Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от nesysamy »

Isa,погледни снимки на Larissa на Kordes-нещо в твоята розичка ми "намирисва" на нея :-)
Ето една на моята Лариска, ще потърся и други (уж много я снимах, но къде са снимките не се знае :-( )
При мен се държи като почвопокривна, въпреки , че прави високичък храст (около 120см)-много гъст , равномерно си се оформя. Бодливичка е, а листата са като на твоята-издължени, лъскави. Цвета и на прецъфтяване се рошва :-) , изсветлява до бяло . Храста се самопочиства от прецъфтелите цветове.
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от calico »

Исе, нюанса на цвета може да е различен от мястото, почвата, въздушната влага и пр.
Пъпките на Фаун, и полуотворените, приличат ли на твоите? Гледай и листата, ако и там има съвпадение, най-вероятно е тя.

макар че при листата- като че ли твоите нямат гланца на ония на снимката, светлозелени и гланцирани. при теб са май сивозелени???
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от ToBo »

Nesysamy, Лариса е от 2008 г., а Иса я има от 10 г. Много е нова, за да е купена оттук, дори и да не помни Иса колко са годините. Не е тя :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от isa »

Не е Лариса, виждала съм я. Освен това Дени имаше и Лариса и от моята розичка-тя е едната която я хвана от резник и понеже сме коментирали знам със сигурност че не е. По- вероятно е понеже при мен е на повече сянка и знам ли други специфични почвени, въздушни пр. условия да е с по-друг цвят :hmmm: Листата са гланцови, но не са светли в никакъв случай. Струва ми се че са с по издължена форма от тази на the faun-
снимка от нета

Изображение
моята
Изображение
Последно промяна от isa на Фев 19, '17, 21:20, променено общо 1 път.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от ToBo »

Малко са й ругозени листата :hmmm: Става все по-интересно.
:lol: Колкото и тъпо да звучи, че това е интересно. Сетих се един коментар на ММ как ходим из двора, говорим на латински и се заливаме от смях :lol:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от calico »

да, листата са различни.
значи Фауна отпада.

обаче структурата на храстчето прилича на ония кордески рози. Долу в основата виждаш ли присадка, една ли е, да няма 4 стебла, ако е била от минитата с 4 клечки?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11645
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 66 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

E,това с кого можеш да го направиш,освен с някой от форума!
Дали не може да е спрей роза?
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от ToBo »

С никого. Другите гледат, както луд гледа ръцете и шапката си :D
Никога не е късно да засадиш клематис...
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от isa »

calico написа:..... Долу в основата виждаш ли присадка, една ли е, да няма 4 стебла, ако е била от минитата с 4 клечки?
Ма Калико ти за кого ме вземаш :svekurva: Коскоджамити градинарка съм,е не толкова изявена розарка, но мога ли да не видя 4 стъбла години наред :lol: Това е запазена марка на Гео. Тя боде 4-5 резника на сноп и остави другото ами й се хващат :lol: :lol:
Без майтап вече- нали казах че си спомних че раздавах няколко розови минита и това ме наведе на мисълта че са били 3-4 мини розички от саксия, аз съм ги разсадила и когато всичките са почнали да се развиват /и да заемат безценно място/, съм оставила едно за мен а другите съм раздала :nod:
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от nesysamy »

ToBo написа:Nesysamy, Лариса е от 2008 г., а Иса я има от 10 г. Много е нова, за да е купена оттук, дори и да не помни Иса колко са годините. Не е тя :dovolen:
:-) ами реших да пробвам с предположение :-) , някак ми напомни на моята. Ама тя тая розичка малко многолика, та сега пък (от последната снимка) и на Rosenfaszination ми прилича :-D . И за Maria Theresia мислих....знаех си аз , че ми е рано :-)
Явно и на hmf не трябва да се доверявам, там казват за Лариса :създадена 1998; представена в Германия 2008?!
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”