Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от peterstamov »

Кускус кога се сее?
May the Force be with You!
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ния »

peterstamov написа:Кускус кога се сее?
:shock: :o :lol: -не питаш сериозно, надявам се?
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от peterstamov »

:dovolen:
May the Force be with You!
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от wesselin »

peterstamov написа:Кускус кога се сее?
Моя вече поникна.До края на седмицата ще го пикирам. :stiskam:
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от MitkoGeorgiev »

Преди месец може би си поръчах пакетче от синджента с 1000 семки пипер конвента. Миналата година сях конвента и ариадни, но конвентата се представи по-добре при мен, нависоко. Свободни 600 семки. Ако някой желае, пишете на лични да не товарим темата. Цената е 48 лв. за 1000 семки.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

kim написа:
Изображение
Напредваме :ieeee: Дали да пресадя в по-голяма саксия?
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

Стори ми се полезно.
http://sinor.bg/47377-kak-da-obezzarazi ... o-na-piper" onclick="window.open(this.href);return false;
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Миша »

kim написа:Стори ми се полезно.
http://sinor.bg/47377-kak-da-obezzarazi ... o-na-piper" onclick="window.open(this.href);return false;
Ким, аз пък силно препоръчвам никой да не чете това четиво, ум не ми го побира от Геосем съзнават ли каква глупост са сътворили , или ми се ще да мисля, че глупостта е сътворена от пишещия без знанието на Геосем.
Започвам с базамида- първо, как дават такъв акъл без дори да споменават , че безамит гранулата е силно отровен и именно затова е първа професионална категория, работи се задължително с противогаз, почвата задължително се покрива плътно с фолио и т.нат, ит.нат , с една дума не става за открити площи, камо ли за работа от всеки.Освен това се нарушава микробиологичната активност на почвата и в дългосрочен план опасността от повторно заразяване е много по-силна , реално се влиза в една спирала от вкарване непрекъснато на химия, от която няма излизане. Оставям настрана огромната глупост с наслояването на препарат :hmmm: , това ако го е написал специалист да си къса диплома и да се скрива двън земя , който иска може да прочете инструкциите за ползване на базамид , има ги в нета .Пропарването е малко по-щадящ метод , но неефикасен, обаче отново унищожаваме всичко живо в почвата- наред с болестите унищожаваме и полезните бактерии, които се борят с болестите и отново сме в омагьосания кръг на химията. Биологичния метод- с помощта на бактерии, е приложим през топлата част на годината- от пролетта до есента, стига да има подходяща температура в съчетание с подходяща влажност.Относно гъбите, фитофотори няма, ама нейсе, да приемем правописна грешка с много фантазия, обаче бенлейта от поне 15 години е забранен, а обеззаразяването с него доста съмнително. Обвиването с агривело е поредната малоумщина, пробвайте да обвиете посред бял ден с 30 градуса температура разсада и ще имате сварен пипер , вЕрно ,въшки няма да има много много , но и пипер няма да има. Мога да продължа с разбора, но мисля, че няма смисъл , цялото това упражнение го правя единствено с цел да покажа, че не трябва да се вярва на всичко, писано в нета, макар и в такъв наглед професионален сайт
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

Мише, голям срам :oops: Не стига, че не е полезно, а даже може и да е вредно.
Но като се замисля, може пак да е полезно. След твоя коментар, ползата е какво да не правим
и не всичко, което прочетем е истина. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от qn4eto »

Смятам пишещите и четящите тук за "неподатливи" на подобни писаници - те се срещат на път и под път, и много хора още ги изпълняват без да държат сметка за това, което става без те да го виждат - важното е да се родят едни едри, лъскави и красиви плодове и зеленчуци, сякаш току-що слезли от картинка. Преди няколко години се изпокарахме в къщи с баща ми, защото съседа си обеззаразил оранжерията с формалин, а ние нищо не правим по въпроса. Баща ми е над 80, но има млади хора, които мислят и действат по този начин.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”