Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Звездичка »

Лаленце, розите са пръскани в края на ноември и подрязвани пак тогава. Да си призная за първи път пръскаме с бордолезов. Уж дадох инструкции на ММ да се обливат клоните, но по онова време всички листа си стояха по храстите и по снимките е видно, че не се е старал особено и навсякъде. Подрязвани рози са Hommage a Barbara, Белведере, Аспирин, Stephanie baronin Zu Guttenberg, Astrid grafin von Hardenberg, Боника, Бременските музиканти, Леонардо, Червената шапцчица, Анни Дюпре, Bouquet Parfait, Cinderella, Emilien Guillot, Chippendale, Negresco, Мунстед Ууд, Скиптъра, Жената на поета, Дарси, Тъмната лейди, Херцогиня Кристияна и Kolner flora. Повечето окастрих превантивно заради напущаните клонаци и тежките снегове, които падат през януари. Миналата година имах много пречупени рози и една изкоренена от тежкия сняг върба и реших да си спестя някой емоции. Ами не знам :hmmm: сега, като им чета имената те са всичките в различни групи. Различни са и напъпилите. Тук ежедневно температурата е над нулата, пък уж сме на север! Няма дъжд, няма сняг, лудо време.
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
лалесъм

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от лалесъм »

Значи не е до вида роза :nod: Всички ли подрязани не са напъпили?
А иначе още от есента студовете почнаха да нахлуват от юг, нали и в Сахара било паднало сняг :angelche:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от сюзан »

Я кажете, какво ще стане с есенно насадените рози, ако наистина стане -20 градуса в събота, неделя. Тук, при нас, няма сняг, само сух студ и се чудя дали да не им сложа по една бутилка отгоре.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от boggy »

охххх от няколко дни само за розит мисля :( Всичките ми ще измръзнат :( Дават го там -24 , 50 рази ще си заминат май :( Какво да направя и аз незнам: (
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

сюзан написа:Я кажете, какво ще стане с есенно насадените рози, ако наистина стане -20 градуса в събота, неделя. Тук, при нас, няма сняг, само сух студ и се чудя дали да не им сложа по една бутилка отгоре.
ако няма сняг да ги топли, можеш да ги покриеш с бутилки, те са с малки клончета и ще стане. Големите обаче няма как, и там ще е каквото стане.

но мисля че студа ще е след снеговалежа, ще наблюдаваш
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

boggy написа:охххх от няколко дни само за розит мисля :( Всичките ми ще измръзнат :( Дават го там -24 , 50 рази ще си заминат май :( Какво да направя и аз незнам: (

-24*С си е сериозен студ, въпроса е колко дни ще се задържи..
Ако са ти на леха може да опиташ да им метнеш найлон отгоре, само да не го навали сняг и да натежи
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от сюзан »

Калико, благодаря за бързия отговор :tzvetentze:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от ToBo »

Не мисля, че им има нещо на розите :hmmm: Имала съм измръзнали клони само при много мокро време, внезапен студ и тежък сняг. Цели рози никога. При нас всяка зима има поне две серии от по 4-5 много студени дни. Стига до -27. Понякога повече серии и по-дълги. Случвала се е такава серия пролетта при разлистени рози. Измръзват тези листа и вадят после нови. Не ги защитавам. Студът даже помага да им паднат листата през зимата :lol: Защото и моите са си с листа все още. Малко е сбъркана работата тая зима :hmmm: И пасифлората ми е жива и зелена :shock:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10042
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 640 пъти
Получил благодарност: 1131 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от greeneyed »

Сюзън, не се безпокой. :nod: Розите са засушени. Къде си видяла в Ст.Загора загинали през зимата рози? Освен това една бутилка отгоре нищо няма да промени.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от сюзан »

greeneyed написа:Сюзън, не се безпокой. :nod: Розите са засушени. Къде си видяла в Ст.Загора загинали през зимата рози? Освен това една бутилка отгоре нищо няма да промени.
Гриини, никога досега не съм се притеснявала, но сега ми е жал за новичките, че с голям мерак ги поръчвах и садих.
Дано оцелеят.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”