Моята градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
лалесъм

Re: Моята градина

Мнение от лалесъм »

И сега какво си направила - размножила си го, та да раздаваш на съфорумки дренчета :liubov2:
Аз миналата година, след като видях дряна на Красота, четох-четох, търсих-търсих ....а пък накрая типично по цветарски си взех декоративен дрян :lol:
Ако са ти повече издънките и аз ще взема от твоя ядлив дрян, Лили :tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

лалесъм написа:И сега какво си направила - размножила си го, та да раздаваш на съфорумки дренчета :liubov2:
Аз миналата година, след като видях дряна на Красота, четох-четох, търсих-търсих ....а пък накрая типично по цветарски си взех декоративен дрян :lol:
Ако са ти повече издънките и аз ще взема от твоя ядлив дрян, Лили :tzvetentze:
Струва ми се абсолютно нереален размера на плодовете на дървото на Красота. Сигурно ли е, че тя не се е пошегувала ? :D Или е някаква кръстоска между дрян и грейпфрут :lol: :lol: :lol:
А от този най-обикновен ядлив дрян ще има за раздаване - ефектът от моето усилие да го вкарам в правия градинарски път/ т.е. да стане красив, де - не да ражда портокали/ :lol: ,беше като при рустифината, когато й изрязах един клон - като напъплиха едни рустифинчета из тревата ....бяс ме наляга, като я погледна само :sdevil:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Мария Николова »

На времето майка ми имаше едно дряново дърво с толкова едри дренки, че майка вадеше костилките и слагаше обелена ядка бадем на мястото й и вареше сладко от дренки. Няма по-красиво кардиналско червено :sheart: от червеното дренкино сладко!
Естествено, аз берях дренките и свалях кафявите "ризи" на попарените бадеми. ;) :hihihi: :hihihi:
Сега всяка година под короната на съседския дрян, със също такива едри дренки, никнат поне десетина семеначета от предишни реколти. :lol:

Лаленце, "моя", маминия, дрян отдавна не съществува. Но пък може да пробваш с "мое" семеначе от съседския дрян. :angelche:
Последно промяна от Мария Николова на Яну 30, '17, 10:06, променено общо 2 пъти.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
лалесъм

Re: Моята градина

Мнение от лалесъм »

Ааа, реален е дряна на Красота, реален е - питах я какъв е, но и тя не знаеше :nod:
Но като каза кръстоска, Лили, ето решение - да вземем да ашладисаме твоя дрян с този на Красота или с този на Мари, а :liubov2:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Моята градина

Мнение от zeleno »

брях , каква тема съм проспала
ей такава гора , като твоята , искам и аз
на лозето ... :mrgreen:
няма да ми се получи , но що да не си помечтая ...
чудесия ти е двора , момиче :daaa:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

zeleno написа:брях , каква тема съм проспала
ей такава гора , като твоята , искам и аз
на лозето ... :mrgreen:
няма да ми се получи , но що да не си помечтая ...
чудесия ти е двора , момиче :daaa:
Благодаря ти :tzeluvka:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Моята градина

Мнение от venetka70 »

Lilly написа:Малийййй, какъв е тоя мутант, Марийче!!!!
Ти много сериозно подкопа тежестта на моето предложение към Гео :snif: Такъв дрян не само , че не съм виждала, но и бих се заклела, че не съществува...
С такива плодове ... трябва да е сорт някакъв , ми се струва
Не ще да е това чудо от моята градина , което ми разказа играта, докато не му видях сметката - и показах по категоричен начин кой е шефът!!!! :lol:
Такъв мутант дрян имам на дворното място на село. Купуван от пазара в Карлово от един човек, именувал го облагороден едър дрян. Точно като от снимката Красота е, ама до сега не съм видяла от изпадалите дренки нещо да поникне. Тази пролет ще дебна специално и ако нещо е изкарало ще ви свиркам и раздавам, щом сте такива мераклии.
За сладко от дренки не бях чувала, ама ще поровя и ще пробвам, че моите домашни като чуят, че вадя бутилка със сок от дрян и вече бягат надалеч. Толкова им е омръзнал.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Моята градина

Мнение от zeleno »

и да поникне няма да е едър
едър е само ашладисвания
и не правете грешката да го садите на неоградено място :!:
"братята" веднага ще ви го ошушкат я за Коледна баница , я за суровачка
сорри за спама
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

zeleno написа:и да поникне няма да е едър
едър е само ашладисвания
и не правете грешката да го садите на неоградено място :!:
"братята" веднага ще ви го ошушкат я за Коледна баница , я за суровачка
сорри за спама
Пу-пу-пу...братята не ги подкарва на разходки в планината и се надявам да си остане така :stiskam:
Не, Зеленко, никакъв шанс няма да си садя нов дрян, като още ми държи влага борбата с моя / докато го изрежа, де - не да правя сладко :lol:
Пък и ми се струва, че като за красота моят си е по-добър, ама може да е чист субективизъм :hmmm:
Но ако някой има интерес към плодовете , като Лаленце напр. , Вени ще помага :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята градина

Мнение от calico »

Подкарах по ред темите от "Нашите албуми" дето съм ги изпуснала в моето лятно-есенно отшелничество :ufff:
И вече час и нещо съм в градината на Лили.
Господи, каква градина! Каква гора!!! :potekoha:
Лили, извини ме че не съм те поздравила с добре дошла, но ти наистина си много, ама много добре дошла.
И сама се оправяш със всичко, поклон, аплодисменти, сътворила си нещо изумително красиво.
Лили, покани ме моля те в твоята градина. :angelche: Иначе неканена ще дойда. Тази горе е като сън. Аз съм от полето и при такива гледки нещо се случва в мозъка ми.
Изображение
много, много, много ми харесва

...имам и по градинарско същество какво да кажа, но още не мога- сега ми се ахка и охка, и просто ми се гледат тези снимки :angel2: :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”