На приказка за доматите-2016 г.

Модератор: Миша

Заключено
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от ния »

alys написа:
А Момините сълзи - в оранж. или навън?
Ми никъде :lol: ,точно сълзи са-няма да ги повторя,вкусни но дребни и малко ,нз не ме впечатли.
Може би вътре да му е по добре,гледах го от вън.
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от ния »

Teodora76 написа: Big beef садих преди две години, но семената се оказаха менте, ти от къде ги купуваш?
От агроаптека и гледам да е в оригинална опаковка,точно по масово оплакване за фалшиви семена за БГ пазар и ЕU,реших да видя разликата като поръчах и 100 семки от Гошев-никна на 100% ,но не видях разлика в домата.Мисля че всичко е въпрос на точният момент и да се уцели е късмет :lol:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Teodora76 »

Ния :tzvetentze:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4864
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 573 пъти
Получил благодарност: 762 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от мечтица »

Teodora76 написа:
ния написа:
Teodora76 написа:Ния, благодаря за спод брах от него домат до късна есенеленото, би ли препоръчала хубав домат за оранжерия.
Трета година съм доволна от Big beef- докарва го на вкус и род.А ако трябва да е наш Насладата е супер вкусен и родовит,само не е така устойчив.
Big beef садих преди две години, но семената се оказаха менте, ти от къде ги купуваш?
Теди,в малки опаковки домат като Биг-биф,Афен и други подобни,никога не можеш да расчиташ че са оригинални,а големите опаковки са за големи производители,и са доста скъпи.
Тази година и аз реших да заложа за оранжерия освен Ръгби на старите сортове Оптима и Биг биф,гледах ги преди години,тогава бях много доволна от тях.
Купих опаковки с по 20 семки от агроаптека,реших да рискувам тъй като тази година никой не предложи големи пакети семена домат за делене.
Миналата година в оранжерията имах и 20 корена Афен,нямам добри впечатления,макар че е устойчив на болести и брах от него домат до късна есен.Незнам как е при вас,но при мен издребня след 2-а китка.
Навън ще сея Магия,Момина сълза,червен гигант и розов гигант,обичам едро месесто домате.
Рила не я харесвам,воднисто и има прекалено много семки.
За безколов домат предпочитам Бонония,но задължително приповдигнат както съветва Миша.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Teodora76 »

Мечтица, благодаря, ето тук намерих семена, би трябвало да са читави, 100 семки са ми много, но сумата не е толкова голяма.
http://semenata.com/domati/big-beef-seeds" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
хортензия
Кафевар/ка/
Мнения: 998
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от хортензия »

Teodora76 аз бих разделила с теб пакета ако си съгласна :stiskam: По принцип ми трябват около 30семки,ако прояви желание и друго другарче :dovolen:
Има и Оптима,но пакета е 500семки :snif:
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Teodora76 »

хортензия, ще го имам предвид ако го поръчам.
Аватар
хортензия
Кафевар/ка/
Мнения: 998
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от хортензия »

Благодаря :ieeemyzh: :tzvetentze:
rakery
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Яну 28, '12, 11:42
Местоположение: Велинград

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от rakery »

Ето тук даже предлагат Биг Бийф в оригинална разфасовка от 30 семена. Поне така казаха по телефона.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Teodora76 »

rakery, благодаря.

хортензия, има малка разфасофка Оптима.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”