Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от wrong dreamer »

Хора, при лютите си иска условия. Не е като при сладкия пипер - вода, малко подхранване и береш. Искат много по песъчлива почва, полива се чак когато се позасуши, не се наторява никога и колкото може повече слънце.
Халапеньо не е от най лютите, но е една от най ароматните. Има от 100 000 до 500 000 Сковила. Мисля, че "Тринидадски скорпион" все още води.
Скалата е до 1000 000, но по състава / съдържанието на капсаицин / се определят и по високи стойности. Често зависи не от сорта а от условията.
Troll, опитай Халапеньо - маринована. Ще се изненадаш какъв деликатес се получава.
Чистиш / с дебели ръкавици и ръце намазани с мазен крем / от семена и тези бели ивици. Също и дръжките. Потапяш за 15 сек. във вряща вода, подсушаваш, запичаш за да се обели, и редиш в плитък буркан с едра сол, лимон, мед и зехтин.
Пропорцията е според вкуса на всеки. Държиш на прохладно и след1-2 месеца имаш нещо адски вкусно / и люто /.
Не опитвайте да използвате маринатата защото ще уморите някой - много,много е люта. Аз я слагам в пръскаччката и пръскам като с инсектицид. Убива всичко в полет.
Добре узрелите, червени чушки са по ароматни, но и по люти !
За лют пипер си сушете "Кайени". Според мен е най добрия.
Иначе, аз садя от "отровните" за да пръскам с "компота".
Взех ги от Hobby semena.
Правя си песто и в него капвам 3-4 капки от лютата марината, после бъркам много добре и става доста интересно.
:stiskam:
troll

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от troll »

Ще опитам. Ще опитам.
Изображение
Отляво е халапеньо, а отдясно са унгарски люти.
:mrgreen:
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от wrong dreamer »

Опитай веднъж с червени Халапеньо. Аромата е прекрасен.
Унгарските не са ли жълти когато са "зелени" ?
troll

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от troll »

Точно тъй!
Hungarian wax .
А аз имам проблем с червените чушки, червените домати и дори с патладжана. Катеричките го наапват.
Когато са люти чушки парчето е отстрани. А и те винаги ги наапват отгоре при семето. Дето са най- люти.
:mrgreen:
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Днес, докато купувах семена в магазин на Сортови семена, влезе един господин и се оплакваше от катериците. Магазинерките му предложиха да направи хранилки на катеричките. :) Интересно ми е какво би нахранило катеричките до степен да не обръщат внимание на доматите и чушките, примерно.
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Е, да, не можеш да изхраниш всички птици и катерици. :)
troll

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от troll »

Не! Не!
Имам предвид, че ако има хранилки за птици катеричките се съсредоточават върху тях.
Но тогаз идват и птици, а те също обичат домати.
:mrgreen:
https://www.google.ca/search?q=bird+fee ... BGQQ_AUICQ
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от wrong dreamer »

Помните ли филма на Доньо Донев "Умно село".

Заради мишките докараха котки, заради тях - кучета, после таралежи, змии, и какво ли още не.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”