Isa Bel за кратко наричана Руми

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

... Дзак !... тук съм :hihihi: ще ви разкажа днес за П Р И Я Т Е Л С Т В О Т О


Когато ви чета темите намирам толкова много единомислие - щеше ми се да напиша на всеки, който ме е докоснал с нещо - и тогава да видите какъв спам щеше да се получи :sitwasntme: ... въздаржах се :shappy: постепенно всеки ще разбере ...

Но това ми припомни една случка - красива случка ... от тези които наричаме случайност в кавички :swink:
... те не са случайност а просто синхронност на 2 души - както тук я има не на 2 а на 2000 :liubov:

беше много назад във времето - в онова време когато нямаше интернет ... чешка група туристи беше дошла да катери Вихрен заедно с нас малка група от БГ .... катерехме и по пътечките и каманаците се раждаха приятелства ... така започна и моето приятелство с едно момче от чешката група ... разменихме адреси ... започнахме да си пишем писма - той на чешки а аз на български /всеки от нас имаше речник и си превеждаше писмото/ ...
... докато се случи СЛУЧКА ....
един ден реших да му пратя едно стихче - но понеже неможех да го преведа на чешки го изпратих на български .... запечатах писмото и ... то полетя за Чехия....писмата летяха 2 седмици ...
точно след 2 седмици аз получих писмо от Чехия /което означава, че моят приятел беше изпратил своето писмо почти в същия ден в който аз съм изпратила моето/
отварям писмото и започвам да чета ... ОНЕМЯХ ... :sooo: ... в писмото стоеше абсолютно същото стихче което аз пратих на български - само че изписано на чешки ...
нашите стихчета са летели - разминали са се някъде по пътя и са долетели при нас с едно и също послание:

[video][/video]

За приятелството
/Из “Пророкът” – Халил Джубран/

ЕДИН МЛАДЕЖ помоли:
- Кажи ни за Приятелството.
А той отвърна с думите:


