Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Силвия »

Моята грандифлора първата зима я завих, но едва не се счупи. Втората зима си изкара гола и още си е добре.. ще видим тази зима, че е доста "хладно" - едно минус 16 беше днес.
При нас също е супер ветровито, но друго няма - ако и е писано ще живее така - нищо не мога да направя. До момента обаче не ми е цъфтяла :snif:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Силве, и аз много си я мисля моята грандифлора тази седмица...много е студено, добре че поне сняг падна, а не е сух студ. Права си, ако е писано, ще се радваме напролет.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Силвия »

Моята през лятото много хвърля листа - не знам какво и е и защо така прави.. но иначе пък не изглежда зле.. страхотно се изказах :lol:
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Аз имам една грандифлора, която не е много обичайна като цвят на листата. Отдолу са зелени и по-дълги от на другата ми, на която листата са кафяви отдолу. Та тази, първата, сега е навън и освен да и натежа снегът, няма други поражения като че ли. Мисля, че зависи от студоустойчивостта на сорта. Ако издържи, ще се "похваля".
GIOIA(Джоя)

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Лятно цъфтящата ми суланжова магнолия.

ИзображениеIMG_4677 by Антоанета Божилова, on Flickr
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от maleas »

Имам си аз две магнолии:

Изображение

Държа ги в не отопляема стая, поливам мъничко , колкото да не е без хич, нооооооооооо ще ги бъде ли :hmmm:

Едната очевидно си почернява, а пъпки не виждам :hmmm: чудя се от къде ще избие на пролет

Изображение

другата и тя..... не знам какво да кажа....

Изображение

Дали да не ги преместя в отопляема стая???? Все пак е почти средата на януари, ако няма да ги бъде от по-рано да съкратим мъката
Deleted User 2919

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Deleted User 2919 »

[quote="maleas"] Моята Джини също не беше красавица, като я получих, и сложих бутилка, тя стои вече в почвата в снега. Само напролет ще разбера, какво стана с нея..Тя беше даже със счупено връхче..Сложих я в почвата, след като получих, защото прочетох, че тя е най-устойчива към студовете. Увеличих твоята снимка, виждат се пъпки и на двете растения, явно са листни.Не я подрязвай, формирането на магнолиите е възможно само през лятото..Леко ги опитай на гъвкавост, ако не са сухи и леко се огъват, значи магнолиите са живи..Даже личи на тази, която с листа, че има точка на ръст..Има шанс!!
http://eva.kg/bishkek-news/3741-magnoli ... -sada.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от Deleted User 2919 на Яну 7, '17, 23:14, променено общо 1 път.
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от nora »

maleas , а защо не си ги засадила вън? Така малко страшничко изглеждат. Дано оцелеят.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2389
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mds777 »

Моята я засадих веднага навън, под пластмасова бутилка, но изглежда по същия начин като на maleas , тази без листата. :hmmmmmm:
Последно промяна от mds777 на Яну 7, '17, 23:29, променено общо 1 път.
Deleted User 2919

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Deleted User 2919 »

nora написа:maleas , а защо не си ги засадила вън? Така малко страшничко изглеждат. Дано оцелеят.
Щом не сложи, сега не бива..Добре изглеждат, а сухите листата аз бих махнала с срязване(до листата личат пъпките), да не отнемат силите и. за укореняването.Все едно листата нови ще пораснат през пролетта, след като прецъфти..Тази, която с изсъхналите листа, много е добре..
Последно промяна от Deleted User 2919 на Яну 7, '17, 23:21, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”