декоративни храсти

Публикувай отговор
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 746
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: декоративни храсти

Мнение от abelia »

Имам две лавровишни, които съм вкоренявала сама. Вече са сигурно 5-6 годишни,а са като затапени. По-голямата е 60-70см., а на широчина едва 30-40см. Вече би трябвало според мен да са към 120х80 поне. Лавровишните по принцип имат 30-40см. годишен прираст по инфо от нета. Всяка пролет имат този нещастен вид /дори са изглеждали и по-зле/ и е необходимо ръчно да премахвам повредените листа, защото иначе не мога да ги гледам. Миналата година ги торих с тор за цветя и храсти и с тор за зеленолистни декоративни растения, но полза нямаше. Има ли някой идея от какво страдат и какво да направя за да се засилят?
Изображение
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Абелия,прунусчетата ти са болни-имат някакво гъбично напетняване,което се среща често при лавровишните,особено при по-старите сортове.Трябва задължително да ги лекуваш,но задай въпроса си в темите за болни растения,Миша ще ти каже най-добре с какво да пръскаш по-това време.Силно повредените листа събери ръчно и ги изгори.Освен това ми се виждат жълтички,което може да се дължи на хлороза или непропусклива почва.Натори ги отново напролет с НПК с по-високо съдържание на азот,желязо и магнезий.Зимата може да им метнеш едно агривало да не страдат допълнително от зимен пригор,причинен от замръзнала почва+слънце и вятър,което изсмуква влагата от листата на вечнозелените растения. . :nod:
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Последни цветове на листопадния цеанотус. :P

Изображение


Цветове и плодчета при хиперикума .


Изображение


Изображение


Берберис и калина

Изображение
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Да обърна внимание на едно растение,което ми стана любимец тази година.
Colutea x media 'Copper Beauty'-както казва името наистина е красавица.Наричат вида Мехуреста сена.Това е заради интересните семенни шушулки .Това е растение за по-топлите райони на страната Дават го до -15 градуса.При мене е засадено през април 2015 ,преживя зимата завито с агривало без никаква повреда.И като хукна да расте за една година от три пръчки стана огромен храст с клони дебели в основата си колкото китката ми.Това което ме плени е ,че не престана да цъфти от началото на май и сега още има цвят и семенни цикламени мехури едновременно.
Ето малко снимки


Изображение

Изображение



Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: декоративни храсти

Мнение от boggy »

незабравка написа:
madMery написа:Ето един от любимите ми храсти.
Изображение
това храстче как се казва? от 1 страничка ;)
Аа,това е моята индигофера,много цъфтежно храстче -цъфти от юни до октомври.Корена е зимоустойчив до -28 ,клоните мръзнат частично под -20,но се възстановявят напролет. :dovolen:

Това дали си спомняш на колко години е?Бърз ли расте?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10119
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 376 пъти
Получил благодарност: 1064 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от МГХ »

Много бързо расте.Моето за една година стана повече от 1.60 м. И цъфтя. Страхотно растение.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4972
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 829 пъти
Получил благодарност: 1390 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от мечтица »

[quote="незабравка"]Ето един от любимите ми храсти.
Изображение

от МГХ » Сря Дек 28, 2016 12:47 am

Много бързо расте.Моето за една година стана повече от 1.60 м. И цъфтя. Страхотно растение.

незабравка МГХ,oт снощи това храстче не ми дава мира, :tzvetoman:
върнах се няколко страници назад да потърся названието му,но не можах да намеря информация. :hmmm:
Може ли кажете как се казва и от къде мога да го купя?
Незабравке при тебе дали го има?
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4972
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 829 пъти
Получил благодарност: 1390 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от мечтица »

Намериххх... :ieeee:
индигофера,това ли е названието му?
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: декоративни храсти

Мнение от boggy »

и аз го искаммм,ако намерите от къде да купим казвайтее
elfy

Re: декоративни храсти

Мнение от elfy »

Ау, каква дантела :potekoha: И аз го искам :liubov2:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”