- Приятелят ти е отговор на нуждата ти.
Той е твоята нива, където сееш с любов и жънеш с благодарност.
Той ти е трапеза и огнище, ти идеш при него да се заситиш и да намериш мир.
Когато приятелят ти говори от сърце, не се боиш да изразиш както твоето съгласие, така и твоето несъгласие.
Но ако приятелят ти мълчи, ти непрестанно се вслушваш в сърцето му;
защото в приятелството всички мисли, всички желания, всички надежди се раждат и споделят с безмълвна радост.
Когато се отделяш от приятеля си, не скърбиш;
защото онова, което най-много харесваш в него, бива по-ясно в отсъствието му, както планината се вижда на катерача по-ясна откъм полето.
И нека в приятелството няма друга цел освен вглъбяването на духа.
Понеже любовта, която търси друго освен разкриване на собственото си тайнство, не е любов, а хвърлена напразно рибарска мрежа.
Най-доброто у теб да бъде за приятеля ти.
Ако той иска да познае водите на прилива ти, нека познае и отлива ти.
Какво ти е сторил приятелят ти, та го търсиш да убиете времето?
Търси го да изживеете времето.
Нему е дадено да удовлетвори нуждата ти, не да запълни празнотата ти.
И в сладостта на приятелството нека има смях и споделена радост.
Защото в росата на дребните радости сърцето намира утрото си и с нея то се ободрява.

~~~~~~~~~~
когато се видяхме в Чехия с него го попитах "обясни ми как точно ти хрумна да ми пратиш точно това" - ние никога не сме си споделяли какви книги четем ... и той ми отговори:
бях в къщата на сестра ми ... седях до библиотеката и ... една книжка се подаваше от там .... отворих я, разгледах я ... хареса ми това стихче за приятелството и ... просто ти го пратих ... толкоз :shappy: :shappy:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Гео, граф »

Иса Бел, О.Хенри казва "Няма случайно приятелство!" ... Нали знаеш, че не случайно си тук сред нас :sheart: !

ПП. Тук не е фейсбук, тук е зоната на Хоби-приятелството, което все някак ще намери начин да ти протегне ръка, да те загърне в усмивката си, да се зарадва заедно с теб и да те вдигне, ако си се спънала :liubov: ...

Моля те, не спирай :tzvetentze: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от clock »

Пропуснах следобедното капучино при Мечтица и тръгнах да те търся. Дойдох тук, теб те няма, но пък на пиронче, на стената, си оставила стихче.
Графинята е права! И О.Хенри, разбира се - "Няма случайно приятелство!" Тъй както и синхронът между две души ( а и повече) не е случаен, защото трептенията ни са на една честота. А това сближава. Затова имам чувството, че познавам всички ви поне от сто години.
И тъй, бърборице, избирай къде ще ни е масичката за следобедно кафенце, чай или капучино . И сладки приказки. Дали в твоята каравана, като в дядовата ръкавичка, дали тук
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=1545" onclick="window.open(this.href);return false;

или ще си създадем местенце кръстено "Да пием чай на моята веранда". Какво като си нямаме веранда?! Чай нали ще пием!
Аз съм наоколо, свиркай като избереш мястото.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Гео, граф »

Може ли и аз, моля :angel2: ?! Ще се вмъкна през вратичката за котарачетата 8-)

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от clock »

Графиньо, без теб приказките няма да са толкова сладки! Винаги и навсякъде добре дошла! :tzeluvka:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

... Дзак! ... :hihihi:
ти да видиш! .... ей сега ша ва подредя наред :swait:


връщам се от Мечтица ... мляс, мляс ... Оленка пИИИрфектно тирамису - онова в чашките ... не е истина - 2 изядох ... не ме е срам /за пръв път :sitwasntme: /

Гео, графиня аз отдавна оставих зад гърба социалните мрежи - нямам ФБ, Туитър или каквото там се сетиш - само регистрации за да чета статии ... но виж - сред цветарки не съм била ... това е изключително ново преживяване - скочих направо в дълбокото и се наслаждавам какво ми носи това ... :ieeee: и понеже имам респект се плаша да не се подхлъзна и да го обърна на ФБ ... обаче ако стане тъй взимате :glupav: и ... вие си знаете !!!
А тез вратички ги имам на всяка голяма врата у нас - 4 общо - да може принцеса Изабел да е доволна - да шари на всякъде - още преди 10 години ги нямаше тук - през нета ги поръчвах и който дойдеше на гости много се забавляваше с тях .... помня че взех от приятел едно зеге и с зегето такива дупки надупчих на всички врати - както аз си знам :ieeee: ... после нашите като видяха какви заложби имам - за един рожден ден баща ми ми подри ударна бормашина /не се шегувам/

Лили /clock/ - да не си посмяла Лили в изолатора - за Бога не!!!! там който стъпи и име му излиза - после никой няма да те иска в темата си - щот си загори тенджера и ще ги е страх да не прихванат - и в мислите си да не стъпваш там Лили !!! :swait: :stongue:
Аз викам Лили - ей тука сред цветята :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това беше от мен - малко да ви стопля със спомен за лятото :ssun:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

... Дзак! :hihihi: ...

има един припев на песничка, която много ми се върти в главата :

Ты никогда, пожалуйста,
На белый свет не жалуйся,
Он переполнен тайнами
Необычайными...


пуснете си клипчето, послушайте песента и се насладете на снимките

[video][/video]

Наистина света е пълен с необичайни неща .... :dovolen:

Дзак! - малка цикадка - към 5 мм
Изображение

ето я отстрани - със сигурност сте я мяркали във вашите градинки

Изображение

ето и друг вид - бебе .. около 1 мм

Изображение

бебе скакалче около 5-6 мм

Изображение

и още един вид
Изображение

красотата на един малък молец
Изображение

Изображение

малко паяче със сладка муцунка
Изображение

ах тез буби по доматите !!!! :lol:
Изображение

извънземните мухи :shock:
Изображение

друг вид муха
Изображение

още един вид
Изображение

и още един
Изображение

и ще приключа днес с едни от най-трудолюбивите и организирани същества
Изображение

Обичам я тази планета! ... обичам я... може би заради това съм тук .... може би ...
надявам се да ви е било интересно :ssun:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от serena »

Божичко, макро снимките ти са направо фантастични и умопомрачителни :o :shock: :shock: с какъв апарат и обектив ги правиш?
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Emilly1212 »

Снимките ти са....не знам каква дума да използвам...за да кажа че са върхът! Невероятни, красиви и изумителни!
Isa Bel дай още някоя лятна снимка, толкова е хубаво! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Нестандартни идеи и експерименти :)

Мнение от Isa Bel »

с умопомрачително смешен фотоапарат Серенка

Panasonic Lumix DMC-FZ150 ... това даже не е огледално рефлексен нито е с голяма матрица ... водят ги bridge защото са като преход между сапунерките и тези с по-големите матрици ... той е с несменяем обектив - тоест каквото такова ... но пък аз му закачих една лупа Raynox DCR-250 с която в моя случай е сложно да се снима но не и невъзможно ... играх си доста с настройките докъто не го почувствам продължение на ръцете ми... обичам си го - той е доказателство за това че и с 500 лв можеш да накараш сърцето ти да тупа ... нужни са само СТРАСТ и ЛЮБОВ :sheart:

и не на последно място - една снимка за да покаже най-доброто от обекта минава през 2 етапа : първо от 1000 снимки да оцелиш фокуса в оченцата - иначе снимката няма да ти говори, и второ следва обработката на снимката - подобряване на качеството й, посветляване ако е тъмна, подобряване на контраста и т.н. ... за да излезе една добра снимка иска мноооого работа, също и часове висене на земята, докъто не ти се откачат ръцете :dovolen:
но не е ли така и за всяко нещо което обичаме - часове труд и всеотдайност - вашите градинки го показват :gush: :tzeluvka:

Emilly1212 :gush:
еспешъли фор ю :swink:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”