Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Модератор: scleri

Публикувай отговор
bell

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от bell »

Исабел, не знаех, че Йода е... лицето на Айнщайн :shock: хм, прилика?...няма мустаци :lol: шега
Изображение
И да ти е жив и здрав твоят Айнщайн :tzvetentze:
А, макрото ти е фантазия!

Иде, какво виждат очите ми? ОхлюФ с антенки много е фотогеничен :potekoha:

Гео :lol: благодаря за Смачкания чаршаф и моля да продължаваш с твоите снимки тук :gush:
Малката Ида

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Малката Ида »

:nod:да Бел.Полвин час му баях, да си покаже антенките ;) Щот по препоръка на Иса го позиционирах, и той се скри :sdull:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Гео, граф »

bell написа:... Гео :lol: благодаря за Смачкания чаршаф и моля да продължаваш с твоите снимки тук :gush:
Не, Бел :sneee: ! Никогда, невър и жаме повече! Тук само ще влизам на пръсти с възторг и възхищение, ще ахкам, ще охкам, ще припадам и ще се търкалям по земята с пяна на уста :sdaaa: ! Има си други теми за излагации :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Isa Bel »

calico написа:Изи, за кой филм за квантовата физика си пущала линк, да не би да е "Заешката дупка"?

п.п. в ония години, до средата на 90-те, съм прекарала голяма част от живота си на книжния пазар Славейков, жадна за литературата, която до тогава не бяха издавали, езотериката.
Ани, пуснах линк на този филм който сложих няколко поста по-горе тук в темата, а зешката дупка мисля че е следващият филм пак от същите хора направен .... Down the Rabbit Hole / Надолу в заешката дупка / ... като става въпрос за дупката на Заека в "Алиса в страната на чудесата" - виж колко интересно се преплетоха разговорът ни и тази тема ....
права си - има много филми и те са даже вече стари .... ама ние какво се отплеснахме в таз посока незнам .... всъщност Бел е виновна - то май от нейните джедаи тръгна всичко :lol: :liubov2:
... а представяш ли си може и да си купвала книга от мен по онова време ... и сега след години пак да се срещаме с теб тук ... :dovolen:
Гео, граф написа: Обещавам повече да не слагам моите телефонски грозотии тук (мноу мъй срам :oops: :oops: )
:liubov2: :liubov2: :liubov2: Графиньо искам да та видя на живо как се червиш и смущаваш :gush: :liubov:
ти си ми първата любов нали знаеш - а тя първата любов ръжда не хваща ...
никога, никога ама никога няма да забравя Съли Ерна и ...

"... Очите, които разпознах
ме връщат обратно
познати са ми
от едни други времена
или ... може би от един друг живот..."


където и да пишеш, както и да се подвизаваш винаги се сещам за това .... :dovolen:
продължавай да слагаш снимки тук !

Иде, последната снимка с охлювчето е станала трепач - и като композиция и като настроение и като душа .... браво на теб ... виж как един нищо и никакъв мъх може да създаде приказно усещане - напомня ми за Хобитите /незнам защо/

представи си само ако това е "огромна гора" от миниатюрен мъх ... колко голяма трябва да е тази мушица ... сигурно по-малка от "милиминка" :dovolen:

Изображение

и тъй като се отплеснахме на извънземни, джедаи и какви ли още не дивотии ще ви представя една важна особа...
тя е от много изтънчен род и изискано потекло - вижте погледа и осанката само .... те говорят сами

Изображение

Изображение

ако никога не сте срещали през живота си такова същество това са вид Богомолки .... наричат се Емпуса Пенната /Empusa Pennata/ ... не се срещат често в България ... мой приятел италианец се уби да ги снима в Италия - аз си гризах ноктите и му завиждах ... докато един ден както си ровех сред листата да снимам мравките ... нужна ми беше пръчица и посегнах да си взема една - в един миг пръчицата се раздвижи в ръцете ми и .... представете си аз държах ето това :

Изображение

тези вид Богомолки са известни с невероятната си мимикрия - също като хамелеоните ... стават удивително еднакви със средата която ги заобикаля ... аз бях напълно сигурна че това е пръчица - докато не се раздвижи ... /да ви обяснявам ли как пищях от шок - въпреки че ги знам че съществуват :lol: :lol: / ... те вървят грациозно и бавно ... поклащат се леко, надигат леко глава - така поглеждайки те отвисоко .... удивителни същества ...
/по нататък ще ви покажа още от тях/
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Гео, граф »

:shock: :shock: ... Аз, която малко нещо освен алергия имам и фобия към насекоми, ще взема накрая да се изпонавлюбя в тез инсекти бре, девойки-вълшебници :o ! Изящни богомолки, рошави гъсеници, надупени фчелички, гравирани паячета, елегантни скакалци... този макросвят е истинско чудо :slove: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Isa Bel »

Напредваш с бързи стъпки Иде :sclap: :sclap:

и като видях пчеличката се сетих на какви сладурски мъничета осички и пчелички съм попадала ... те сега като се стопли ще почнат да щъкат всякакви....

Изображение

Изображение

Изображение

:liubov:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Алиса в страната на чудесата /нашето форумно макро/

Мнение от Margaritenia »

Момичета, много вдъхновяваща тема!
И аз, барабар Петко с профитата, да покажа моето псевдо макро, снимано телефона:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”