Хибискуси - поръчване на семена, доставчици, цени

Публикувай отговор
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Хибискуси - сеене на семена

Мнение от al.yank »

И аз може би ще се предам :ufff: ..их,само това ми липсваше..
айде да поръчваме :ieeee: дайте нещо сериозно да се организираме :dovolen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - сеене на семена

Мнение от zmei4o »

аз съм ЗА :)
немога да намеря цените и имената :hmmm: :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
lunen_sun
Виенско кафе
Мнения: 463
Регистриран на: Юни 15, '10, 13:17
Местоположение: Козлодуй

Re: Хибискуси - сеене на семена

Мнение от lunen_sun »

http://barryschlueter.com/Hibiscus_Seed ... Seeds.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Това са наличните семена в момента.Изберете си и ми пишете на лични какво искате.Попълва се Order form (има пример,показан по-надолу на страницата),пращам я на Сюзан,много бързо реагира при досегашната кореспонденция,плащам и веднага пращат семената.Определено цената за транспорт ще се намали,и за 5 и за 50 семена мисля,че все ще си е 4$ :dovolen: После ще си оправим сметките.Ако нямате нищо против,ще ги получа аз и ще ви ги разпратя после.Изпращат го като обикновена пратка,а в моите пощенски служителки съм сигурна и няма шанс да изчезне.
Или да отворим нова мини темичка,щото са ограничен брой и ако искате едни и същи неща,да не стане грешка :hmmm:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Хибискуси - сеене на семена

Мнение от ravik »

По принцип от семена може да цъфне всякакъв цвят, може да има общо с родителите, но може да има и само с прародителите. Така че според мен няма много голямо значение точно от кои кръстоски поръчвате. ;) При Ричард доколкото си спомням, можеше да заявиш от коя гама цветове предпочиташ и той праща приоритетно кръстоски от тази гама. Аз съм поръчвала само от него, така че не мога да сравнявам с други, но от неговите семена съм изключително доволна - бяха повече като бройка от обявените 50 броя, почти всичките бяха хубави семена, ествествено имаше и някои кухи, но това е нормално, а и бяха пренебрежимо малко на брой - само няколко реално, които така или иначе се компенсираха от допълнителните.
Сега разгледах условията пак (http://www.hibiscus-of-tahiti.com/seed_list.htm" onclick="window.open(this.href);return false;) - при Ричард 50 броя семена са за 25 долара + 5 долара пощенски разходи. До 4 броя пратки могат да се комбинират с едни пощенски разходи от 5 долара. Така че ако решите, че ви се занимава със семена, може и него да преслушате. ;) За съжаление, аз още нямам цъфнали от неговите, за да видим какво реално излиза от кръстоските, но се надявам тази година да имам. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Хибискуси - сеене на семена

Мнение от ravik »

Искате ли да ви отделя мненията за доставчиците на семената в отделна тема?
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
lunen_sun
Виенско кафе
Мнения: 463
Регистриран на: Юни 15, '10, 13:17
Местоположение: Козлодуй

Re: Хибискуси - сеене на семена

Мнение от lunen_sun »

Да,и аз това си мислех :daaa: Както и си мисля,ако наистина е само 5$ доставката,дали да не си вземем една или две 50-тици и да си ги делнем?Саше?Змейчо,Джони?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - сеене на семена

Мнение от johnstalker »

lunen_sun написа:Да,и аз това си мислех :daaa: Както и си мисля,ако наистина е само 5$ доставката,дали да не си вземем една или две 50-тици и да си ги делнем?Саше?Змейчо,Джони?
Аз съм навит :)
dal

Re: Хибискуси - поръчване на семена, доставчици, цени

Мнение от dal »

искам по една бройка семе :

Ultraviolet
X
Paper Moon

Nightmare
X
Sebastian

Golden Surprise
X
Ultraviolet

Nightmare
X
Paper Moon
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Хибискуси - поръчване на семена, доставчици, цени

Мнение от ravik »

dal написа:искам по една бройка семе :
Това от теб не го очаквах. :lol: Не очаквах да се предадеш пак на хибискус манията толкова скоро след американското фиаско. :hihihi: :hihihi: :hihihi: На мен обикновено такива премеждия ми държат влага известно време. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
dal

Re: Хибискуси - поръчване на семена, доставчици, цени

Мнение от dal »

ravik написа:
dal написа:искам по една бройка семе :
Това от теб не го очаквах. :lol: Не очаквах да се предадеш пак на хибискус манията толкова скоро след американското фиаско. :hihihi: :hihihi: :hihihi: На мен обикновено такива премеждия ми държат влага известно време. ;)
напротив , от американските вероятно от 7 ще останат 2 или три читави
всичко друго е леш , и който ги е пратил такива от там-колкото моите хибита са се олистили , толкова да спечели тази година му пожелавам ;до година по две печалба да направи и така -до края , няма да спра да разказвам из форумите какво продава ;

та , Равик тези 4 семена ще се пробвам напълно любителски , ей така -какво ме бърка , и хубавата пръст със саксиите стои , що да не пробвам?!
миналата година от три клонки градински хибискуси някакви лилави от турция паднали прецъфтели семенка , посях ги и сега имам 6-7 растения по две педи-що да не се пробвам?! :tzvetentze: ако бех маниак щех да поръчам 50 семена на кьораво , че да има изобилие :mrgreen:

няма какво да ми държи влага , докато аз забравя тази поръчка този ще го стигне квото съм му поръчала -те и други вече плакаха :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”