи това и онова и ще си фиданка" не важат :evil: Отиди при някой добър диетолог и тогава избирай диета
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: На диета съм

Мнение от libra »

Изследвания за глюкоза и инсулин се правят след "обременяване с глюкоза" и се гледат резултатите преди ,на 1 час и на 2 час.И тогава може да се направят коректни заключения- дали има диабет и инсулинова резистентност.Диетата при анемия не трябва да изключва месо и други желязо съдържащи храни.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Shami »

Мише, за диетолога си права.но ще го оставя за по натам,Мисля да опитам с по малки крачки, например да намаля хляба,но без хлебец не мога съвсем.Например по една тънка филиика , да заложа повече на супите ,чая и да премахна изцяло газираното.Това като начало ,пък натам ще видим.Ще чета повече за здравословното хранене. :daaa: Не като сега ,сготвя една леща или бобец и ядеме здраво с хлебец.Ама то като извадиш и трушиика или лютеничка с чесънче
и тя става една :lol:
Да Либре,така е,що железни препарати изпих,месце хапвах и спанак и много качих.Обаче като хапна и ми светне пред очите.Затова не мога да гладувам ,трябва ми лека промяна в храненето.Така мисля аз,но може и да се самозаблуждавам :lol:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: На диета съм

Мнение от libra »

Tи изпитваш силен глад и ти премалява ,вероятно,заради повишен инсулин и ниското желязо.Така,че диети на посоки,които траят 2-3 часа ,заради премаляването,няма да ти свършат работа.Повишеният апетит е въпрос на хормони ,а не на воля.На когото,хормоните са в ред,той може да се дисциплинира и най-важното,диетата му дава резултат.Което ,пък,го мотивира да продължи.А когато трябва да се бориш с хормони,волята се изпарява и мислите ти се въртят непрекъснато около манджата.
Газираното няма да го коментирам.Всъщност,ще коментирам
http://www.kulinarno.bg/recepta/%D0%B2% ... D0%B0-9714" onclick="window.open(this.href);return false;
Т.е в 1.5 л .кока кола се съдържа около 200 гр захар.
Последно промяна от libra на Мар 24, '17, 11:42, променено общо 2 пъти.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: На диета съм

Мнение от Миша »

Подкрепям Либра, задължително иди на диетолог и си направи пълни изследвания, щом имаш премаляване , питай патило :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: На диета съм

Мнение от libra »

Диетолог-те много се навъдиха.Щом и Ники Китаеца е такъв ,значи аз мога да се пиша за Дейвид Остин.
Байкова може да свърши идеална работа,но си е кинти.
Ето тук има една суперска диета с пържолки,но без въглехидрати.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic ... icrefid=14" onclick="window.open(this.href);return false;
Мацките отслабват с по 20 кила за 7-8 месеца.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Shami »

Мише, не се отчаиваи,все ще има решение за твоя проблем,сигурно и за моя.Ми то и по едрички да сме пак сме си готини,стига да се чувстваме добре :daaa:
Писна ми вече от тези пълни изследвания,какво ли не ми изследваха вече,то не беше щитовидна,то хормони ,на доплер за оросяване на мозъка ,сърце и какво ли още не,за да се открие проблема.Чак и на ушен за вестибуларния апарат.Освен анемията,нищо толкова лошо не излезе,а аз е имало моменти да не мога да стана от леглото и да ида до тоалетна.Сега съм по добре,хапвам стабилно :lol:
Либре ,благодаря ще прегледам диетата :daaa: И да не забравя ,гледам да мисля положително и с голяма доза хумор на случващото ми се.Ще си приготвям ябълка с пирони забити в нея, :hihihi: трябва да хапвам всеки ден по една.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: На диета съм

Мнение от libra »

А,тя една ще ти свърши работа./Черен хумор/
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”