Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Margaritenia »

За борба с плевелите само. Това къртиците не ги спира, ровят си отдолу без проблем.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от дара »

А това платно се покрива с пръст и се затревява,нали?
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Margaritenia »

О не, това платно се слага само там, където искаш цветни лехи. По принцип, озеленители са ми казвали, че го слагат под хумус и пясък и отгоре сеят трева, но не съм виждала и не зная дали е ок.
При мен майпексът е само на цветните лехи, в случая под чакъла всичко е застлано: Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от дара »

Много е красиво!Ако не прекалявам с въпросите,как подържате такава страхотна морава.При мен моравата е като бомбардирана от къртиците и защото с ММ сме решили пролетта да махнем всичко,да сложим някаква мрежа с/у къртици и после пак морава,затова и толкова много питам :tzvetentze:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Margaritenia »

Дара, и при мен на места е много минирано, за съжаление:(

Не съм убедена, че мрежата ще помогне, трябва да е супер опъната и стегната, за да не могат да я повдигнат къртиците. При мен е невъзможно да се направи, тъй като дворът ми е с денивелация и е с много неправилна форма.

Знам, че мрежите помагат срещу слепите кучета, понеже те са лакомници на луковични, но за къртица...едва ли...
А моравата я поддържаме така много лесно, с 2 поливки дневно, косене и валиране всяка седмица и торене напролет и есен, но все пак да не говоря много, тъй като това е трева първи сезон изобщо и не знам идващото лято как ще е....
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от дара »

Много ти благодаря за споделената информация :tzvetentze:
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

aya_vhill написа:Nezabravka,
изключително съм радостна да имам в двора си една от твоите декоративни ябълки Малус роял бюти. Тази година се отрупа с малки кисели плодчета, които стоят странно красиво на голите зимни клонки.
Имам един въпрос. Искам от върха, където е присадката да тръгнат повече клонки надолу, а не да си останат само 4. Дали ако отрежа клоните само по една педя на върха, ще тръгнат да се разклоняват и ще се сгъсти :hmmm: Сподели опит как гледаш твоите.
Изображение
Мислих,че съм отговорила на запитването,пък не си виждам коментара :snif: .Както и да е Margaritenia е отговорила вместо мене :tzeluvka: .Най-подходящото време за резитба е както при плододаващите овощни ябълки-рано напролет ,режеш със стерилни ножици ,пръскаш с бордолез след резитба.Ако не се режат клоните започват да се влачат като змии по земята. :D .И си оглеждайте редовно стъблата на младите дръвчета за следи от дървояди.На една от моите ябълчици намерих тази есен следи от екскременти върху почвата в саксията,прегледах стъблото и открих дупката на мръсния гад,промуших тел и го смачках -беше издълбал около 10-тина санта нагоре в стъблото.Запуших дупката с овощарска замазка,омесена с малко меден сулфат,
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

дара написа:А това платно се покрива с пръст и се затревява,нали?
Тука ще поспамим малко,но нали думата дума отваря-фолиото майпекс е много подходящо за направа на цветни градинки,където няма време за плевене и растенията са по- малко като количество.Фолиото се разстила и се захваща със скоби,изрязват се дупки само за растенията ,най-хубаво и лесно става,ако дупките се изкопаят със свредел.след като се засадя растенията т се застила с камъчета най-често,освен ,че имат естетична функция,запазват и влагата.
Ето примерна снимка на градина ,която правихме тази есен.
Тук фолиото е покрито с борови кори.

Изображение

Тука се очаква винката да покрие навсякъде,но докато това стане сме сложили за камуфлаж малко камъчета ,които ни хартисаха от другата градинка :D

Изображение

А тук имаме и от двете-камъчета и цветен дървесен чипс. :dovolen: Изглежда посничко,понеже растенията са малки,но след година ще е различно.

Изображение


Майпекса е решение,ако ще се прави трева на терен с троскот,за да не се трови природата с хербициди,застила се фолио и се покрива с около 10-15 см хубава градинска почва.Ако обаче почвата в градината е богата и няма троскот не е оправдано,скъпо излиза,около 1,10 лв на квадрат.Къртик няма как да мине-при мене два декара в разсадника са застлани ,на съседното място има къртичини ,при мене няма.За къртиците има и специална мрежа, твърда пластмаса с оплетка на рабица и е обработена с нещо,което отблъсква къртиците,ако се опитат да я прегризат.
Ето моята трева върху фолио и да ме извините за огромния спам!!!

Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от дара »

Незабравче :tzeluvka: Благодаря :tzvetentze:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Margaritenia »

незабравка написа: Изображение
Моля, извинете ме за спама, отново! Незабравче, а черната лента, която ползвате за разделител каква е и от къде я купуваш? :tzvetentze:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”