Разпознаване на иглолистни

Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от vanina_g »

sasha написа:...
Изображение
Аз пак тук при иглолистните, ама много ги харесвам и като видях тази снимка - да питам - това плачещото дърво какво е?
Да прочета по-подробно за него и да си знам аз за какво да си мечтая до есента... :angelche:
sasha

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от sasha »

Cedrus atlantica glauca pendula. За съжаление, не знам кога се пише главна буква в името и моля да ме извиниш.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от vanina_g »

sasha написа:Cedrus atlantica glauca pendula. За съжаление, не знам кога се пише главна буква в името и моля да ме извиниш.
Благодаря! :tzvetentze:
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1920
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от miltonia »

Да си сложа и аз новите мъничета за разпознаване. Получих ги оня ден, купувани са явно от Кауфланд, но аз нямам никакво понятие какви са.
Изображение
Моля да ме ориентирате за име, колко високи стават и къде да ги насадя.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от vanina_g »

vanina_g написа:
sasha написа:Cedrus atlantica glauca pendula. За съжаление, не знам кога се пише главна буква в името и моля да ме извиниш.
Благодаря! :tzvetentze:
Малиии, ама то цена си има тази красота! Ще си я мечтая дълго време явно :mrgreen:
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от mugofrodo8 »

От ляво надясно Chamaecyparis lawsoniana 'Snow white' >>>> Thuja occidentalis 'Teddy' И двата вида изискват леки и супер добре дренирани почви .
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1920
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от miltonia »

Лелее, светкавично бърз си! :o Благодаря ти! Моля те за още един съвет- понеже почвата ми е малко глинеста, на каква дълбочина трябва да я подменя/предполагам, с торфен субстрат/, за да ги насадя?
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от mugofrodo8 »

miltonia написа:Лелее, светкавично бърз си! :o Благодаря ти! Моля те за още един съвет- понеже почвата ми е малко глинеста, на каква дълбочина трябва да я подменя/предполагам, с торфен субстрат/, за да ги насадя?
Най добре е да се смесват почвите а не да се отнема и запълва с торфен субстрат копае се дупка 40\40 см.минимум -поставя се дренаж било филц или чакъл или керамзит следва едър пясък или какъвто е наличен почва градинската се смесва с пясък и торф аз добавям и чимовка и листовка но ако нямаш може повечко торф да смесиш но задължителното е почвата да е омешена а не дупка пълна с торф .
sasha

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от sasha »

vanina_g написа:
vanina_g написа:
sasha написа:Cedrus atlantica glauca pendula. За съжаление, не знам кога се пише главна буква в името и моля да ме извиниш.
Благодаря! :tzvetentze:
Малиии, ама то цена си има тази красота! Ще си я мечтая дълго време явно :mrgreen:
На по-малък екземпляр цената не е непосилна, примерно за около 70лв. можеш да намериш висок около 2м, превит на две
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1920
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от miltonia »

mugofrodo8 написа:Най добре е да се смесват почвите а не да се отнема и запълва с торфен субстрат копае се дупка 40\40 см.минимум -поставя се дренаж било филц или чакъл или керамзит следва едър пясък или какъвто е наличен почва градинската се смесва с пясък и торф аз добавям и чимовка и листовка но ако нямаш може повечко торф да смесиш но задължителното е почвата да е омешена а не дупка пълна с торф .
:daaa:. Тази дупка 40/40 минимум :| е за лъжекипариса, а туичката няма ли да се смести в по-малка дупка? Не че ме мързи да копая, ами нямам толкова място.
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”