Мушкато (1)

Заключено
Didomk83
Дълго кафе
Мнения: 100
Регистриран на: Май 26, '16, 08:54

Re: Мушкато

Мнение от Didomk83 »

Ужас. май нищо не разбрах , но може ли едно мушкато да е едновременно зонално, джудже и розопъпково ?
Ще приема, че мушкатото е мушкато и толкоз.
Благодаря Botan.
Аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Авг 19, '15, 18:28
Местоположение: Sofia

Re: Мушкато

Мнение от patrisiq22 »

Тези дни ходих с мъжа ми до хоум макс и само като видях цветята и му казах, върви си, върши работата, аз ще остана тук. Взех си 5 такива вида мушкато ............ . Супер много ми харесаха, досега не съм имала точно такива, голяма красота.
Последно промяна от Anonymous на Авг 28, '17, 22:19, променено общо 1 път.
Причина: линкове с цел реклама
Didomk83
Дълго кафе
Мнения: 100
Регистриран на: Май 26, '16, 08:54

Re: Мушкато

Мнение от Didomk83 »

Утре, като ида на работа ще видя какво са получили колегите. Една седмица бях в отпуск и сутринта при сутрешната обиколка ще погледна и новите китки.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Didomk83 написа:Ужас. май нищо не разбрах , но може ли едно мушкато да е едновременно зонално, джудже и розопъпково ?
Ще приема, че мушкатото е мушкато и толкоз.
Благодаря Botan.
Ами мушкатото си е мушкато в това няма как да сбъркаш. Името мушкато се отнася до рода Пеларгониум, макар че в България под мушкато се визира само зоналното, което не е съвсем коректно. Може да имаш комбинация от тези 3 критерия тъй като те са абсолютно пълно независими един от друг. Пример за такова мушкато е 'Garnet Rosebud'. Не може да имаш комбинация от характеристики когато те се отнасят до една и съща черта, например броя на венчелистчетата. Не може да е простоцветка и розопъпка едновременно, а ако това се случи то значи растението е в някакъв преход и не е стабилно.
Insta: ex_hort
Didomk83
Дълго кафе
Мнения: 100
Регистриран на: Май 26, '16, 08:54

Re: Мушкато

Мнение от Didomk83 »

Сега мисля, че ми светна.
Благодаря!
Didomk83
Дълго кафе
Мнения: 100
Регистриран на: Май 26, '16, 08:54

Re: Мушкато

Мнение от Didomk83 »

Didomk83 написа:Сега мисля, че ми светна.
Благодаря!
Щеше да ми светне по - рано , но трябвало холандския сайт да го разгледам внимателно .
Там ми се струва, че са групирани правилно.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Там са групирани предимно по своето родословие, което е основното разделение. Не са на 100% групирани правилно, но повечето са си в правилната категория.
Insta: ex_hort
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 446 пъти

Re: Мушкато

Мнение от ln_none »

Кажете ми, моля, какво да правя с това индрише, което порасна така безобразно тази зима? Ще си пусне ли самичко странични или да го режа? Ако е за рязане - кога и колко?

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15887
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 864 пъти
Получил благодарност: 1729 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Гео, граф »

Ноне, ми то цяла палма бре :lol: ... Аз ако бях, щях да го счупя на педя от почвата, а върха/върховете (май са два), щях да ги забода в саксията - да се сгъстява. Ама не ме слушай мен, нека кажат знаещите :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 446 пъти

Re: Мушкато

Мнение от ln_none »

Мислех си да го резна аз още като беше наполовина, ама то ме усети и почна да цъфти и цъфтя до преди малко, гадината. Върховете са два, да. Аз да си питам... напоследък съм без всякакво доверие към себе си, щото май успях да си затрия сансевиерата, пък за това се иска особен талант :svekurva:
Заключено

Обратно към “Цветя в сандъци”