Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от viktoriaivanova »

Хубава къща, спокойно и уютно място!
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Здравейте, Новата година започнах с идеи и ровене в нета за Японски градини :– В момента съм на тази вълна :) Дано да се получи добре.
Подбирам някакви цветя, храсти, лиани.....иглолистни...
Но много ме затруднява въпроса с камъните. Мислите ли че мога да подредя от камъните, които са в целия двор, както и къщата/Мисля да сложа отдолу найлон против бурени и отгоре камъните.Искаше ми се цялото да е с бели камъни, но първо са много скъпи , второ се сетих, че може да сложа от тъмните / но няма да може да се стъпва по тях / и само една част като рекичка да направя от бели камъни, които ще се откроят и ще падат надолу като водопад.
Сега ще ви покажа идеята ми, ако има някой желание да се включи с идеи...

Идеята ми е да направя едно много закътано и спокойно кътче, ако някой иска може да го види, няма да се вижда много от далече.
Ето снимката в най-долния ъгъл.Ще махнем всички дървета ,които правят сянка от съседския пуст двор и падат джанки от тях и ще се открие гледката.Там имам две рози Леонардо и на дървената оградата Любовта на Амур.

Изображение

Изображение

като идеята ми е горе да го направя = японското кътче / 3 на 3 метра е /с камъни, замислих се имам и мулч и от горе рекичката от камъни да продължи надолу по склона между здравеца и сабините и да стигне долу до тревата .

Изображение

Мисля да взема една две хости, астибле, хортенизия. Отзад на оградата да сложа дива лоза, около Леонардо и здравеца малко салвия, а зад топката пицеа мн червен берберис искам.. Иглолистно борче и една топка някаква пицеа. Мини Ацер от едната страна на борчето ще сложа. И Малко ириси :) отрпед към розите катерачки. Ще сложа фенери соларни, нямам ток там :(

Ето го ъгълчето от малко по-близо:

Изображение

Отгоре над сабините имам 30метра салвия през 50см, което също би трябвало да стане хубаво ....

Дали ще стане това,което съм замислила?
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Valentinka »

Страхотно местенце си имате Боги! Много ми харесват и къщата, и камъните и кътяетата с растенията. Портата е страхотна с клематисите и хемерокалисите :liubov2:
А колко място имаш... страхотно. Тъкмо бях в чуденка за ветробраните тази седмица - иска ми се да сложа на нашето барбекю с идеята да ни е конфортно навън, защото вечер е доста хладно, а през есента си е направо нетърпимо :nod:
За склона, щом е на слънце, може да си направиш пасажи с калифорнийски мак и салвии - те обичат слънце и отцедливи местенца.
С интерес ще влизам в темата и ще следя градината. Поздравления!
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Наша Зима :evil: :evil: :evil:

Изображение Изображение

Искам лятооооооооооооооооооооооо
лалесъм

Re: Градината на Боги :)

Мнение от лалесъм »

Е, Боги зимата е едва в началото, пък е и красиво все пак .... :angelche:
Снощи ММ заяви, че зимата ще се окаже любимият му сезон - няма Еконти, няма Студ. град, няма мъкнене,...По спокойно се чувствал някак :lol:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от маргото »

Лятото е топло, но и работата е много, зимата е студено, но пък много спокойно, и за децата весела и любима.
Домът ти е станал много интересен и хубав, градината също чудесно се заформя! /това е предимството на празния двор,
да започнеш по свой вкус, без да се съобразяваш със съществуващи дадености - постройки, растения/ Поздравления, Боги! :sclap:
За японския кът мисля, че има нужда да е по-закътан, за да може ползващият го да не бъде обезпокояван. Виж писах в
темата на Алина по този въпрос,/ако желаеш/ да не се повтарям. Но със сигурност "Чичко Гугъл" може да задоволи всеки вкус.
Ето зимата предлага време и за това - да помечтаем, да почетем, да правим планове... :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

Честита Нова година! :)
Боги, там не ти ли идва малко отдалечено? Японските градини по принцип са за съзерцание и се гледат отблизо :) От втория етаж обаче гледката е много красива, разбирам идеята ти за суха рекичка. Въпреки това си мисля, че ще ти е трудно да я обслужваш с това едноседмично ходене. Между камъните с времето се трупа пръст и се насяват треви.
Джанките отзад сигурно ти създават много грижи, но пък така имаш един много хубав висок зелен фон. Ако ги махнеш, мястото ще оголее и ще е по-слънчево, там като че ли на берберисите най ще им хареса. Ако са от големите, като пораснат ще са впечатляваща гледка.
Тръгнах да търся големи и все на мои снимки попадам :) Нини имаше един огромен берберис в градината си.
Това е един от моите, не пропускам година да го отрежа малко, понякога и повече. По-висок е от мен.
Изображение
Синьото е Picea pungens "Glauka Globosa" , но е купувана големичка и беше скъпа.
Можеш да комбинираш с жълт берберис. За него нямам впечатления как точно расте, защото моя се мъчи на сянка през по-голямата част от сезона, и това му забавя и растежа. Листата, които са на слънце, са най-прекрасното жълто , което имам като листо в градината.

Японската ти градинка, гледайки снимките ти, я виждам по-скоро до онази шахта, която сте покрили с дърво.
Изображение
Но не знам на живо дали там е подходящо, ти имаш цялостен поглед. Между шахтата и тоалетната има ли нещо насадено? Там може да има смърч, ела, или бор - той поне расте бързо и е "японски" :) Има и много декоративни:
Изображение

Там може и бели камъчета на наредиш, като пътечка, останалото мулч.И някакви мини иглолистни, а защо не и клен.
Ти нямаше ли идея в началото да правиш такъв кът до портата? Защо се отказа?
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Люб, това долу е пясъчника на децата :) Тоалетна няма вече там.На нейно място остана джанката и от двете страни Две рози - гр.томас и розариум.
За горе още нямам ясна концепция, но ще са иглолистни с берберис, някоя хортензия, трева....още чета...
Сега пътуваме към вилата да видя какво става.Ще пиша...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

Тука една пътечка за вдъхновение
Изображение

Това не е японско, но е като част от двора ти :)
Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Лелеле да ви кажа днес голям ден :) На наше село страхотно, 60см сняг, вали сняг, супер е :) Всичко се е сгушило под снега.
Зимна приказка ви казвам :) Децата много се радваха, имаме си и лисица :)))

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тук има тръгнали пъпки :( Кой знае колко топло е било и изведнъж ли да е стегнало.... много странно

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”