Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от libra »

Изглежда има смисъл да се слага такава настилка преди насипване с почва и отгоре садене на трева за подтискане на троскота.При нас той изби в райграса и другаде на шестата година,въпреки ,че беше насипано с наносна почва.За цветни лехи също се вижда ,че има смисъл.Разделителя много ми харесва,че може да се слага в произволна линия.Ние разделител не сме слагали и сега съжалявам много-тревата непрекъснато влиза в цветните лехи и отдавна се заличи границата,която градинарите се бяха постарали да направят.И аз се интересувам какъв е?
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от maiakt »

Либра,разделителя ми изглежда като стандартният,който продават по строителните хипермаркети, но нека и по-запознатите да кажат. Аз вместо такъв съм си приготвила от ПВЦ настилка,от най-евтината,сива на цвят ( без мека основа отдолу). Нарязаха ми го на ленти на 15 см. широчина и мисля,че върши работа.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Мария Николова »

Добре ще е 15 см. ширина, ако нямате троскот.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

maiakt написа:Либра,разделителя ми изглежда като стандартният,който продават по строителните хипермаркети, но нека и по-запознатите да кажат. Аз вместо такъв съм си приготвила от ПВЦ настилка,от най-евтината,сива на цвят ( без мека основа отдолу). Нарязаха ми го на ленти на 15 см. широчина и мисля,че върши работа.
Ами каква му е uv стабилизацията,няма ли да изгори бързо от слънцето,става грозна гледка като се начупи.Разделителят не е от този по хипермаркетите,от по-твърда и качествена пластмаса е ,има разпорки от вътрешната страна ,които могат да се режат и да се извива по желание,,фиксира се с дебели пластмасови пирони,около 15 см дълги.Ето от тази фирма е купуван-www.ivtrading.bg/.Имат офиси във Варна,София и Пловдив.Скъп е ,но е качествен. :daaa:
Много е удобен и да се направи кръг около корена на дървото ,ако е предвидено да има калдъръм или плочи наоколо.
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от maiakt »

Мария Николова написа:Добре ще е 15 см. ширина, ако нямате троскот.
А при троскот колко е добре да бъде широчината ? Мисля да се вижда малко,не повече от 3 до 4 см.
Незабравка, ПВЦ настилките имат uv стабилизация,ако те интересува мога да се разровя в каталозите да видя параметри.
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

maiakt написа:
Мария Николова написа:Добре ще е 15 см. ширина, ако нямате троскот.
А при троскот колко е добре да бъде широчината ? Мисля да се вижда малко,не повече от 3 до 4 см.
Незабравка, ПВЦ настилките имат uv стабилизация,ако те интересува мога да се разровя в каталозите да видя параметри.
Не знам дали има широчина,която да спре троскота.Вадила съм от натрупан пясък троскотови столони израстнали през купчината до върха и на около 150 см. :snif:Обаче тази ПВЦ настилка ми звучи като добро решение за ограничаване на изнвазивни треви като императата ,някои карекси или за билки като ментата.! :daaa:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1348 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Lilly »

Margaritenia написа:Дара, и при мен на места е много минирано, за съжаление:(

Не съм убедена, че мрежата ще помогне, трябва да е супер опъната и стегната, за да не могат да я повдигнат къртиците. При мен е невъзможно да се направи, тъй като дворът ми е с денивелация и е с много неправилна форма.

Знам, че мрежите помагат срещу слепите кучета, понеже те са лакомници на луковични, но за къртица...едва ли...
А моравата я поддържаме така много лесно, с 2 поливки дневно, косене и валиране всяка седмица и торене напролет и есен, но все пак да не говоря много, тъй като това е трева първи сезон изобщо и не знам идващото лято как ще е....
Включвам се с въпрос , ама първо да кажа за къртиците - на много места вече писах за личния си опит с карбида. Вискяр мисля, че не беше съгласен , но аз споделям личен опит, не прочетена някъде идея.
А въпросите ми са - Kalmia latifolia f. polypetala 'Galaxy'
Изображение
някой гледал ли я тази красавица. Вчера сън не ме хвана от мерак да си я поръчам по-скоро, обачееее....така, като пише, че е с плитка коренова система и изисква постоянна влага - каквото и да правя, няма да успея да й осигуря такъв разкош. Наистина ли е такъв каприз?
А корнуса пък наистина ли е толкова красив - колко време цъфти? На картинките е невероятен, ама много невероятни растения съм си купувала, които само на картинки си ги гледам :snif:
Cornus kousa var. chinensis
Изображение
Някой да сподели опит, моля :dovolen:
Deleted User 1445

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Deleted User 1445 »

Лили, за калмията мога да кажа, че е голям каприз, три години обгрижвах една кека, 'Yankee Doodle, като погледнеш в нета, няма много голяма разлика от твоята, всички споменати условия, плюс ежедневно подскачане около нея :lol: Три години не мръдна, нито ново листо, нито цвят, всъщност част от листата опадаха. Подарих я на Виола, тя да каже по-нататък, дали е жива. Може грешката да е в мен :daaa:
лалесъм

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от лалесъм »

Лили, за корнуса виж това
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... ay#p542032" onclick="window.open(this.href);return false;
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1348 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Lilly »

еееее :snif: :snif: :snif: картинките бяха твърде хубави , за да е истина :cry:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”